اوایل سال جدید، کانادا به عنوان بهترین مقصد برای سفر در سال ۲۰۱۷ برگزیده شد. در ادامه این روند، مونترال رتبه اول به عنوان بهترین شهر دانشجویی در دنیا را از آنِ خود کرد. به کمک جامعه موفق و پیشرفته خود، مونترال به سمت بهترین مقصد برای دانشجویان در سراسر دنیا پیش می رود.
مونترال به عنوان پایتخت فرهنگی کانادا، اغلب به خاطر محیط پرجنب و جوش و جوانش، مورد ستایش دانشجویان بین المللی قرار می گیرد و بر اساس مطالعات QS، امسال به رتبه اول به عنوان بهترین شهر دانشجویی دست یافت که  نشان دهنده کیفیت زندگی دانشجویان بر اساس فاکتورهای مختلف از جمله برتری دانشگاه، شرایط مطلوب و توان مالی است. این درحالی است که رتبه این شهر در سال ۲۰۱۶، هفتم بوده است.

زندگی در مونترال

مونترال به عنوان یک مرکز فرهنگی در کانادا با تنوع زیادش در این زمینه و به عنوان جایگاه برتر، نقش مهمی در مسایل فرهنگی دارد. مونترال دروس دانشگاهی را به دو زبان بین المللی انگلیسی و فرانسه پیشنهاد می کند، و همین امر باعث می شود که دانشجویان بین المللی در سراسر دنیا علاقه بیشتری برای تحصیل در این شهر داشته باشند. همچنین با گزینه های کاری متعددی که بعد از فارغ التحصیلی به دانشجویان پیشنهاد می شود، امکان اشتغال سریع در صنایع مختلف و بالطبع امکان شکوفایی خلاقیت ها و ابداعات دانشجویان را فراهم می آورد.
مونترال به طور کلی در مقایسه با سایر شهرهای آمریکای شمالی و اروپا، برای دانشجویان مقرون به صرفه تر می باشد. مطالعات مطلوبیت کلی که به خصوص کیفیت زندگی در مونترال را مورد بررسی قرار می دهد، نشان می دهد که مونترال شهری مهربان، آزاد و امن است که تمام این ها از معیارهای مهم دانشجویان بین المللی است  و در کل نشان دهنده جامعه رو به رشد و مهاجرخیز کانادا از فرهنگ های مختلف است.

عضویت در خبرنامه