انجام برخی کارها در طولانی مدت که به عادت تبدیل می شوند برای ما مضر هستند. شاید خیلی از کارها را درست انجام می دهید (مثل نوشیدن مقدار کافی آب در طول روز، ورزش کردن و …)، اما تهدیدهایی وجود دارند که نتیجه عادات روزانه ی شما بوده و اگر از آنها غفلت کنید، در آینده برایتان مشکلات زیادی درست می کنند. ادامه ی مطلب را بخوانید تا درباره این عادات مضر بیشتر بدانید:

بیش از حد چهار زانو ننشینید یا پاها را روی هم نیندازید

طبق تحقیقی که در این زمینه انجام شده، چهارزانو نشستن یا انداختن پاها روی هم، فشار خون را افزایش می دهد. انجام این کار به طور مکرر فشار خون سیستولیک را به میزان ۷ درصد و دیاستولیک را ۲ درصد افزایش می دهد. به طور ایده آل نباید بیشتر از ۱۵ دقیقه در هر ساعت چهارزانو بنشینید یا پاها را روی هم بیندازید. بعد از هر ۴۵ دقیقه نشستن، کمی راه بروید.

طوری بایستید که زانوها کمی خم باشند

وقتی ایستاده اید نباید زانوها قفل شوند، زیرا این امر باعث فشار روی مفاصل می شود. ضروری است که زانوها کمی خم باشند. شما باید از ماهیچه هایی که اطراف مفاصل هستند استفاده کنید (اگر زانوی شما قفل شود این ماهیچه ها نیستند که وزن بدن را تحمل می کنند، بلکه مفاصل مجبور به تحمل آن هستند).

تمام مدت روی شکم نخوابید

اگر فکر می کنید خوابیدن روی شکم باعث می شود که کوچک تر شود، سخت در اشتباهید! اگر به پشت نمی خوابید، پس گردن در وضعیت غیر طبیعی مانده و همین امر به جریان خون صدمه می زند.

کمربندهای تنگ نپوشید

شاید دلتان می خواهد لاغر به نظر برسید و به همین دلیل کمربندی تنگ انتخاب می کنید. این کار باعث صدمه به دستگاه گوارش و هضم غذا می شود. کمربندهای تنگ که برای مدت طولانی می پوشید،معده را تحت فشار قرار داده و روند هضم به درستی اتفاق نیافتاده و به اسیدیته منجر می شود. کمربند باید به اندازه ای تنگ باشد که فرد به راحتی نشسته، خم شود و به طور عادی نفس بکشد.

ادامه دارد…

عضویت در خبرنامه