در این مقاله چندین راه کار عملی و درست توسط «لیزا فورالند» برای سفر با کودکان و نوزادان نوپا وجود دارد:

١. برداشتن لباس اضافی برای کودک

در سفر باید انتظار هر اتفاقی را داشته باشید. ممکن است کودک هنگام نوشیدن شیر آن را روی لباسش بریزد یا نیاز به تعویض پوشک داشته باشد، در این زمان شما باید وسایل و لباس مورد نیاز را همراه داشته باشید.

٢. برداشتن لباس اضافی برای خود

ممکن است در همین حین که لباس کودک کثیف می‌شود، لباس شما نیز کثیف شود، پس باید به فکر لباس اضافی برای خود هم باشید تا مجبور نشوید از بوتیک‌های موجود در فرودگاه، خرید کنید.

٣. خریدن هدفون برای از بین بردن سر و صدا

هیچ چیز بدتر از این نیست که کودکی که خواب است با صدای بلندگوی فرودگاه یا هواپیما بیدار شود. اگر کودک شما قادر به استفاده از هدفون هست، حتما قبل از سفر یک هدفون مناسب خریداری کنید.

٤. ررزو پرواز با توجه به زمان خواب کودک

اگر بر روی زمان پرواز خود کنترل دارید، سعی کنید زمانی را برای پرواز انتخاب کنید که احتمال می‌دهید در آن ساعت کودک شما بخوابد.

٥. کیسه پوشک را فراموش نکنید

این ممکن است به نظر ساده برسد، اما هنگامی که برای سفر آماده می‌شوید و عجله هم دارید، برخی موارد را نادیده می‌گیرید یا فراموش می‌کنید. برای سفر یک لیست کامل تهیه کنید و قبل از اینکه از خانه خارج شوید، آنرا به دقت چک کنید. در این لیست به وسایل کودک به خصوص کیسه‌ی پوشک توجه داشته باشید.

۶. صندلی خود را رزرو کنید

در صورت امکان، صندلی‌های خود را از قبل رزرو کنید. صندلی ایده آل برای شما صندلی است که دارای جداره و جای اضافی برای قرار دادن پاها داشته باشد تا کودک راحت باشد و بتواند راه برود.

٧. کالسکه را فراموش نکنید

خوب است که کالسکه‌ای کوچک همراه داشته باشید تا قبل از پرواز و هنگام حضور شما در فرودگاه، از آن استفاده کنید. هنگامی هم که کودک از کالسکه استفاده نمی‌کند، می‌توانید وسایل خود برای حمل راحت‌تر در آن قرار دهید.

عضویت در خبرنامه