MoneySense فهرستی از بهترین شهرها برای زندگی در کانادا در سال ۲۰۱۸ منتشر کرده است و در این میان Oakville رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

این مجله مالی آنلاین ۴۱۵ شهر کانادایی را بر اساس ده دسته جداگانه شامل ثروت و اقتصاد، توانایی مالی، رشد جمعیت، مالیات، رفت و آمد، جرم و جنایت، آب و هوا، دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی، امکانات رفاهی و فرهنگ رتبه‌بندی کرده است.

بر اساس اسن فهرست، Oakville به دلیل کم بودن نرخ بیکاری، جمعیت رو به رشد، نرخ کم جرم و جنایت و درآمد بالا بهترین شهر کانادا برای زندگی است.

نرخ بیکاری در این شهر در ۵٫۷ درصد و درآمد خانوار به طور متوسط ۱۶۱٫۵۴۰ دلار است.

در MoneySense ذکر شده «تجزیه و تحلیل داده‌های ما می‌گوید Oakville نه تنها بهترین شهر برای زندگی به طور کلی است، بلکه بهترین شهر برای کانادایی‌های جدید، بهترین شهر برای بازنشسته‌ها و پنجمین بهترین شهر برای تشکیل خانواده است. مطمئنا ارزانترین شهر نیست، اما به دلیل نقاط قوت بسیار دیگرش، جمعیت رو به رشد و متنوعی را به سمت خود جذب کرده است.

Oakville نسبت به سال ۲۰۱۷، رتبه خود را ارتقا داده و از اوتاوا که سال گذشته سردمدار بهترین شهرها برای زندگی در کانادا بود پیشی گرفته است.

در مورد سایر شهرهای مهم کانادا، تورنتو در رتبه شانردهم، و به دنبال آن کلگری در رتبه ۳۰ قرار گرفت، ونکوور در جایگاه ۸۸ و مونترال نیز در جایگاه ۲۴۱ قرار گرفت.

بهترین شهرها برای زندگی در کانادا در سال ۲۰۱۸:

 1. Oakville, ON
 2. Ottawa, ON
 3. Russell, ON
 4. Saint-Bruno-de-Montarville, QC
 5. Lacombe, AB
 6. Milton, ON
 7. Canmore, AB
 8. Westmount, QC
 9. Saint-Lambert, QC
 10. Halton Hills, ON
 11. Camrose, AB
 12. Red Deer, AB
 13. Mont-Royal, QC
 14. Saugeen Shores, ON
 15. Fort St. John, BC
 16. Toronto, ON
 17. Lévis, QC
 18. King, ON
 19. St. Albert, AB
 20. Whistler, BC
 21. The Nation, ON
 22. Bonnyville (District No. 87), AB
 23. Newmarket, ON
 24. New Tecumseth, ON
 25. Whitby, ON

منبع: dailyhive

عضویت در خبرنامه