برنامه‌نویس‌های کامپیوتری (Computer Programmer) و توسعه‌دهندگان مدیاهای تعاملی (Interactive Media Developer) در بین ۱۳ موقعیت شغلی جدیدی‌اند که به فهرست مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان اضافه شده‌اند.

داشتن تجربهٔ شغلی در مشاغل مورد نیاز استانی یک الزام برای پذیرش اقامت از طریق برنامهٔ Express Entry و زیر شاخه‌های برنامه Saskatchewan Immigrant Nominee Program (یا SINP) است.

اما برای هیچ یک از زیرشاخه‌ها نیازی به داشتن یک پیشنهاد شغلی (Job Offer) نیست.

برنامه SINP بخشی از برنامهٔ نامزد استانی کانادا است که امکان مشارکت استان‌ها و مناطق برای نامزد کردن متقاضیان مهاجرت اقتصادی برای دریافت اقامت دایم را فراهم می‌کند.

حاضران در استخر فدرال Express Entry که نامزدی استانی را از طریق یکی از زیر-شاخه‌های SINP دریافت کنند، ۶۰۰ امتیاز اضافه خواهند گرفت که عملا دریافت دعوتنامه برای اقامت دایمی کانادا را تضمین می‌کند.

افرادی که در استخر Express Entry نیستند هم شاید بتوانند از طریق زیر-شاخه‌های برنامهٔ SINP به دنبال دریافت نامزدی اقامت دایم بروند.

۲۴ شغل در فهرست بازنگری شده

هر دو برنامهٔ Express و SINP از همین فهرست برای تشخیص صلاحیت متقاضیان استفاده می‌کنند که حالا بعد از به روز رسانی توسط SINP در پنج‌شنبه ۴ آوریل، ۹ شغل از آن حذف شده‌اند.

از ۲۴ شغلی که اینک در فهرست می‌بینیم، ۹ مورد نیازی به پایهٔ شغلی یا مجوز ندارند. همه این ۹ موقعیت در همین به روز رسانی اضافه شده‌اند و البته هر یک الزامات تحصیلی خود را دارند.

SINP در فواصل معین فهرست مشاغل مورد نیاز را بازنگری می‌کند تا «از وجود چشم‌انداز اشتغال مثبت» در ساسکاچوان مطمئن شود.

با توجه به اینکه تغییرات جدید ممکن است در آینده نزدیک بازنگری شوند، افرادی که شغل آنها در فهرست مشاغل مورد نیاز قرار گرفته ولی هنوز نامهٔ Expression of Interest را به SINP ارسال نکرده‌اند، بهتر است زودتر اقدام کنند.

مشاغل جدید

در زیر مشاغل جدیدی که به فهرست SINP اضافه شده‌اند را می‌بینید.

وجود ستاره (*) به معنای عدم نیاز به مجوز است.

Screen Shot 1398-01-21 at 6.16.13 PM.png

مشاغل حذف شده

موقعیت‌های زیر نیز از فهرست مشاغل مورد نیاز برنامه SINP حذف شده‌اند.

Screen Shot 1398-01-21 at 6.16.27 PM.png

فهرست فعلی

۲۴ موقعیت شغلی که همینک در فهرست SINP هستند، در جدول زیر آمده‌اند:

Group.jpg

برای اطلاعات بیشتر در مورد زیرشاخه Express Entry در برنامه SINP به این صفحه بروید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مشاغل مورد نیاز در برنامه SINP به این صفحه بروید.

منبع: CiC News

عضویت در خبرنامه


پاسخ دهید به این دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید