بله، داریم از فصل تابستان خارج می‌شویم و به زودی باید دوباره با سرما و برف روزهای خود را سپری کنیم. اما اگر فکر می‌کنید که زمستان مساوی است با خانه‌نشینی، لم دادن روی مبل و تماشای نتفلیکس، در اشتباه هستید.

البته که خانه‌نشینی هم یک انتخاب است، ولی دیگر چه انتخاب‌هایی داریم؟

یکی از پیشنهادهای ما، سفر به دریاچه آبراهام (Abraham Lake) است. این دریاچه که توسط بشر ایجاد شده در زمستان یخ می‌بندد، ولی پدیده‌ای زیبا آن را همراهی می‌کند. حباب‌های یخی که شبیه گل‌هایی از زیر سطح یخ‌زدهٔ آن پدیدار می‌شوند، و منظره‌ای جادویی می‌سازند.

نکته: برای ایمنی خودتان، حتما با آمادگی کامل به دل طبیعت بروید. اطلاعات بیشتر برای آمادگی در سفر را در وبسایت‌های Albertaparks.ca و AdventureSmart بیابید.

به خاطر داشته باشید: همیشه در مسیرهای گردشگری باقی بمانید، وسایلتان را جا نگذارید، و فکر غذا دادن به حیوانات وحشی را هم نکنید. راهنمای بازدید از پارک‌های کانادا را بخوانید و موقع سِلفی گرفتن مراقب باشید، خطر در یک قدمی است.

و البته در این مورد خاص، یک نکتهٔ ایمنی دیگر هم برای شما داریم: ترجیحا زیبایی دریاچه را از ساحل تحسین کنید و روی یخ‌ها پا نگذارید. ولی در صورتی که وسوسه بر شما غلبه کرد، احتیاط پیشه کنید و روی نقاط بی‌ثبات پا نگذارید.

کجاست؟

این دریاچه در شهرستان Clearwater است. از پارک ملی بَنف تا آن فقط نیم ساعت سواره راه است.

بهترین مسیر چیست؟

حتما با خودتان همسفر بیاورید، چون از کلگری تا دریاچه آبراهام در بهترین حالت ۳.۵ ساعت راه است و آدم این همه راه نمی‌رود که خاطرات تنها بسازد.

«موقعیت مکانی دریاچه روی نقشه گوگل» را داشته باشید تا بتوانید از مسیریاب‌های آنلاین برای رسیدن به آنجا استفاده کنید.

Screen-Shot-2019-08-30-at-10.08.11-AM.png

سریع‌ترین راه از کلگری این است که از 9 Avenue SW و Memorial Drive به مسیر Deerfoot Trail (یا همان AB-2 N) بروید و سپس AB-2 N را تا AB-54 W در شهرستان Red Deer ادامه دهید و در آخر خروجی 365 را بگیرید و بروید.

سپس باید مسیر AB-781 N را تا AB-11 W در Benalto بروید و بعد با یک گردش به چپ به AB-11 W وارد شوید.

چه چیزهایی در محل هست؟

یکی از بهترین ویژگی‌های این دریاچه این است که هم در زمستان زیبا ست و هم در تابستان. اگر در ماه‌های سردتر به اینجا بیایید، شاید بتوانید آن منظرهٔ دیدنی را ببینید: میلیون‌ها حباب که در زیر سطح یخ‌زدهٔ دریاچه به دام افتاده‌اند.

این پدیده نتیجهٔ خروج گاز متان است که در زیر یخ گیر می‌افتد و یک چشم‌انداز زیبای زمستانی ایجاد می‌کند.

اگر سرما باب میل شما نیست، در تابستان هم اینجا دیدنی است و هنوز دیر نشده است. وقتی یخ‌ها آب شده باشند، دریاچه‌ای نیلی‌رنگ در مقابل شما است که کرانه‌های آن را نمی‌بینید، و دهان آدم از زیبایی آن باز می‌ماند.

منبع: Daily Hive

عضویت در خبرنامه


پاسخ دهید به این دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید