Monday, January 25, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,094
Total deaths
Updated on January 25, 2021 12:33 am
63,668
Total active cases
Updated on January 25, 2021 12:33 am
747,383
Total confirmed cases
Updated on January 25, 2021 12:33 am

جاستین ترودو شروع رسمی کمپین انتخابات ۲۰۱۹ را اعلام کرد

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نکات مهم برای رانندگی ایمن در زمستان

رانندگی در زمستان چالش‌های خود را دارد. برف و یخ چسبندگی لاستیک اتومبیل را کاهش داده و هوای مه‌آلود در کنار روزهای کوتاه به...

گزارش چندین مورد تعرض جنسی در معابر کلگری

به گزارش پلیس کلگری اخیرا چنیدن مورد شکایت تعرض به زنان هنگام تردد انفرادی در معابر شهر، به آن‌ها اطلاع داده شده است. طبق اطلاعیه‌...

ده پالتوی عالی برای عبور از سرمای زمستان

آدم در این فصل همه‌اش احساس می‌کند که ماه‌های زمستان کِش می‌آیند و قرار نیست تمام شود. در بخش‌هایی از کشور دما به زیر...

معرفی پارک‌های ملی آلبرتا

کانادا کشوریست با طبیعت بکر و منحصربفرد و پارک‌‌های ملی فراوان که پنج مورد از آن‌ها، ازجمله بزرگترین و اولین پارک ملی کشور، در...

حدود ۲۲۲ هزار کسب‌وکار کوچک در کانادا در استانه تعطیل شدن

همه‌گیری COVID-19 بیش از ۲۰۰ هزار کسب‌وکار کوچک کانادایی را مجبور به تعطیلی خواهد کرد و نزدیک به ۳ میلیون شغل را در معرض...

همانطور که قبلا درباره زمانبندی انتخابات برای شما نوشته بودیم، کمپین انتخابات فدرال بعد از اعلام رسمی نخست وزیر، عملا آغاز می‌شود.

چهارشنبه صبح، آقای جاستین ترودو که دولت فعلی را هدایت می‌کند با فرماندار کل کانادا خانم جولی پایت در Rideau Hall در اوتاوا دیدار کرد، و درخواست رسمی انحلال پارلمان فعلی برای شروع انتخابات عمومی را تقدیم او کرد.

بیانیهٔ رسمی آقای ترودو با گرامی داشتن یاد و خاطرهٔ قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر شروع شد:

«۱۸ سال پیش در چنین روزی، هزاران نفر، از جمله چندین شهروند کانادا، در فعالیتی تروریستی به شکلی بی‌رحمانه در ایالات متحده کشته شدند. در حالی که آمادهٔ استفاده از حقوق دمکراتیک خود می‌شویم، یاد آنها را هم گرامی می‌داریم. امیدواریم خاطره آنها همیشه به خوبی همراه‌مان باشد.»

سپس ترودو دیدار خود با خانم پایت و درخواست انحلال پارلمان را تایید کرد و گفت:

«ما کانادایی‌ها در انتخابات، فرصت تصمیم‌گیری دربارهٔ آینده را داریم. در سال ۲۰۱۵ بعد از یک دهه سیاست شکست‌خوردهٔ محافظه‌کاران… کانادایی‌ها یک تیم جدید را انتخاب کردند که آمادهٔ سرمایه‌گذاری در زندگی مردم و گروه‌های مختلف بود. تیمی که می‌دانست با اینکه ما در بهترین کشور دنیا زندگی می‌کنیم ولی همیشه می‌توانیم بهتر شویم.»

او سپس چنین ادامه داد:

«با اینکه هنوز کارهای زیادی برای انجام باقی مانده است، اما ما ۴ سال اخیر را صرف بهبود خیلی چیزها کردیم و سابقه‌مان این را نشان می‌دهد. امسال پاییز، کانادایی‌ها یک بار دیگر پای صندوق‌های رای می‌آیند تا آینده مورد نظرشان را انتخاب کنند.

«آیا دوباره به سیاست‌های شکست خوردهٔ گذشته خواهیم رفت یا مسیرمان را به جلو ادامه می‌دهیم؟ این انتخابِ پیش‌روی ما ست، کاملا شفاف و بسیار تعیین‌کننده. من شخصا برای سرنوشت همه‌مان به جلو حرکت می‌کنم.»

با اینکه رهبران احزاب از قبل مشغول سفر به نقاط مختلف کشور شده‌اند، شعارهای خود را رونمایی و تبلیغات خود را پخش می‌کنند اما انتخابات فدرال رسما با اعلام فرماندار کل کانادا شروع می‌شود، او به نیابت از ملکهٔ بریتانیا پارلمان را منحل می‌کند تا مسیر برای انتخابات جدید باز شود.

به دنبال این دیدار، ترودو مستقیم به ونکوور پرواز خواهد کرد تا از حوزهٔ انتخابی Kingsway بازدید کند که همینک نمایندهٔ آن در مجلس آقای دان دیویس از حزب NDP است.

ترودو در این باره گفت: «در سال ۲۰۱۵، ما کمپین انتخاباتی‌مان را با رژهٔ Pride در ونکوور شروع کردیم. شروع کمپین از دومین خانهٔ من در بریتیش کلمبیا در سال ۲۰۱۵ حس مناسبی داشت، و حالا در ۲۰۱۹ هم همچنان حس خوبی دارد.»

«هر چند برای رفتن به بی.سی لحظه‌شماری می‌کنم ولی به همان اندازه برای بازدید از بقیه کانادا در هفته‌های آینده هم شور و شوق دارم.»

نخست وزیر تا ۱۵ سپتامبر فرصت داشت تا شروع کمپین انتخابات فدرال را اعلام کند، زیرا در قوانین کانادا حداقل بازهٔ قانونی برای رقابت انتخاباتی ۳۶ روز است.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید