وصف عمیق‌ترین تنگه پارک ملی جاسپر، تنگه Maligne در کلمات نمی‌گنجد.

درنگاه اول صفت‌های باشکوه، شگفت انگیز و بیادماندنی در خاطر آدم می‌آیند. این پدیده طبیعی را می‌توان معروف‌ترین نقطه دیدنی طبیعت جاسپر دانست.

با عمق بیش از ۵۰ متر، تنگه Maligne عمیق‌ترین تنگه پارک ملی جاسپر شناخته می‌شود.

ممکن است خطرناک به نظر برسد اما کوهنوردان با هر سن و توانایی می‌توانند از این بهشت روی زمین لذت ببرند. تنگه‌ای سراسر از جنس آهک که برای گشت و گذار طبیعت گردان ۶ پل رویش ساخته شده است.

برای امنیت خودتان، حتما قبل از شروع حرکت کاملا آماده باشید. اطلاعات لازم کوهنوری در Albertaparks.ca و AdventureSmart آورده شده و راهنمای بازدید از پارک‌های کانادا هم اینجا نوشته شده است. یادتان باشد که جز ردپا اثر دیگری از خودتان در طبیعت باقی نگذارید. وسایلتان را جمع کرده، از مسیرهای مشخص بگذرید و به حیوانات وحشی غذا ندهید. مراقب عکس‌های سلفی خطرناک باشید.

تنگه Maligne کجاست؟

این تنگه در پارک ملی جاسپر (بزرگ‌ترین پارک ملی کانادا در کوه‌های راکی) شمال بَنف قرار گرفته و از کلگری حدود ۵ ساعت با ماشین راه است.

راه دسترسی به تنگه چگونه است؟

دره ۱۰ دقیقه با شهر جاسپر و ۵ دقیقه با کلبه Fairmont‌ پارک جاسپر فاصله دارد و در جاده دریاچه Maligne‌ قرار دارد. از انتهای شرقی شهر جاسپر وارد اتوبان ۱۶ شرقی شوید و ۳ کیلومتر پیش روید. از خروجی دریاچه به سمت راست خارج شوید. سپس از پل آهنی روی رودخانه Athabasca عبور کرده و علامت‌های تنگه را دنبال کنید.

سرگرمی‌های تنگه چیست؟

بهترین راه برای لذت بردن از تنگه Maligne، عبور از شش پل و تماشای نمای این شاهکار آهکی است.

در دیواره‌های تنگه فسیل‌های باستانی بچشم می‌خورد و ۳ گونه پرنده شامل زیرآبروک آمریکایی، غراب و black swift در این منطقه زندگی می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاریخچه تنگه و پل‌هایش می‌توانید به راهنماهای گردشگری جاسپر مراجعه کنید.

بهترین نکته درباره این پدیده طبیعی آن است که در زمستان با یخ زدن آب تنگه صحنه‌های شگفت انگیز ایجاد می‌شود و حتی آب در حال حرکت هم با اشکال عجیبی یخ می‌زند که کوهنوردان را حسابی سرگرم می‌کند.

منبع: Dailyhive

 

عضویت در خبرنامه


پاسخ دهید به این دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید