Tuesday, March 9, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,276
Total deaths
Updated on March 9, 2021 2:41 am
30,332
Total active cases
Updated on March 9, 2021 2:41 am
890,698
Total confirmed cases
Updated on March 9, 2021 2:41 am

اعتراض پرستاران به تصمیم جدید دولت آلبرتا درباره دستمزدها


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بازار مسکن کلگری داغ، قیمت‌ها رو به افزایش

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى با افزایش معاملات در همه بازه‌های قیمتی، تعداد کل معاملات در ماه فوریه به ۱۸۳۶ واحد رسید،...

کارت‌های بهداشت آلبرتا مدرن می‌شوند

بزودی شهروندان آلبرتا با کارت‌های کاغذی بهداشت خداحافظی خواهند کرد. هفته گذشته بخشی از بودجه استانی در اختیار Service Alberta قرار گرفت تا سیستم‌ ثبت...

بازگشت جشنواره کلگری استمپید در تابستان

یک خبر خوب برای هر کسی که با لغو کلگری استمپید در سال گذشته غمگین شده است – برنامه‌ریزی ۲۰۲۱ این جشنواره در حال...

دانشگاه تورنتو برترین دانشگاه کانادا

دانشگاه تورنتو یک‌بار دیگر با امتیازهای بالای خود در رتبه نخست قرار گرفت. این دانشگاه در پنج رشته تحصیلی جامع از جمله هنر و علوم...

پنج افشاگری بزرگ پرینس هری و مگان در مصاحبه با اوپرا وینفری

بالاخره انتظارها به سر رسید و مصاحبه پرینس هری و مگان مارکل با اوپرا یکشنبه، ۷ مارچ پخش شد. این مصاحبه صمیمی اولین گفتگوی دوک...

اتحادیه پرستاران آلبرتا (UNA) به دلیل مشکلات اخیر پیش آمده بر سر راه مذاکرات دستمزد کارکنان بخش بهداشت و درمان این استان، همراه با هیئت روابط کار آلبرتا شکایت خود را ارائه داده‌اند.

طبق اطلاعیه‌ای که از طرف UNA منتشر شده این اتحادیه از وزارت بهداشت و درمان استان خواسته تا در مذاکرات کنونی با رعایت تمامی موازین قانونی و عادلانه بر سر دستمزد کارمندان این حوزه بجنگد.

این شکایت پس از آن صادر می‌شود که چند روز پیش دولت آلبرتا با تغییر موضع خود در مورد تغییرات دستمزد بخش بهداشت و درمان، تصمیم پیشین برای عدم افزایش دستمزد کارکنان را زیر پا گذاشت و قرار شده کاهشی تقریبا 2 درصدی (که با توافقات جمعی حاصل شده) به جای آن اعمال شود.

تراویس تووز وزیر دارایی آلبرتا روز سه‌شنبه گفت: این تصمیم پس از بررسی دقیق وضعیت اقتصادی استان از سوی دولت اتخاذ شده است. گزارش منتشر شده از سوی تیم MacKinnon نیز پیشنهاداتی برای کاهش دستمزد کارکنان بخش خدمات عمومی استان به سطحی مشابه سایر استان‌ها ارائه داده، و در آن تاکید شده که این اقدام همزمان با ارائه خدمات باکیفیت به شهروندان آلبرتا می‌تواند از هزینه‌های بیش از حد دولت جلوگیری کند.

در شکایت UNA گفته شده که دولت با تغییر سریع موضع پیشین خود بدون بررسی و داوری عادلانه، در حق کارکنان بخش بهداشت و درمان کوتاهی کرده است.

دیوید هاریگان که مدیر روابط کار UNA است در این اطلاعیه می‌گوید: کارمندان نمی‌توانند به صورت قانونی از مواضع پیشین خود که طی مذاکرات به دست آمده بود به عقب رانده شوند، مخصوصا زمانی که آن‌ها دارای مبلغ مازاد تقریبی 1.3 میلیارد دلاری هستند. از آنجایی که ما باور داریم خواسته‌های جدید دولت که روز پنجشنبه مطرح و توسط کارفرماها توضیح داده شده‌اند نتیجه چانه‌زنی‌های غیرقانونی و ناعادلانه هستند، ما خواستار آن هستیم که پیش از ارائه نتبجه نهایی بررسی‌ها در تاریخ 22 نوامبر به سوالات و ابهامات مطرح شده از طرف ما پاسخ داده شود.

اتحادیه UNA شامل بیش از 30،000 پرستار، پرستار روان‌پزشک و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی متعهد است که به صورت قانونی در آلبرتا مشغول به کار هستند. به این ترتیب اعضای این اتحادیه بخش بزرگی از کارکنان حوزه خدمات عمومی استان را تشکیل می‌دهند.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید