Wednesday, January 20, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,266
Total deaths
Updated on January 20, 2021 6:20 am
71,055
Total active cases
Updated on January 20, 2021 6:20 am
719,751
Total confirmed cases
Updated on January 20, 2021 6:20 am

درخواست مخالفین جیسون کِنی برای تحقیق درباره ولخرجی‌های مشاورش

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

دانستنی‌های خواندنی درباره گرگ‌ها

گرگ‌ها حیوانات بسیار اجتماعی هستند که در گروه‌هایی بنام pack زندگی می‌کنند. این گروه‌ها معمولا از یک گرگ نر و ماده بالغ و فرزندانشان...

رویدادهای نجومی و ماموریت‌های فضایی سال 2021

سال 2020 پر از اتفاقات تلخ بود. در این بین مناظر حیرت‌انگیز ستاره دنباله‌دار NEOWISE و نزدیک شدن سیارات مشتری و زحل گاهی نگاه‌ها...

محدودیت‌های کرونا: جریمه 583 شهروند مونتریال در یک هفته

در هفته گذشته نیروهای پلیس مونتریال نزدیک به 800 تماس تلفنی مبنی بر نقض پروتکل‌های COVID-19 دریافت کرده‌اند. بنابر اعلام اداره SPVM از تاریخ 11...

خانم برندهٔ لوتومکس ۶۰ میلیون دلاری: «خواب ۲۰ سال پیشِ همسرم تعبیر شد»

بعد از ۲۰ سال بخت‌آزمایی با شماره‌ای ثابت که شوهرش در خواب دیده بود، یک خانم اهل تورنتو ۶۰ میلیون دلار به ثروت خود...

همه‌چیز درباره تخفیف مالیاتی Work from Home

دولت فدرال برای حمایت از شهروندانی که وظایف شغلی خود را در دوران پاندمی از منزل انجام می‌دهند، تخفیف مالیاتی جدیدی در نظر گرفته...

بعد از آنکه مشخص شد یکی از مشاورین دفتر نخست وزیری آلبرتا هزینه‌ای ۴۵,۰۰۰ دلاری روی دست مالیات‌دهندگان گذاشته است، حزب نیودمکرات (NDP) در آلبرتا از حسابرس کل (Auditor General) خواسته که درباره این ولخرجی تحقیقاتی انجام دهد.

نیودمکرات‌ها چهارشنبه فاش کردند که مشاور اصلی نخست وزیر، فردی به نام دیوید نایت-لِگ، هزاران دلار از جیب مالیات‌دهنده‌ها خرجِ «پروازها و غذاهای آنچنانی و اقامت در باکلاس‌ترین هتل‌های لندن» کرده است.

طبق ادعای NDP در بین این هزینه‌ها رقم ۱۸,۶۸۰ دلار برای ۴ سفر به لندن مشاهده می‌شود که از بینشان ۳ سفر چهار روز طول کشیده‌اند و آقای نایت-لگ مدت حضورش در لندن را یا در هتل پنج‌ستارهٔ Chilworth London Paddington Hotel یا در محلهٔ اعیانی Soho گذرانده است.

خانم هِدِر سوییت، منتقد رسمی این ولخرجی که از اعضای مجلس قانونگذاری آلبرتا ست، با اشاره به حقوق ۱۹۵,۰۰۰ دلاری آقای نایت-لگ در سال، خواهان توضیح بی قید و شرط دولت محافظه‌کار درباره این ولخرجی‌ها شده است.

هدر سوییت: «هیچ معلوم هست که این مشاور نزدیکِ نخست‌وزیر در لندن چکار داشته است؟»

دبیر مطبوعاتی دولت آلبرتا، آقای هریسون فلمینگ می‌گوید:

«آقای نایت-لِگ یک بیزینسمن حرفه‌ای، باتجربه و مشهور است و وظیفه‌اش جذب و بازگرداندن سرمایه به آلبرتا است. بدیهی است که برای قانع کردن کمپانی‌ها و سرمایه‌دارها درباره مزایای حضور در آلبرتا باید با آنها ملاقات کند.»

به گفتهٔ فلمینگ، مشاور ارشد آقای کنی با بانک‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی و بیمه‌گذاران بزرگ دیدار داشته است.

«لندن یکی از مهمترین قطب‌های مالی دنیا است، به خصوص در حوزه انرژی.»

«به خاطر ماهیت بسیار حساس این دیدارها —و این حقیقت که گروه‌های محیط‌زیستیِ خارجی در حال لابی علیه حضور شرکت‌های بزرگ در استان ما هستند— نام کمپانی‌های طرف مذاکره اعلام نمی‌شود.»

این حرف‌ها یک هفته پس از آن گفته شده که NDP افشا کرد که آقای کنی برای دو نخست وزیر محافظه‌کار و همسرانشان، بلیت‌های هواپیمای چارتر با هزینهٔ ۱۶,۰۰۰ دلار خریده است.

خانم سوییت می‌گوید: «اهالی آلبرتا حق دارند هدف این سفرهای اعیانی و دستاوردهای آنها را بدانند—البته اگر دستاوردی وجود داشته باشد. نخست وزیر باید به خاطر این رفتارهای نامناسب و هزینه‌های بیهوده، عذرخواهی کند.»

رهبر NDP در آلبرتا، خانم ریچل ناتلی هم در توییتر انتقاد خود نسبت به رفتار سبک‌سرانهٔ نخست وزیر و مشاورش را چنین بیان کرده است:

یک مشاور ارشد، در ۶ ماه و فقط برای چهار سفر به لندن و چند جای دیگر، ۴۵ هزار دلار خرج کرده است و در لندن، فقط در هتل‌های پنج‌ستاره اقامت داشته. پس چطور است که برای تامین مالی AISH یا افزایش حقوق معلمین، محافظه‌کارها پولی ندارند.

خانم سوییت می‌گوید: «تا اینجا کِنی نه عذرخواهی کرده و نه مسئولیت رفتار مشاورش را پذیرفته است. به همین خاطر ما خواهان ورود حسابرس کل به این ماجرا هستیم.»

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید