Saturday, June 12, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,886
Total deaths
Updated on June 12, 2021 5:31 am
18,411
Total active cases
Updated on June 12, 2021 5:31 am
1,399,716
Total confirmed cases
Updated on June 12, 2021 5:31 am

گزارشی از نمایشگاه بدن حیوانات در موزهٔ TELUS Spark


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بروز عفونت قلب پس از دریافت دوز دوم واکسن‌های mRNA

روز پنجشنبه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات‌متحده (CDC) اعلام کرد که طبق داده‌های سیستم نظارت بر ایمنی واکسن، تعداد مردان جوانی که پس...

بازگشایی استخرها و سالن‌های بدنسازی کلگری

شهرداری کلگری قصد دارد تعداد از مراکز تفریحی شهر را از هفته آینده بازگشایی کند. هم‌اکنون مرحله دوم بازگشایی‌ها در آلبرتا آغاز شده و بر...

تورنتو: بازگشایی مجدد نمایشگاه Immersive Van Gogh

همزمان با آغاز مرحله نخست بازگشایی‌ها در آنتاریو، نمایشگاه Immersive Van Gogh نیز بار دیگر از هفته آینده پذیرای شهروندان تورنتو خواهد بود. به این...

هواپیمایی Flair Airlines اولین پرواز با اولین بویینگ ۸-۷۳۷ جدید

کمپانی کاناداییِ Flair Airlines که به پروازهای بسیار ارزانش معروف است، امروز خبر داد که با ورود ۱۳ فروند بویینگ ۸-۷۳۷ جدید به خدمت،...

آلبرتا با بیشترین میزان واکسیناسیون کامل در میان استان‌های کانادا

مقامات دولت آلبرتا اعلام کردند در حال حاضر نزدیک به 16% از جمعیت این استان در برابر کووید-19 به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند. جیسون کنی...

پیش از این در پیکوبینو شما را به دیدار از نمایشگاه بدن حیوانات در موزهٔ TELUS Spark در کلگری دعوت کرده بودیم. نمایشگاهی که از ۲۵ اکتبر آغاز شده و تا ۱ مارس ۲۰۲۰ ادامه خواهد یافت.

بیش از ۱۰۰ نمونه بدن پستانداران، پرندگان، خزندگان، دوزیستان، و ماهیان در این موزه به نمایش درآمده‌اند و بازدیدکنندگان را به سفری جالب از کف دریا تا اوج آسمان می‌برند تا با ساختار بدن اهالی همه قلمروهای زمین آشنا شوند.

body-worlds-1-1024x768.jpg

تکنیک Plastination که چربی و بافت را از بدن موجودات مرده حذف می‌کند و نوعی رِزین سیلیکُن را به جای آن تزریق می‌کند، اثر شگفت‌انگیزی بر کیفیت نمایشگاه دارد و باعث شده که بتوانیم از نزدیک عضلات، اسکلت‌ها، سیستم‌های گوارشی، سیستم‌های خون‌رسانی، و حتی سیستم‌های عصبی را ببینیم.

body-worlds-3-1024x551.jpg

البته که تنوع موجودات این نمایشگاه فقط قطره‌ای در اقیانوس است.

این نمایشگاه که در کشورهای مختلف بر پا شده و خواهد شد، می‌تواند برای برگزارکنندگانش یک کابوس لُجستیکی باشد، چراکه گونه‌های مختلف، در ابعاد کوچک و بزرگ در آن به نمایش در می‌آیند. از قلب‌های کوچک موجوداتی مثل ماهی کپور، مار، قورباغه، کبوتر و خرگوش گرفته تا بدن عظیم زرافه‌های دراز پا؛ اینجا همه چیز پیدا می‌شود.

برای همین توصیه می‌کنیم روزی به اینجا بیایید که وقت آزاد فراوانی دارید، زیرا تماشای همهٔ موجودات، بسیار زمان‌بر است. در عوض می‌توانید قلب انسان را در دست بگیرید، و با اسکلت آدم دست بدهید.

body-worlds-5.jpg

body-worlds6-1024x540.jpg

یکی از جذابیت‌های این نمایشگاه همین است: برای هر سلیقه‌ای چیزهای جذاب وجود دارد. بدون شک بچه‌ها عاشق تماشای موجودات بزرگی مثل زرافه، گاومیش، گوزن و شتر می‌شوند.

body-worlds-4-637x1024.jpg

اما بزرگسال‌ها احتمالا جذب سیستم‌های داخلی بدن موجودات مختلف شوند.

از حق نباید گذشت که این نمایشگاه برای افرادی که به دیدن صحنه‌های پزشکی و جراحی علاقه ندارند، چندان خوش‌منظره نیست. اما با گردشی یک روزه در اینجا دیدیم که بچه‌های مدرسه‌ای مشکل خاصی با پیکره‌های بدون پوست ندارند.

body-worlds-8-1024x768.jpg

نمی‌توان از کنار این نمایشگاه به سادگی گذشت، زیرا تجربه‌ای است که یک بار در عمر آدم پیش می‌آید. برای مثال شبکه عروق خونی بدن اردک و خرگوش را در زیر می‌بینید که می‌شود گفت خیلی هم شاعرانه است.

body-worlds-9.jpg

البته همهٔ ما یکسان آفریده نشده‌ایم و توصیه می‌کنیم هر جایی که صحنه‌های نمایشگاه دلتان را زد، به سرعت به بخش‌های دیگر نمایشگاه بروید. شاید کمی جلوتر، دستهٔ گوزن‌ها در انتظارتان باشند که حال شما را بد نکنند.

body-worlds-10-896x1024.jpg

بدون شک هر دلاری که بابت این نمایشگاه می‌پردازید، ارزشش را دارد. این نمایشگاه در دنیا بی‌نظیر است.

body-worlds-11-1024x768.jpg

خوشبختانه اگر کسی حوصله‌اش سر برود، انواع تجربه‌های تعاملی دیگر در گوشه و کنار موزه وجود دارند. مثلا می‌توانید به نمایش آیمکس در Dome Theatre بروید یا با حضور در نمایشگاه Earth & Sky درباره تغییرات اقلیمی و اثر آن بر کلگری اطلاعات جدید به دست آورید.

اینها فقط چند تا از نمایشگاه‌های دیگری هستند که در TELUS Spark جریان دارند.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید