Sunday, January 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,974
Total deaths
Updated on January 24, 2021 1:25 am
64,573
Total active cases
Updated on January 24, 2021 1:25 am
742,531
Total confirmed cases
Updated on January 24, 2021 1:25 am

گزارشی از نمایشگاه بدن حیوانات در موزهٔ TELUS Spark

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

ده پالتوی عالی برای عبور از سرمای زمستان

آدم در این فصل همه‌اش احساس می‌کند که ماه‌های زمستان کِش می‌آیند و قرار نیست تمام شود. در بخش‌هایی از کشور دما به زیر...

معرفی پارک‌های ملی آلبرتا

کانادا کشوریست با طبیعت بکر و منحصربفرد و پارک‌‌های ملی فراوان که پنج مورد از آن‌ها، ازجمله بزرگترین و اولین پارک ملی کشور، در...

حدود ۲۲۲ هزار کسب‌وکار کوچک در کانادا در استانه تعطیل شدن

همه‌گیری COVID-19 بیش از ۲۰۰ هزار کسب‌وکار کوچک کانادایی را مجبور به تعطیلی خواهد کرد و نزدیک به ۳ میلیون شغل را در معرض...

آژانس ملی آمار کانادا 32،000 نیرو استخدام می‌کند

StatsCan قصد دارد ده‌ها هزار کانادایی را برای اجرای فرایند سرشماری سراسری استخدام کند. آژانس ملی آمار کانادا برای اجرای این پروژه به حدود 32،000...

بریتیش کلمبیا ممنوعیت سفر بین استانی را اجرا نخواهد کرد

دولت استانی در مورد احتمال ممنوعیت سفر با کارشناسان حقوقی مشورت کرده است، اما نتیجه گرفته است این موضوع عملی نبوده و از اختیارش...

پیش از این در پیکوبینو شما را به دیدار از نمایشگاه بدن حیوانات در موزهٔ TELUS Spark در کلگری دعوت کرده بودیم. نمایشگاهی که از ۲۵ اکتبر آغاز شده و تا ۱ مارس ۲۰۲۰ ادامه خواهد یافت.

بیش از ۱۰۰ نمونه بدن پستانداران، پرندگان، خزندگان، دوزیستان، و ماهیان در این موزه به نمایش درآمده‌اند و بازدیدکنندگان را به سفری جالب از کف دریا تا اوج آسمان می‌برند تا با ساختار بدن اهالی همه قلمروهای زمین آشنا شوند.

body-worlds-1-1024x768.jpg

تکنیک Plastination که چربی و بافت را از بدن موجودات مرده حذف می‌کند و نوعی رِزین سیلیکُن را به جای آن تزریق می‌کند، اثر شگفت‌انگیزی بر کیفیت نمایشگاه دارد و باعث شده که بتوانیم از نزدیک عضلات، اسکلت‌ها، سیستم‌های گوارشی، سیستم‌های خون‌رسانی، و حتی سیستم‌های عصبی را ببینیم.

body-worlds-3-1024x551.jpg

البته که تنوع موجودات این نمایشگاه فقط قطره‌ای در اقیانوس است.

این نمایشگاه که در کشورهای مختلف بر پا شده و خواهد شد، می‌تواند برای برگزارکنندگانش یک کابوس لُجستیکی باشد، چراکه گونه‌های مختلف، در ابعاد کوچک و بزرگ در آن به نمایش در می‌آیند. از قلب‌های کوچک موجوداتی مثل ماهی کپور، مار، قورباغه، کبوتر و خرگوش گرفته تا بدن عظیم زرافه‌های دراز پا؛ اینجا همه چیز پیدا می‌شود.

برای همین توصیه می‌کنیم روزی به اینجا بیایید که وقت آزاد فراوانی دارید، زیرا تماشای همهٔ موجودات، بسیار زمان‌بر است. در عوض می‌توانید قلب انسان را در دست بگیرید، و با اسکلت آدم دست بدهید.

body-worlds-5.jpg

body-worlds6-1024x540.jpg

یکی از جذابیت‌های این نمایشگاه همین است: برای هر سلیقه‌ای چیزهای جذاب وجود دارد. بدون شک بچه‌ها عاشق تماشای موجودات بزرگی مثل زرافه، گاومیش، گوزن و شتر می‌شوند.

body-worlds-4-637x1024.jpg

اما بزرگسال‌ها احتمالا جذب سیستم‌های داخلی بدن موجودات مختلف شوند.

از حق نباید گذشت که این نمایشگاه برای افرادی که به دیدن صحنه‌های پزشکی و جراحی علاقه ندارند، چندان خوش‌منظره نیست. اما با گردشی یک روزه در اینجا دیدیم که بچه‌های مدرسه‌ای مشکل خاصی با پیکره‌های بدون پوست ندارند.

body-worlds-8-1024x768.jpg

نمی‌توان از کنار این نمایشگاه به سادگی گذشت، زیرا تجربه‌ای است که یک بار در عمر آدم پیش می‌آید. برای مثال شبکه عروق خونی بدن اردک و خرگوش را در زیر می‌بینید که می‌شود گفت خیلی هم شاعرانه است.

body-worlds-9.jpg

البته همهٔ ما یکسان آفریده نشده‌ایم و توصیه می‌کنیم هر جایی که صحنه‌های نمایشگاه دلتان را زد، به سرعت به بخش‌های دیگر نمایشگاه بروید. شاید کمی جلوتر، دستهٔ گوزن‌ها در انتظارتان باشند که حال شما را بد نکنند.

body-worlds-10-896x1024.jpg

بدون شک هر دلاری که بابت این نمایشگاه می‌پردازید، ارزشش را دارد. این نمایشگاه در دنیا بی‌نظیر است.

body-worlds-11-1024x768.jpg

خوشبختانه اگر کسی حوصله‌اش سر برود، انواع تجربه‌های تعاملی دیگر در گوشه و کنار موزه وجود دارند. مثلا می‌توانید به نمایش آیمکس در Dome Theatre بروید یا با حضور در نمایشگاه Earth & Sky درباره تغییرات اقلیمی و اثر آن بر کلگری اطلاعات جدید به دست آورید.

اینها فقط چند تا از نمایشگاه‌های دیگری هستند که در TELUS Spark جریان دارند.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید