Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,871
Total deaths
Updated on April 23, 2021 11:53 am
85,983
Total active cases
Updated on April 23, 2021 11:53 am
1,161,439
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 11:53 am

درصد قابل توجهی از کانادایی‌ها خدا را خالق انسان می‌دانند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

بر اساس یک نظرسنجی جدید که توسط Research Co انجام شده تقریبا از هر چهار کانادایی یک نفر نظریه تکامل را مردود می‌داند و معتقد است خود خدا بشر امروزی را 10،000 سال پیش خلق کرده است.

به گفته ماریو کانسکو رییس Research Co. نتایج بدست آمده از این نظرسنجی نشان می‌دهد که نظر کانادایی‌ها درباره منشا انسان امروزی با یکدیگر بسیار متفاوت است. برخی از شهروندان کانادایی معتقد هستند که جهان و انسان امروزی را خدا خلقت کرده است. همین اختلاف درباره دیدگاه شهروندان کانادا نسبت به برنامه آموزشی مدارس در زمینه منشا انسان نیز وجود دارد.

او افزود: اعتقادات مذهبی بر نظر کانادایی‌ها درباره مباحث آموزش داده شده در مدارس راجع ‌به منشا خلقت انسان بسیار تاثیرگذار است.

آن دسته از شهروندان کانادایی که خود را کاتولیک یا پروتستان می‌دانند بیش از سایرین طرفدار آموزش مبانی خلقت و جایگاه خدا در مدارس هستند (48 از پیروان هر گروه). شهروندان بی‌دین با 22 درصد و آتئیست‌ با 20 درصد نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

به طور کلی زمانی که از کانادایی‌ها سوال شده آیا با آموزش نظریه خلقت به عنوان بخشی از برنامه آموزشی در کلاس‌های درس موافق هستند یا خیر نظرات متفاوت بوده است. 38 درصد از کانادایی‌ها گفته‌اند باید آموزش داده شود، 39 درصد با آموزش آن مخالف بودند و 23 درصد نیز هنوز درباره این موضوع تصمیم نگرفته‌اند.

زمانی که نظرسنجی به بعد دیگری از ماجرا پرداخته مشخص گردید از هر پنج کانادایی سه نفر (61 درصد) معتقد هستند انسان امروزی بدون شک و یا احتمالا بر اثر تکامل موجودات اولیه و طی میلیون‌ها سال بوجود آمده است. این میزان به نسبت نظرسنجی دیگر Research Co که در سال 2018 انجام شده کاهش پنج درصدی را نشان می‌دهد.

نتایج حاصل از این نظرسنجی به تفکیک استان‌ها نشان داده که بریتیش‌کلمبیا صاحب بالاترین جمعیت از افرادیست که اعتقاد دارند نظریه تکامل باید به عنوان منشا بشر امروزی در مدارس آموزش داده شود (67 درصد). پس از بریتیش‌کلمبیا نیز استان‌های کبک (64 درصد)، اونتاریو (60 درصد)، آلبرتا (59 درصد)، ساسکاچوان و مانیتوبا (57 درصد) و آتلانتیک کانادا (54 درصد) قرار گرفته‌اند.

نتایج این تحقیق بر اساس یک نظرسنجی آنلاین که از تاریخ 4 تا 6 نوامبر 2019 انجام گرفته و در آن 1،000 نفر از شهروندان بالغ کانادایی شرکت‌ داشتند، بدست آمده است.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید