Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,623
Total deaths
Updated on April 18, 2021 9:43 pm
87,925
Total active cases
Updated on April 18, 2021 9:43 pm
1,121,498
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 9:43 pm

فاز دوم قوانین جدید مسافرت‌های هوایی اجرایی شد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

از تاریخ 15 دسامبر فاز دوم قوانین جدید برای مسافران هوایی کشور کانادا اجرایی شد.

از روز یکشنبه گذشته آژانس حمل‌ونقل کانادا (CTA) آخرین نسخه از قوانین حمایتی مسافران هوایی (APPR) را به اجرا درآورد. این قوانین تمام مسافرانی که مبدا یا مقصد سفرشان کاناداست یا در حریم هوایی این کشور پرواز می‌کنند را شامل خواهد شد.

بر اساس قوانین جدید، مسافران هوایی تا سقف 1،000 دلار از بیمه جبران خسارت برای تاخیر و یا لغو پروازهایی که به دلیل کوتاهی آژانس‌های مسافرتی رخ دهند، برخوردار خواهند شد (جز مواردی که به دلایل مربوط به ایمنی رخ داده باشند). علاوه بر این شرکت‌های هوایی موظف هستند در صورت بروز هرگونه تاخیر یا لغو پرواز، در صورتی که کوتاهی آن‌ها سبب بروز این شرایط شده باشد، امکانات رفاهی گوناگون مانند غذا و نوشیدنی کافی، دسترسی به خدمات حمل‌ونقل و امکان اقامت شبانه در هتل را، در اختیار مسافران خود قرار دهند.

همچنین طبق قوانین جدید خطوط هوایی را موظف می‌کنند تا صندلی کودکان با سن کمتر از 14 سال را بدون افزودن هیچگونه هزینه اضافی، در کنار همراهان بزرگسال آن‌ها قرار دهند.

مارک گارنئو وزیر حمل‌ونقل کانادا درباره این قوانین گفت: از این پس مسافران هوایی در شرایطی که وضعیت مطابق انتظار آن‌ها پیش نرود از حقوق جامعی برخوردار خواهند بود. ما با درنظر گرفتن وضعیت مسافران و صنعت هوانوردی یک مجموعه قوانین کامل و مدرن را تدوین کرده‌ایم که بندهای آن کاملا واضح، جامع، شفاف و منصفانه هستند.

اولین فاز قوانین حمایتی مسافران هوایی که مربوط به حوزه‌های ارتباطات، معطلی مسافران در داخل هواپیما پیش از پرواز و پس از فرود، گم شدن یا وارد آمدن صدمه به چمدان و لوازم همراه مسافران، ممانعت از سوار شدن مسافران و حمل ادوات موسیقی می‌شد، از تاریخ 15 جولای اجرایی گردید.

به این ترتیب از روز یکشنبه خطوط هوایی موظف ‌شده‌اند مطابق با این قوانین جدید فعالیت کنند. بر اساس قوانین هر بار تخطی این شرکت‌ها ممکن است جریمه‌هایی سنگین تا سقف 25،000 دلار را برایشان به همراه داشته باشد.

گارنئو در ادامه افزود: هم مسافران و هم شرکت‌های هوایی این حق را دارند تا از قوانینی منصفانه و جامع برخوردار باشند. این قوانین باید موجب تضمین ایمنی و آسایش مسافران در هنگام سفر شود و همزمان قدرت مالی و رقابت‌پذیری صنعت هوانوردی را نیز حفظ کند. ما معتقد هستیم که قوانین جدید شرایطی را ایجاد خواهند کرد تا امکان دستیابی به این دو هدف مهم به بهترین شکل ممکن محقق گردد.

CTA به منظور آشنایی بهتر مسافران با حقوق درنظر گرفته شده برای آن‌ها در قوانین جدید، یک سرویس آنلاین راه‌اندازی کرده است. مسافران هوایی در این وبسایت می‌توانند با حقوق خود بیشتر آشنا شوند و در صورت نیاز شکایت‌ مرتبط با سفر هوایی خود را ثبت کنند.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید