Monday, January 25, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,180
Total deaths
Updated on January 25, 2021 11:59 am
62,625
Total active cases
Updated on January 25, 2021 11:59 am
750,546
Total confirmed cases
Updated on January 25, 2021 11:59 am

چطور سردردهای میگرنی ناشی از شینوک را کم کنیم؟

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

خبر بسیار خوشحال‌کننده درباره درمان کرونا

تیمی تحقیقاتی در موسسه قلب مونتریال از یافتن دارویی موثر برای مبارزه با COVID-19 خبر داده است. این دارو که Colchicine نام دارد قرصی...

کانادا بهشت درونگرایان

طبق مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده کانادا بخاطر تراکم جمعیت پایین، اینترنت پرسرعت و هزینه‌های زندگی کم، بهترین کشور دنیا برای زندگی افراد درونگراست. محققان...

مردی از کلگری برنده جک‌پات ۲ میلیون دلاری ZING شد

این هفته یکی از اهالی کلگری با خراشیدن بلیت بخت‌آزمایی‌اش ۲ میلیون دلار کانادا به ثروت خود افزود. آقای ترِیسی آستینسون که ابتدا فکر می‌کرد...

نکات مهم برای رانندگی ایمن در زمستان

رانندگی در زمستان چالش‌های خود را دارد. برف و یخ چسبندگی لاستیک اتومبیل را کاهش داده و هوای مه‌آلود در کنار روزهای کوتاه به...

گزارش چندین مورد تعرض جنسی در معابر کلگری

به گزارش پلیس کلگری اخیرا چنیدن مورد شکایت تعرض به زنان هنگام تردد انفرادی در معابر شهر، به آن‌ها اطلاع داده شده است. طبق اطلاعیه‌...

دکتر وِرنِر بِکِر پزشکِ ساکن کلگری و متخصص میگرن، می‌گوید طبق برخی یافته‌ها و شواهد، بادهای شینوک در ایجاد سردردهای میگرنی نقش دارند و بهترین راه برای کم کردن آن، کاستن از اثر منفی بقیه عوامل است.

او می‌گوید: «بیشتر سردردهای میگرنی توسط چند عامل ایجاد می‌شوند. این عوامل روی هم تلنبار شده و ماشهٔ سردرد را می‌کشند. عواملی مثل استرس، برنامهٔ شغلی فشرده، باد شینوک، و الکل.»

dr-werner-becker.jpg

آقای بِکِر که پروفسور بازنشستهٔ دانشگاه کلگری هم هست، می‌گوید که نباید در مصرف مُسَکِن‌هایی مثل Triptan زیاده‌روی کرد زیرا می‌تواند به افزایش دفعات بروز میگرن منجر شود.

کم‌غذایی و حذف وعده‌های غذایی هم ایدهٔ بدی ست. به جای آن توصیه می‌شود آب کافی بنوشید، خواب طولانی داشته باشید و از مصرف کافئین پرهیز کنید، یا لااقل کمتر قهوه بنوشید.

بهتر است برنامهٔ کاری خود را خلوت کنید و تعهدات شغلی که باعث استرس و فکر زیاد می‌شوند را نپذیرید، زیرا این هم یکی از عوامل مهم میگرن است.

مصرف روزانهٔ داروهای پیشگیرانه می‌تواند به افرادی که تجربه ۴ میگرن یا بیشتر در ماه را دارند، کمک کند.

اما برخی مردم کلگری می‌گویند که آخرش باید با آزمون و خطا بهترین درمان‌ها را پیدا کرد. مثلا خانم هِدِر لایرد می‌گوید: «Advil با دوز بالا برای من جوابگو ست، البته به شرطی که به موقع آن را بخورم و در اتاقی تاریک دراز بکشم.»

chinook-calgary.jpg

حساسیت نیمی از بیماران میگرنی به شینوک

دکتر بِکِر می‌گوید برخی بیماران هنگام وزش باد یا روز قبل از آن دچار میگرن می‌شوند، اما نمی‌شود یک درمان موثر برای همهٔ بیماران توصیه کرد:

«ما در بررسی‌هایمان فهمیدیم که نیمی از بیماران میگرنی به شینوک حساسند.»

به نظر او تغییر فشار هوا می‌تواند دلیل اصلی این حس در روز قبل از شروع شینوک باشد:

«البته هنوز این مورد اثبات نشده، اما فرض ما این است که چنین دلیلی دارد.»

«هیچ کس دقیقا نمی‌داند که رابطه بین شینوک و میگرن چیست. می‌تواند ناشی از افزایش دما باشد، یا تغییر فشار، یا شدت باد. حتی بعضی‌ها می‌گویند به خاطر طوفان‌ها و رعدوبرق است، ولی هنوز اثباتی برای هیچ‌کدام نداریم.»

منبع: CBC News

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید