Friday, May 7, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

24,489
Total deaths
Updated on May 7, 2021 6:33 am
81,325
Total active cases
Updated on May 7, 2021 6:33 am
1,265,320
Total confirmed cases
Updated on May 7, 2021 6:33 am

دومین مورد ابتلا به کروناویروس در تورنتو


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

ارسال محموله کمک‌های دارویی و پزشکی کانادا به هند

طی هفته‌های اخیر هند درگیر شدیدترین بحران شیوع کرونا از ابتدای پاندمی بوده است. تنها در روز چهارشنبه 412,618 بیمار در این کشور شناسایی...

قیمت خانه‌ها مستقل در کلگری رکورد سال ۲۰۱۴ را شکست (ماه آپریل ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرىاین روزها بازار مسکن کلگری در حال شکستن همه رکوردهای قبلی است. در ماه آپریل، ۳۲۰۹ واحد...

آموزگاران و کادر آموزشی آلبرتا واکسینه می‌شوند

برنامه واکسیناسیون آلبرتا طی هفته جاری گسترده‌تر می‌شود و بیش از 105,000 شهروند دیگر را در بر خواهد گرفت. نخست‌وزیر جیسون کنی در جریان کنفرانس...

اعلام محدودیت‌های کرونایی جدید برای آلبرتا

مقامات آلبرتا محدودیت‌های کرونایی جدیدی را با هدف کاستن از نرخ شیوع ویروس در استان اعلام کردند. بگفته جیسون کنی این محدودیت‌ها از آخر...

خوردن غذا در فضای باز رستوران‌های آلبرتا ممنوع شد

مقامات آلبرتا محدودیت‌های جدیدی را برای بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان وضع کردند که از اواخر هفته اجرا خواهند شد. نخست‌وزیر جیسون کنی در جریان...

دولت اونتاریو اعلام کرده نتیجه آزمایش همسر اولین فرد مبتلا به کروناویروس در این استان که در آزمایشگاه بهداشت عمومی اونتاریو انجام شده مثبت بوده است.

این فرد اعلام کرده از زمانی که همراه همسر خود به تورنتو آمده در انزوای کامل و خودخواسته قرار داشته است.

دکتر دیوید ویلیامز مدیر پزشکی ارشد اداره بهداشت در اینباره گفت: ما در حال همکاری با آن دسته از کارکنان اداره بهداشت تورنتو هستیم که در این مدت به طور دائم با این افراد در ارتباط بوده‌اند. دانستن این موضوع که بیمار جدید در تمام این مدت کاملا در انزوا بوده باعث شده تا خطر ابتلای شهروندان اونتاریو به کروناویروس همچنان اندک باقی بماند.

به گفته مسئولان دولتی هم‌اکنون 9 نفر به دلیل احتمال ابتلا به کروناویروس تحت نظر هستند.

روز شنبه دولت استانی اولین مورد ابتلا به کروناویروس را تایید کرد و گفت این فرد در بیمارستان Sunnybrook تورنتو نگهداری می‌شود.

آن‌ها در گزارش خود اعلام کردند بیمار مذکور یک مرد با سن بیش از 50 سال است که بر اساس سوابق سفرهای اخیرش به تازگی در شهر ووهان چین حضور داشته و پس از مثبت اعلام شدن نتایج آزمایش سریعا تحت مراقبت و قرنطینه قرار گرفته است.

در ادامه گزارش آمده: همان ابتدا آزمایشات و معاینات پزشکی انجام گردید و نمونه‌ها برای تایید نهایی به آزمایشگاه بهداشت عمومی اونتاریو ارسال شدند. روز شنبه 25 ژانویه این آزمایشگاه تایید کرد که نتایج آزمایش‌ها مثبت بوده و بیمار مذکور به کروناویروس مبتلا است.

مسئولان اعلام کرده‌اند شرایط این بیمار در حال حاضر پایدار است و انجام آزمایش‌های بیشتر بر روی او ادامه دارد.

اداره بهداشت عمومی تورنتو گفته این مرد اخیرا در تاریخ 22 ژانویه با پرواز CZ311 خطوط هوایی China Southern از ووهان به گوانجو و سپس به تورنتو پرواز داشته است.

اداره بهداشت عمومی تورنتو گفته‌های مسئولان استانی مبنی بر پایین بودن خطر شیوع این بیماری در میان ساکنین شهر تورنتو را تایید کرده است. در حال حاضر این بیمار در شرایطی پایدار و در بیمارستان نگهداری می‌شود.

دکتر جروم لیز مدیر پزشکی بخش پیشگیری و کنترل بیماری‌های عفونی روز شنبه در اطلاعیه‌ای گفت: از زمان شیوع بیماری SARS در سال 2003 تاکنون دانش ما بسیار بیشتر شده و همین موضوع سبب گردیده تا برای شرایط اینچنین کاملا آماده باشیم. ما با انجام معاینات معمول و سیستماتیک خود توانستیم به سرعت بیمار مذکور را شناسایی و نمونه‌های موردنظر او را بررسی کنیم و اقدامات احتیاطی را کاملا انجام دهیم. ما به توانایی‌های خود برای کنترل و جلوگیری از شیوع عفونت در شهر کاملا اطمینان داریم.

مسئولان بیمارستان Sunnybrook اعلام کرده‌اند همچنان کلینیک‌ها و بخش‌های مختلف بیمارستانی باز هستند و به فعالیت‌‎های معمول خود ادامه می‌دهند. آن‌ها می‌گویند این بیمارستان برای مراجعه بیماران و سایر افراد کاملا ایمن و بی‌خطر است.

آخر هفته‌ای که گذشت مسئولان استانی وبسایتی مختص کروناویروس در اونتاریو راه‌اندازی کردند.

به گفته دولت کانادا علائم این بیماری شامل تب، سرفه و مشکلات تنفسی است و اکثر موارد مشاهده شده از بیماری افراد به بازار غذاهای دریایی Hunan (با نام‌های Wuhan South China Seafood City و South China Seafood Wholesale Market نیز شناخته می‌شود) مراجعه کرده بودند.

با اینحال برخی از بیماران نیز در این بازار حضور نداشته‌اند و همچنان منشاء بیماری ناشناخته باقی مانده است. پس از انتشار گزارش‌های اولیه مسئولان چینی این بازار را از تاریخ 1 ژانویه به منظور پاکسازی و عفونت‌زدایی تعطیل کردند.

در اطلاعیه دولت فدرال آمده: مسئولان بهداشتی چین و سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرده‌اند انتقال این ویروس از انسان به انسان نیز مشاهده شده است. با اینحال هیچگونه شواهدی مبنی بر این‌که در حال حاضر این ویروس به سادگی بین انسان‌ها انتقال پیدا می‌کند وجود ندارد. هم‌اکنون خطر ابتلا به کروناویروس در میان مسافران و شهروندان کانادا پایین است.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید