Friday, February 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

21,915
Total deaths
Updated on February 26, 2021 8:14 pm
30,518
Total active cases
Updated on February 26, 2021 8:14 pm
861,472
Total confirmed cases
Updated on February 26, 2021 8:14 pm

گزارش: ۴۳٪ از آلبرتایی‌ها قربانی نوعی از آزار جنسی هستند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جدیدترین مطالعه درباره میزان ماندگاری COVID-19 روی پوشاک

براساس مطالعه‌ای جدید ویروس COVID-19 می‌تواند بر روی پوشاک معمولی تا سه روز زنده بماند و ممکن است پزشکان و پرستاران آن را بر...

ماراتن Secret 3K، گرامیداشت برابری جنسیتی و آزادی زنان

شاید باورش سخت باشد اما هنوز در برخی نقاط دنیا زنان و دختران اجازه دویدن و پیاده‌روی در خارج از منزل را ندارند. هدف ماراتن...

کاناداپست برای ۱۳.۵ میلیون کانادایی کارت پستال رایگان ارسال می‌کند

از آغاز ماه مارس تقریباً ۱۳.۵ میلیون کانادایی در سراسر کانادا کارت پستال دریافت می‌کنند. طرح نوآورانه پست کانادا با نام «اینجا بنویس هم‌اکنون بنویس»...

شاید این هفته برنده لوتومکس ۷۰ میلیون دلاری مشخص شود

لوتو مکس می‌تواند سال فاجعه بار ۲۰۲۰ را از حافظه بعضی آدم‌ها پاک کند. به خصوص که جایزه ۷۰ میلیون دلاری هنوز بی‌برنده باقی...

هزینه اجاره در کلگری در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

انتظار می‌رود که بازار اجارهٔ کلگری در سال ۲۰۲۱، کمابیش ثابت باقی بماند، و این در حالی ست که بقیه شهرهای کانادا ممکن است...

این آمار غافلگیرکننده اخیرا توسط «انجمن خدمات تجاوز جنسی آلبرتا» (AASAS) منتشر شده است.

طبق این تحقیق که در سال ۲۰۱۹ انجام شده، تقریبا ۴۳٪ از مردم آلبرتا در طول عمر خود به نوعی قربانی تجاوز یا سوءاستفادهٔ جنسی بوده‌اند.

در این تحقیق ۱,۵۰۰ نفر از مناطق مختلف کانادا شرکت کرده‌اند و معلوم شده که ۴۵٪ از افراد بالغ این تجربهٔ تلخ را از سر گذرانده‌اند—وقتی این را در کنار آمار ۳۴ درصدی سوءاستفاده جنسی در دوران کودکی بگذاریم، AASAS تخمین می‌زند که ۱.۸ میلیون نفر از اهالی آلبرتا در طول عمرشان مورد سوءاستفادهٔ جنسی قرار گرفته‌اند.

به گفتهٔ مدیرعامل AASAS، خانم دبرا تاملینسون، «سوءاستفاده جنسی تبدیل به مسئله‌ای از جنس اپیدمی در حوزه سلامت و ایمنی شده است.»

«مردم آلبرتا سابقه‌ای طولانی از کمک به یکدیگر و پشتیبانی در زمان‌های سخت دارند. افرادی که قربانی سوءاستفاده‌اند اعضای خانواده، دوستان یا همکاران ما هستند و تک تک ما نقشی در حمایت از آنها داریم.»

از بین بزرگسالان، دو-سوم خانم و یک سوم مرد بوده‌اند.

این تحقیق نشان داده که ۴۴٪ از خانم‌ها و ۲۴٪ از آقایان در سنین زیر ۱۸ سال مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. همچنین معلوم شده که در بیشتر موارد، کودکان توسط یک غریبه مورد آزار قرار نگرفته‌اند، بلکه مردی از بین آشنایان به آنها آسیب رسانده است.

child-sexual-assault.png

اولین تجاوز معمولا بین سنین ۶ تا ۱۱ سال انجام شده است.

اما در مورد آزار جنسی در سنین بزرگسالی، ۲۸٪ از افراد می‌گویند که بعد از ۱۸ سالگی مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. این در مورد ۴۱٪ از زنان و ۱۷٪ از مردان صدق می‌کند.

وزیر فرهنگ، تنوع فرهنگی و وضعیت زنان، خانم لیلا شارون آهیر می‌گوید که برای مبارزه با این پدیدهٔ خشونت‌آمیز بایستی ابتدا چشم‌انداز جامعه را به درستی تصویر کرد.

«ناراحت‌کننده است که این تعداد از مردم آلبرتا مورد آزار یا تجاوز قرار گرفته‌اند. دولت ما باید از این اطلاعات جدید استفاده کند و همکاری‌های خود با سازمان‌های اجتماعی را تقویت کند تا بهتر بتوانیم تاثیر آن را درک کنیم، و به کمک قربانیان بیاییم و به خشونت جنسی پایان بدهیم.»

sexual-asault.png

این گزارش نشان داده که دو سوم از افراد، شخصا از نزدیک یک قربانی را می‌شناسند. ۵۷٪ از آنها تجاوز جنسی را یک مشکل بزرگ می‌دانند و ۴۰٪ گفته‌اند که حمایت‌های ارایه شده به قربانیان کافی نیست.

شما می‌توانید گزارش کامل را در وبسایت AASAS بخوانید.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید