Friday, May 7, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

24,489
Total deaths
Updated on May 7, 2021 7:34 am
81,325
Total active cases
Updated on May 7, 2021 7:34 am
1,265,320
Total confirmed cases
Updated on May 7, 2021 7:34 am

گزارش: ۴۳٪ از آلبرتایی‌ها قربانی نوعی از آزار جنسی هستند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

ارسال محموله کمک‌های دارویی و پزشکی کانادا به هند

طی هفته‌های اخیر هند درگیر شدیدترین بحران شیوع کرونا از ابتدای پاندمی بوده است. تنها در روز چهارشنبه 412,618 بیمار در این کشور شناسایی...

قیمت خانه‌ها مستقل در کلگری رکورد سال ۲۰۱۴ را شکست (ماه آپریل ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرىاین روزها بازار مسکن کلگری در حال شکستن همه رکوردهای قبلی است. در ماه آپریل، ۳۲۰۹ واحد...

آموزگاران و کادر آموزشی آلبرتا واکسینه می‌شوند

برنامه واکسیناسیون آلبرتا طی هفته جاری گسترده‌تر می‌شود و بیش از 105,000 شهروند دیگر را در بر خواهد گرفت. نخست‌وزیر جیسون کنی در جریان کنفرانس...

اعلام محدودیت‌های کرونایی جدید برای آلبرتا

مقامات آلبرتا محدودیت‌های کرونایی جدیدی را با هدف کاستن از نرخ شیوع ویروس در استان اعلام کردند. بگفته جیسون کنی این محدودیت‌ها از آخر...

خوردن غذا در فضای باز رستوران‌های آلبرتا ممنوع شد

مقامات آلبرتا محدودیت‌های جدیدی را برای بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان وضع کردند که از اواخر هفته اجرا خواهند شد. نخست‌وزیر جیسون کنی در جریان...

این آمار غافلگیرکننده اخیرا توسط «انجمن خدمات تجاوز جنسی آلبرتا» (AASAS) منتشر شده است.

طبق این تحقیق که در سال ۲۰۱۹ انجام شده، تقریبا ۴۳٪ از مردم آلبرتا در طول عمر خود به نوعی قربانی تجاوز یا سوءاستفادهٔ جنسی بوده‌اند.

در این تحقیق ۱,۵۰۰ نفر از مناطق مختلف کانادا شرکت کرده‌اند و معلوم شده که ۴۵٪ از افراد بالغ این تجربهٔ تلخ را از سر گذرانده‌اند—وقتی این را در کنار آمار ۳۴ درصدی سوءاستفاده جنسی در دوران کودکی بگذاریم، AASAS تخمین می‌زند که ۱.۸ میلیون نفر از اهالی آلبرتا در طول عمرشان مورد سوءاستفادهٔ جنسی قرار گرفته‌اند.

به گفتهٔ مدیرعامل AASAS، خانم دبرا تاملینسون، «سوءاستفاده جنسی تبدیل به مسئله‌ای از جنس اپیدمی در حوزه سلامت و ایمنی شده است.»

«مردم آلبرتا سابقه‌ای طولانی از کمک به یکدیگر و پشتیبانی در زمان‌های سخت دارند. افرادی که قربانی سوءاستفاده‌اند اعضای خانواده، دوستان یا همکاران ما هستند و تک تک ما نقشی در حمایت از آنها داریم.»

از بین بزرگسالان، دو-سوم خانم و یک سوم مرد بوده‌اند.

این تحقیق نشان داده که ۴۴٪ از خانم‌ها و ۲۴٪ از آقایان در سنین زیر ۱۸ سال مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. همچنین معلوم شده که در بیشتر موارد، کودکان توسط یک غریبه مورد آزار قرار نگرفته‌اند، بلکه مردی از بین آشنایان به آنها آسیب رسانده است.

child-sexual-assault.png

اولین تجاوز معمولا بین سنین ۶ تا ۱۱ سال انجام شده است.

اما در مورد آزار جنسی در سنین بزرگسالی، ۲۸٪ از افراد می‌گویند که بعد از ۱۸ سالگی مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. این در مورد ۴۱٪ از زنان و ۱۷٪ از مردان صدق می‌کند.

وزیر فرهنگ، تنوع فرهنگی و وضعیت زنان، خانم لیلا شارون آهیر می‌گوید که برای مبارزه با این پدیدهٔ خشونت‌آمیز بایستی ابتدا چشم‌انداز جامعه را به درستی تصویر کرد.

«ناراحت‌کننده است که این تعداد از مردم آلبرتا مورد آزار یا تجاوز قرار گرفته‌اند. دولت ما باید از این اطلاعات جدید استفاده کند و همکاری‌های خود با سازمان‌های اجتماعی را تقویت کند تا بهتر بتوانیم تاثیر آن را درک کنیم، و به کمک قربانیان بیاییم و به خشونت جنسی پایان بدهیم.»

sexual-asault.png

این گزارش نشان داده که دو سوم از افراد، شخصا از نزدیک یک قربانی را می‌شناسند. ۵۷٪ از آنها تجاوز جنسی را یک مشکل بزرگ می‌دانند و ۴۰٪ گفته‌اند که حمایت‌های ارایه شده به قربانیان کافی نیست.

شما می‌توانید گزارش کامل را در وبسایت AASAS بخوانید.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید