Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,618
Total deaths
Updated on April 18, 2021 11:36 am
87,329
Total active cases
Updated on April 18, 2021 11:36 am
1,119,492
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 11:36 am

۱۳۶ میلیون دلار بودجه کمتر برای مدارس آلبرتا در سال تحصیلی جدید


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

انجمن معلمان استان آلبرتا اعلام کرده که بر اساس بخشنامه‌های رسیده، قرار است تا مدارس آلبرتا نسبت به سال قبل، ١٣٦ میلیون دلار بودجه کمتری دریافت نمایند این انجمن می‌گوید که این خبر را به خاطر قانون دسترسی آزاد مردم به اطلاعات اعلام کرده است.

انجمن ATA در این‌باره می‌گوید که این تصمیم در پی سیاست کاهش هزینه‌های دولت اتخاذ شده است.

جیسون شیلینگ که ریاست انجمن ATA را بر عهده دارد در بیانه‌ای اعلام داشت که:

نخست‌وزیر و سایر مقامات دولتی با زحمتی فراوان ادعا می‌کنند که همه چیز عادی است و با این مقدار از کاهش، هنوز هم بودجه عملیاتی کارایی خودش را دارد اما مقصود آنها تنها حفظ بودجه دولت است و تنها تلاششان در همین راستا است.

همه این‌ها تنها نشان‌دهنده کاهش بودجه و مجبور کردن ما به تن دادن به این کاهش بودجه اجباری است. من مطمئنم که آنها اصلاً دوست نداشتند تا مردم از این خبر و عواقب مخرب آن همچون کاهش تحصیلات در بین مردم مطلع شوند.

او همچنین افزود که: هیئت‌مدیره برخی مدارس، قبل‌تر بودجه اضافی دریافت می‌کرده‌اند تا بتوانند دانش‌آموزان بیشتری را جذب کنند. حال با اجرای این طرح، تعداد فعالیت‌های مدارس همچون توسعه کلاس‌های درسی، برنامه بهبود تدریس و کمک هزینه‌های حمل‌ونقل دانش‌آموزان بسیار کمتر از قبل خواهد شد.

بر اساس آماری که ATA اعلام کرده، امسال ١٣ هزار دانش‌آموز ثبت‌نام کرده‌اند که به خاطر این کاهش بودجه، این میزان ٤ درصد نسبت به زمان مشابه در سال ٢٠١٩ با کاهش همراه بوده است.

حال در این میان، کالین آیچسون که سمت دبیری مطبوعات آموزش‌وپرورش آلبرتا را دارد می‌گوید که شرایط اصلاً این‌گونه نیست.
او در مصاحبه با مطبوعات گفته که: میزان بودجه امسال ما کاملاً واضح است و ما هنوز هم مثال سال‌های گذشته، تعهدات خودمان را نسبت به دانش‌آموزان آلبرتایی، تمام و کمال به جا خواهیم آورد. ما بودجه تحصیلی کل امسال را همچون با مقدار سال گذشته، ٨ میلیارد و ٢٢٣ میلیون دلار تصویب کرده‌ایم و تلاش کرده‌ایم که نرخ آموزش هر دانش‌آموز با سال پیش کاملاً برابر باشد.

همچنین ما در پی راه‌حلی هستیم که مدل جدیدی برای مدیریت بودجه آموزش‌وپرورش ایجاد کنیم که سال تحصیلی ٢٠٢٠-٢١ را بهتر مدیریت کنیم و اطمینان حاصل کنیم که تمامی این بودجه راهی کلاس‌های درس می‌شود.

از نظر او کاملاً طبیعی است که بودجه تحصیلی هر سال نسبت به سال قبل متفاوت باشد.

این اظهارات در حالی از طرف آیچسون بیان شده‌اند که رئیس انجمن ATA می‌گوید که؛ آموزش‌وپرورش مدام از مدارس و معلمان درخواست کار بیشتر می‌کند.

انجمن معلمان آلبرتا، دارای ٤٦ هزار عضو است و هدفش حفظ استانداردهای حرفه‌ای معلمان این ایالت است.

منبع: dailyhive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید