Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,871
Total deaths
Updated on April 23, 2021 11:53 am
85,983
Total active cases
Updated on April 23, 2021 11:53 am
1,161,439
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 11:53 am

نمایشگاه گنجینه فرعون توتنخامون در ایالات متحده آمریکا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

برای مدت زمانی محدود، قرار است تا نمایشگاهی از برجسته‌ترین آثار به جای مانده از یکی از فرعون‌های معروف مصر، توتنخامون نمایشگاهی در ایالات متحده آمریکا برگزار شود.

توتنخامون (توت عنخ آمون) یکی از معروف‌ترین شاهان سلسله باستانی مصری‌هاست که به شاه توت معروف است. او در سن 9 سالگی به سلطنت رسید و بر او نام پسر پادشاه را گذاشتند.

عمر سلطنت توتنخامون کوتاه بود ولی با توجه به انجام اصلاحات مذهبی و از بین بردن هرج‌ و مرج‌های به وجود آمده در زمان حکومت پدرش، دوره حکومت او در طول دوره‌های مختلف تاریخی بسیار قابل توجه واقع شد.

دلایل زیادی برای شهرت توتخامون به عنوان یکی از بزرگ‌ترین چهره‌های تاریخی مصر وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن ها، آرامگاه اوست.

https://www.instagram.com/p/BryN7ZmBzEX/

مقبره توتنخامون در سال 1922 توسط دو باستان‌شناس برجسته انگلیسی به نام‌های هوارد کارتر و لرد کارنارون در حالی کشف شد که کاملاً دست نخورده بود. گنجینه‌های افسانه‌ای و بی‌نظیری که در این مقبره کشف شد، نشان از سبک زندگی مرفه مقامات و نخبگان سلطنتی مصر داشت.

https://www.instagram.com/p/Bq0JpqIhjpg/

حال علاقه‌مندان می‌توانند تا از این گنجینه‌های غنی و فوق‌العاده را در نمایشگاه KING TUT در قلعه ساندرز پارک پلازا بوستون بازدید نمایند.

وب‌سایت رسمی این رویداد می‌گوید: قرار است تا در نمایشگاه KING TUT با مجموعه‌ای از گنجینه‌های طلایی باستانی مصر، صدمین سالگرد کشف مقبره توتنخامون را جشن بگیریم.

https://www.instagram.com/p/BqX28tpBqsX/

در این نمایشگاه قرار است تا از 150 وسیله پیدا شده در مقبره توتنخامون رونمایی شود. از این تعداد، 60 قطعه قبل از بازگشت دائمی به موزه بزرگ مصر در این نمایشگاه در معرض دید عموم در جایی به جز این کشور نمایش داده خواهند شد.

وب‌سایت این نمایشگاه علاقه‌مندان به بازدید از این مجموعه را تشویق به کشف رازهای گذر او به زندگی جاودانه این فرعون معروف و کندوکاو در بین متعلقات شخصی او می‌کند.

بر اساس اطلاعات این وب‌سایت، اخیراً نمایشگاهی در پاریس با همین عنوان بسته‌شده و در نهایت 1.4 میلیون نفر از آن بازدید نموده‌اند.

همچنین انتظار می‌رود که این نمایشگاه هم مورد استقبال بی‌نظیری قرار بگیرد. به همین خاطر، از علاقه‌مندان بازدید از این مجموعه خواسته ‌شده که بلیت‌های خود را از قبل رزرو کنند.

این نمایشگاه در تاریخ 13 ژوئن 2020 در بوستون و برای مدت زمانی محدود افتتاح خواهد شد.

منبع: dailyhive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید