Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,871
Total deaths
Updated on April 23, 2021 11:53 am
85,983
Total active cases
Updated on April 23, 2021 11:53 am
1,161,439
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 11:53 am

افزايش زياد تعداد معاملات مسكن كلگرى در ماه فوريه ٢٠٢٠






عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...
نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى

ماه فوريه شاهد رشد ٢٣ درصدى تعداد معاملات مسكن نسبت به سال قبل بوديم. با داشتن يك روز بيشتر در ماه فوريه امسال، تعداد ١،١٩٧ واحد خانه در شهر كلگرى فروش رفت. البته همچنان اين تعداد از ميانگين طولانى مدت شهر كمتر است ولى قابل مقايسه با ميانگين سال هاى اخير است.

اقتصاددان ارشد انجمن مشاوران املاك كلگرى: “اين نشانه قوى است براى اثبات حركت بازار به سمت بهبود. در ماه هاى اخير شاهد كاهش كل خانه هاى براى فروش در بازار و افزايش تقاضا بوديم. البته اين روند اگر ادامه يابد باعث ثبات در قيمت ها خواهد شد”.

شاخص قيمت ها در ماه فوريه به ٤١٦،٩٠٠ دلار رسيد كه در حد ماه قبل و تنها ١٪ كمتر از سال قبل است. به طور ميانگين قيمت ها از اوج آن در سال ٢٠١٤، ١١ درصد افت كرده اند.

آمار بازار

خانه هاى مستقل

– بعد از گذشت ٢ ماه از سال، تعداد كل معاملات براى خانه هاى مستقل نسبت به سال قبل ١٢٪ بيشتر شده است. هر چند در همه مناطق شاهد اين رشد نيستيم چون در مناطق City Centre، Northeast، و Northwest تعداد معاملات كم شده است.
– عمدتا به علت كاهش تعداد خانه هاى جديد براى فروش در غرب و جنوب شهر در مقايسه به سال قبل ١٪ تعداد خانه هاى جديد در بازار كم شده است.
– به علت افزايش تعداد معاملات و كاهش تعداد خانه براى فروش، بازار خانه هاى مستقل كه مدت ها به نفع خريداران بود به محدوده بازار متعادل وارد شده است.
– شاخص قيمت ها همچنان رو به افت است هر چند با سرعت بسيار كمتر. البته بازه تغييرات از افت ٣ درصدى در مركز شهر تا رشد ٢ درصدى در جنوب متغيير است. به طور كلى شاخص قيمت ها نسبت به سال قبل ١ درصد كمتر شده اند.

آپارتمان

– براى دومين ماه متوالى رشد معاملات با افزايش تعداد آپارتمان هاى جديد براى فروش در بازار همراه بود كه در نتيجه به افزايش تعداد كل آپارتمان ها در بازار انجاميد.
– شاخص قيمت ها در ماه فوريه كمى كمتر از ماه قبل و ٢٪ كمتر از سال قبل است. شاخص قيمت ها در ماه فوريه به ٢٤٤،٧٠٠ دلار رسيد كه نسبت به اوج قيمت ها در سال ٢٠١٤، افت ١٩٪ داشته است.

خانه هاى متصل

– بعد از گذشت ٢ ماه از سال افزايش معاملات و كاهش تعداد خانه هاى جديد براى فروش، تعداد كل خانه هاى متصل در بازار را كاهش داده است.
– بازار هنوز به نفع خريداران است ولى به سمت بازار متعادل پيش مى رود.
– اين بهبود از سرعت كاهش قيمت ها براى اين از خانه ها كاسته است.








لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید