Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 2:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 2:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 2:14 am

هشدار کروناییِ مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا به مردم


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

تعداد بیماران COVID-19 با سرعت زیادی در کانادا افزایش می‌یابد و دکتر تریسا تام، بالاترین مقام بهداشت عمومی کشور می‌گوید که تمام شهروندان باید به سرعت همکاری کنند تا شیوع این ویروس متوقف شود.

کانادا ۳۷۳ بیمار کرونا را گزارش کرده و این ویروس هم‌اکنون در تمام ۱۰ استان پخش شده است. دکتر تام می‌گوید: «فرصت ما برای کاستن از شیب ابتلا به این ویروس بسیار محدود است. باید همین الآن اقدام کنیم.»

تعداد مبتلایان به خصوص در اونتاریو، بریتیش کلمبیا و آلبرتا رو به افزایش است. یکشنبه بود که اونتاریو با کشف ۳۹ مورد جدید، بزرگترین رشد یک روزه مبتلایان جدید را گزارش کرد.

جواب آزمایش چهار مسافر کشتی کروز Grand Princess نیز که اکنون در پایگاه نظامیِ Trenton بستری هستند، مثبت اعلام شده است.

تا کنون آزمایش COVID-19 در کانادا روی ۲۵,۰۰۰ نفر انجام شده است.

این ویروس که در شهر ووهانِ چین از یک میزبانِ حیوانی وارد بدن انسان‌ها شده از اواخر ۲۰۱۹ تا امروز جان بیش از ۳,۰۰۰ نفر را در سطح دنیا گرفته است.

شیوع اولیه در چین به شدت حس شد و کار به جایی کشید که دولت چین بزرگترین قرنطینه تاریخ بشر را برای بیش از ۶۰ میلیون نفر اِعمال کرد. اقدامی که هر چند در ابتدا باعث وحشت ساکنین ووهان شد ولی اکنون نتیجه مثبت آن در کنترل شیوع بیشتر احساس می‌شود.

اما دکتر تام می‌گوید که از نظر کانادا الآن اروپا قطب شیوع بیماری شده و بایستی ملاحظات بیشتری درباره‌اش داشت.

کانادا توصیه کرده که شهروندانش از هر گونه سفر خارجی بپرهیزند، و از کانادایی‌هایی که به هر دلیل خارج از کشورند تقاضا کرده که «تا وقتی پروازها برقرارند» به کشور بازگردند.

از کانادایی‌هایی که به تازگی به کشور بازگشته‌اند خواسته شده که تا ۱۴ روز خود را در خانه قرنطینه کنند تا این اطمینان به دست آید که به بیماری مبتلا نشده‌اند. البته این یک معیار داوطلبانه است.

دکتر تام در پاسخ به این سوال که آیا قرنطینه خانگی اجباری خواهد شد یا خیر گفته است: «سازمان ما ابزار و نیروی کافی برای پایش و مراقبت روزانه در چنین ابعادی را در اختیار ندارد.»

گزارش‌هایی هم رسیده است که می‌گوید نیروهای مراقبت مرزی یادشان رفته که به افراد تازه‌وارد به کانادا، توصیه قرنطینه خانگی کنند که دکتر تام این مورد را وظیفه دولت فدرال دانسته و از دقت بیشتر در رابطه با آن خبر داده است.

با شیوع کروناویروسِ جدید Health Canada از مردم خواسته که به رویدادهای عمومی نروند و شخصا بروز علایم این بیماری را در بدن خودشان چک کنند و در صورت نیاز کمک پزشکی دریافت نمایند.

لطفا در صورتی که احساس کسالت دارید، در خانه بمانید. کلید پیروزی در برابر کروناویروس جدید، قطع زنجیره شیوع است. با کاهش رفت‌و‌آمدهای غیرضروری و شستشوی مداوم دست‌ها تا حد زیادی سرعت شیوع پایین می‌آید و به سیستم بهداشت و درمان فرصت رسیدگی مناسب به بیماران فعلی را می‌دهد.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید