Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,871
Total deaths
Updated on April 23, 2021 10:53 am
85,946
Total active cases
Updated on April 23, 2021 10:53 am
1,161,385
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 10:53 am

استفاده یک میلیون نفر از ابزار غربالگری آنلاین اداره سلامت آلبرتا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

اداره‌های سلامت در سرتاسر کشور با فشار عملیاتی زیادی روبرو هستند، فشاری که به دنبال نفوذ کروناویروس جدید به کانادا از اوایل این ماه شروع شد.

خانم آمنه عظیم، مدیر بخش طراحی تجربه کاربری در اداره سلامت آلبرتا (AHS)، می‌گوید که ابزارهای آنلاین برای غربالگری، آموزش و راهنمایی مردم، نقشی کلیدی در هدایت این فشار به کانال‌های مناسب دارند.

او و تیمش با جستجویی سریع و فراگیر، فهمیدند که اداره ملی سلامتِ انگلیس یک ابزار غربالگری آنلاین دارد. مسئولان استان آلبرتا هم چنین چیزی را می‌خواستند: یک سیستم آنلاین غربالگری با سوالات مناسب که مردم با پاسخ به آنها وضعیت خود را بسنجند و فشار از روی تیم پاسخگویی تلفنی AHS برداشته شود.

به گفتهٔ آقای رفیح، مدیر ارشد نوآوری و راهکارهای دیجیتالِ AHS، آنها سپس به سرعت وارد عمل شدند و ظرف دو روز این ابزار آنلاین را ساختند.

تقاضای مشهودی برای دریافت اطلاعات مرتبط با بیماری COVID-19 وجود داشت. این ابزار آنلاین ساعت ۵ عصر جمعه راه‌اندازی شد. ۲۴ ساعت بعد، ۴۰۰,۰۰۰ بار از آن استفاده شده بود و تا سه‌شنبه این آمار به ۱ میلیون استفادهٔ یکتا رسید.

بیشتر کاربران از آلبرتا هستند و البته تعدادی هم از بقیه استان‌های کانادا، و حتی ایالات متحده و بقیه کشورهایند. آنها با پاسخگویی به سوالات ساده‌ای درباره علایم بیماری، پی می‌برند که آیا نیازی به آزمایش حضوری دارند یا خیر.

سپس آلبرتا کدهای این پروژه را به دیگر استان‌ها داد و یکشنبه صبح ساسکاچوان نیز ابزار آنلاین خودش را با کمک استان همسایه راه‌اندازی کرد. بریتیش کلمبیا هم همین‌طور.

در ۳ روز گذشته AHS اطلاعات زیادی را با اداره سلامت در یوکان، نانووت، پرینس ادوارد، اونتاریو و ارتش کانادا در میان گذاشته است.

کِری ویلیامسون، مدیر اجرایی بخش مدیریت مشکلات در AHS می‌گوید: «ما تقاضاهایی از خارج از کانادا هم داریم و می‌دانیم که بقیه سازمان‌های بهداشت و سلامت در دنیا به دنبال استفاده از این ابزارند.»

ابزار غربالگری آنلاین آلبرتا نظرات مثبت زیادی را جلب کرده و حتی در مقایسه با وبسایتی که Verily (از زیرشاخه‌های آلفابت، شرکتِ مادرِ گوگل) برای امریکاییان ساخته، رتبه بالاتری دریافت کرده است.

از آنجایی که وبسایت آلبرتا نیازی به لاگین کردن ندارد، مردم تمایل بیشتری به استفاده از آن نشان داده‌اند و آقای رفیح می‌گوید: «ما به دنبال نهایت سادگی بودیم.»

واکنش‌ها به غربالگرِ آنلاین آلبرتا در فضای مجازی هم چشمگیر بوده است. رفیح می‌گوید: «ما از مردم می‌شنویم که چقدر بابت آن سپاسگزارند. شخصا شب‌ها با خیال آسوده می‌خوابم [زیرا در این مورد تمام تلاشمان را کردیم.]»

AHS در حال بهبود این ابزار است و در روزهای آینده فُرم ارجاع بیماران احتمالی به مراکز درمانی را نیز راه‌اندازی کند. به این صورت که اگر شخصی علایم بیماری را در خود تشخیص دهد، آدرس مراکز درمانی نزدیک خود را دریافت می‌کند و نوبت می‌گیرد.

این تکنولوژی از قبل وجود داشته و به گفته آقای رفیح باعث آمادگی بیشتر کادر درمانی آلبرتا می‌شود:

«از جنبه عملیاتی، ما باید راه‌هایی پیدا کنیم تا نیروهای خط مقدم‌مان را یاری کنیم. دوست نداریم چیز ناپخته‌ای معرفی و به هرج و مرج اضافه کنیم.»

منبع: The Global and Mail
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید