Tuesday, January 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,238
Total deaths
Updated on January 26, 2021 4:06 am
62,447
Total active cases
Updated on January 26, 2021 4:06 am
753,011
Total confirmed cases
Updated on January 26, 2021 4:06 am

رضایت بالای پزشکان فرانسوی از هیدروکسی کلوروکویین و آزیترومایسین برای درمان کروناویروس

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

خبر بسیار خوشحال‌کننده درباره درمان کرونا

تیمی تحقیقاتی در موسسه قلب مونتریال از یافتن دارویی موثر برای مبارزه با COVID-19 خبر داده است. این دارو که Colchicine نام دارد قرصی...

کانادا بهشت درونگرایان

طبق مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده کانادا بخاطر تراکم جمعیت پایین، اینترنت پرسرعت و هزینه‌های زندگی کم، بهترین کشور دنیا برای زندگی افراد درونگراست. محققان...

مردی از کلگری برنده جک‌پات ۲ میلیون دلاری ZING شد

این هفته یکی از اهالی کلگری با خراشیدن بلیت بخت‌آزمایی‌اش ۲ میلیون دلار کانادا به ثروت خود افزود. آقای ترِیسی آستینسون که ابتدا فکر می‌کرد...

نکات مهم برای رانندگی ایمن در زمستان

رانندگی در زمستان چالش‌های خود را دارد. برف و یخ چسبندگی لاستیک اتومبیل را کاهش داده و هوای مه‌آلود در کنار روزهای کوتاه به...

گزارش چندین مورد تعرض جنسی در معابر کلگری

به گزارش پلیس کلگری اخیرا چنیدن مورد شکایت تعرض به زنان هنگام تردد انفرادی در معابر شهر، به آن‌ها اطلاع داده شده است. طبق اطلاعیه‌...

پژوهشگران فرانسوی به رهبری پروفسور دیدیه رائولت از ماه مارس مشغول بررسی یک درمان ترکیبی با استفاده از هیدروکسی کلوروکویین (Hydroxychloroquine) و آزیترومایسین (Azithromycin) برای کووید-۱۹ بوده‌اند. اینها هر دو داروهای ضدمالاریا هستند و شاید نام آنها را اخیرا در رسانه‌ها شنیده باشید.

هر چند نتایج اولیه این تحقیق خبر از درمان صد درصدی بیماران ظرف شش روز می‌داد، اما به خاطر کوچک بودن گروه مورد آزمایش (فقط ۳۶ بیمار)، سازمان‌های بهداشت و درمان رسمی در دنیا با احتیاط با آن روبرو شدند.

اما امروز پروفسور رائولت و تیمش نتایج جدیدی از این تحقیق را منتشر کردند. این پژوهش که زیر نظر انستیتو Méditerranée Infection انجام شده، این بار شامل گروهی با ۸۰ بیمار کووید-۱۹ و هدف از آن مطالعه بهترِ اثر این درمان بوده است.

به گفته این پژوهشگران:

  • غیر از یک بیمار مسن ۸۶ ساله که فوت شد، و یک بیمار ۷۴ ساله که در بخش مراقبت‌های ویژه است، بقیه بیماران بهبود یافته‌اند.
  • استفاده ترکیبی از هیدروکسی کلوروکویین و آزیترومایسین روی همه افراد اثربخش بوده است. فقط یک بیمار ۸۶ ساله که در وضعیت بحرانی وارد درمان شده بود و پیشرفت بیماری در او غیرقابل بازگشت بود، جان خود را از دست داد.
  • استفاده از این روش درمانی باعث کاهش دوره بیماری، تب و سرفه می‌شود. پس علاوه بر نقش درمانی، می‌توان آن را روشی برای کاهش پخش شدن ویروس توسط افراد در نظر گرفت. بدون درمان، هر فرد معمولا چند هفته نقش ناقل را ایفا می‌کند.
  • ما اکنون شاهد بهبود ۳۳ درصدی افراد زودتر از دوره عادی بیماری و مرخص شدن زودهنگام آنها هستیم.
  • ما می‌توانیم تایید کنیم که درمان با این دو دارو تاثیرگذاری مشهودی دارد و به خصوص در اوایل ابتلا باعث کاهش تاثیر ویروس می‌شود (اهمیت تشخیص و درمان زودهنگام).
  • ما به همه تیم‌های درمانی در دنیا توصیه می‌کنیم که با توجه به قیمت ناچیز، موجود بودن این داروها در بازار، و تاثیر خوب این درمان، هر چه زودتر بیماران خود را قبل از بروز علایم حاد ریَوی درمان کنند.

پروفسور رائولت در توییتی گفته: «پژوهش ما شامل ۸۰ بیمار بوده و گروه کنترلی هم نداشتیم. درمان را یکسان به همه افراد ارائه کردیم زیرا این چیزی است که سوگند پزشکی به ما دیکته می‌کند.» (منظور از گروه کنترلی بیمارانی هستند که درمان را دریافت نمی‌کنند تا مرجع مقایسه برای گروه اصلی شوند.)

منبع: Tech Startups

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید