Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 3:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am

هرآنچه باید درباره لایحه 10 اصلاحات بهداشت عمومی آلبرتا بدانید


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

لایحه جدید اصلاح سیستم بهداشت عمومی آلبرتا در تاریخ 31 مارس ارائه و در تاریخ 2 آوریل تایید شد. بر اساس این لایحه وزیر فعلی آلبرتا می‌تواند بدون هیچگونه مشورتی دستورات جدید داده و اصلاحات جدیدی انجام دهد و اختیارات دیگری نیز بدست آورده است.

این لایحه قانونی مورد حمایت تایلر شندرو وزیر بهداشت بود.

براساس این لایحه دولت تا زمانی که وضعیت بهداشتی بحرانی باشد دارای قدرت تعیین شده خواهد بود.

یکی از بندهای اضافی لایحه امکان استفاده از یک نیروی پلیس است. در این بند آمده که مامور اجرایی که وظیفه بازرسی یک محل عمومی یا خصوصی را انجام می‌دهد می‌تواند براساس بخش‌های 59 و 60:

(a)  یک مامور پلیس که حضور او توسط مامور اجرایی برای کمک به انجام بازرسی ضروری تشخیص داده شده همراه داشته باشد،

یا (b) یک شخص حرفه‌ای یا متخصص که حضور او توسط مامور اجرایی برای انجام ماموریت بازرسی و جمع‌آوری نمونه یا سرنخ بر اساس بخش‌های 59(2)(d) یا 60(c) یا انجام آزمایشات، گرفتن عکس یا جمع‌آوری یافته‌ها بر اساس بخش 59(2)€ یا 60(d) ضروری تشخیص داده شود، می‌تواند او را همراهی کند.

به این ترتیب مامور اجرایی می‌تواند در زمان بازرسی از مکانی عمومی یا خصوصی که گمان می‌رود مطابق با مقررات اضطراری بهداشت عمومی عمل نمی‌کند یا باعث ایجاد مزاحمت شده، همراه خود یک مامور پلیس به محل ببرد. پیش از این چنین بندی در لایحه اصلی بهداشت عمومی وجود نداشت.

لایحه جدید همچنین به وزیر اجازه می‌دهد تا این اختیار را به ماموران صلح بدهد تا بدون مشورت در تمام نواحی استان که وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در آن‌ها اعلام شده، به انجام وظیفه بپردازند.

در میان مواردی که این قانون اختیار اجرایی آن‌ها را از وزیر صلب کرده می‌توان به صدور فرمان یا اجرای اصلاحات برای اعمال یا افزایش هرگونه مالیات، وضع مالیات بر هرکدام از بخش‌های درآمد عمومی یا درآمد ناخالص و یا تعیین یک جرم جدید معطوف به گذشته، اشاره کرد.

این خبر خوبی است زیرا طبق آن مسئولان اجازه نخواهند داشت مالیات را به ناگهانی و غیرعادی افزایش داده و اشخاص را به دلایل گوناگون که در گذشته رخ داده‌اند محکوم کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لایحه 10 به این‌جا مراجعه کنید.

لایحه بهداشت عمومی که اصلاحات اخیر بر روی آن انجام شده را نیز می‌توانید در این‌جا مطالعه کنید.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید