Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 2:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 2:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 2:14 am

چگونه اتومبیل را در مقابل کروناویروس ضدعفونی کنیم؟


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

بهترین استراتژی برای مقابله با کروناویروس پیشگیری از ابتلا به آن است و به همین دلیل پاکسازی و ضدعفونی محل زندگی و اتومبیل بسیار اهمیت دارد. معمولا بخش‌های مختلف منزل پاکسازی می‌شوند و بیشتر مورد توجه افراد هستند اما اتومبیل نیز می‌تواند مستعد انتشار ویروس باشد. طبق مطالعه اخیر CNN Travel 32 درصد از پرسش‌شوندگان گفته‌اند خودروی خود را تنها یکبار در سال تمیز می‌کنند اما باید توجه داشت که:

  • فرمان خودرو به طور مداوم لمس می‌شود. بر اساس مطالعه Expedia-owned CarRentals.com سطح روی فرمان چهار برابر صندلی توالت آلوده هستند.
  • دستگیره‌های داخلی و خارجی خودرو، دکمه‌های روی داشبورد، آینه عقب و محل لیوان جزو نقاط بسیار آلوده محسوب می‌شوند.
  • سوییچ خودرو بسیار آلوده است و باید همیشه آن را ضدعفونی کنید.
  • ورودی‌های هوای خودرو، کفپوش ماشین و صندوق عقب هم بسیار آلوده هستند.
چه لوازمی برای مقابله با کروناویروس در خودرو نیاز است؟
  • دستمال کاغذی: در این صورت چنانچه سرنشینان خودرو بخواهند عطسه یا سرفه کنند می‌توانند همواره به دستمال دسترسی داشته باشند.
  • یک کیسه زباله کوچک برای دور انداختن دستمال‌های آلوده دیگر زباله‌ها در خودرو داشته باشید.
  • مواد ضدعفونی‌کننده دست: ضدعفونی‌کننده‌ها بسیار ضروری هستند. هرگاه برای پر کردن باک خودرو به پمپ‌بنزین مراجعه می‌کنید حتما پیش از سوار شدن و لمس لوازم گوناگون خودرو دستان خود را ضدعفونی کنید. مواد ضدعفونی‌کننده شما باید حداقل حاوی 60 درصد الکل باشند.
  • دستمال مرطوب یا اسپری: از این لوازم برای پاک کردن دستگیره درها و بخش‌های گوناگون دیگر استفاده کنید. تا جای ممکن از مواد حاوی سفیدکننده‌ها استفاده نکنید زیرا تنفس بخارات ناشی از آن‌ها بسیار مضر است.

حتما از سالم بودن فیلتر هوای خودرو مطمئن شوید. هرچند ویروس می‌تواند از این فیلترها عبور کند اما سالم بودن آن‌ها کیفیت هوای داخل خودرو را بسیار بهبود می‌بخشد.

پیش از آن‌که از مواد ضدعفونی‌کننده بر روی سطوح مختلف خودرو استفاده کنید حتما توجه داشته باشید به پوشش‌ آن صدمه وارد نکند.

منبع: CarProUSA


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید