Monday, January 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,120
Total deaths
Updated on January 18, 2021 11:00 pm
73,919
Total active cases
Updated on January 18, 2021 11:00 pm
715,072
Total confirmed cases
Updated on January 18, 2021 11:00 pm

چگونه در دوران قرنطینه از اتومبیل خود مراقبت کنیم؟

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

همه‌چیز درباره تخفیف مالیاتی Work from Home

دولت فدرال برای حمایت از شهروندانی که وظایف شغلی خود را در دوران پاندمی از منزل انجام می‌دهند، تخفیف مالیاتی جدیدی در نظر گرفته...

ونکوور در میان ده شهر تندرست دنیا قرار گرفت

کانادایی‌ها ونکوور را بعنوان شهری می‌شناسند که می‌توان در آن سبک زندگی سالم همراه با فعالیت بدنی منظم را در پیش گرفت. حال انتشار...

تغییر نام‌گذاری سیستم مدارس آلبرتا به دلیل COVID-19

آلبرتا در حال تغییر اصطلاحات برای نشان دادن نحوه طبقه‌بندی شدت شیوع COVID-19 در مدارس است. در حال حاضر با کشف یک مورد ابتلا به...

کاهش محدودیت‌های تجمع در آلبرتا

آلبرتا پس ازاینکه توانست از شیوع ابتلا به COVID-19 بعد از تعطیلات جلوگیری کند تعدادی از محدودیت‌های بهداشت عمومی را لغو کرد. تایلر شاندرو، وزیر...

بازگشایی سالن‌های آلبرتا از امروز دوشنبه ۱۸ ژانویه

برخی از جنبه‌های زندگی در آلبرتا مانند آنچه در اواسط ماه دسامبر بود، به حالت عادی بازمی‌گردند، اما همه مشاغل نمی‌توانند بازگشایی شوند. از روز...

استفاده نکردن از اتومبیل برای مدت زمان طولانی باعث بروز مشکلات و خرابی‌های گوناگون در آن می‌شود. در ادامه توصیه‌هایی برای نگهداری از اتومبیل در دوران قرنطینه ارائه شده است.

دیسک‌های ترمز در صورت بی‎‌استفاده ماندن شروع به خوردگی می‌کنند. این وضعیت در صورت ادامه یافتن سبب از بین رفتن کامل سیستم ترمز خواهد شد. برای جلوگیری از چنین اتفاقی باید خودروی خود را گاهی چند متر جلو و عقب ببرید.

تایرهای خودرو در صورت بی‌حرکت ماندن پوسیده و پنچر می‌شوند. جابجا کردن چند متری اتومبیل مانع از بروز چنین مشکلی می‌شود.

پارک خودرو در محلی هموار و مسطح این اجازه را خواهد داد تا از ترمز دستی استفاده نکنید. چنانچه ترمز دستی خودرو مدتی طولانی بالا بماند پوسیده شده و قفل می‌شود. علاوه بر این می‌توانید بجای ترمزدستی خودرویس خود را در دنده قرار دهید. البته اگر اتومبیل شما در کنار خیابان یا محلی شلوغ پارک شده و احتمال برخورد دیگر اتومبیل‌ها وجود دارد توصیه‌های پیشین را فراموش کرده و ترمز دستی را بکشید.

باتری خودرو از نخستین بخش‌های اتومبیل محسوب می‌شود که در صورت استفاده نکردن از خودرو خراب خواهد شد. در زمان خاموش بودن اتومبیل همچنان بخش‌هایی مانند سیستم امنیتی انرژی خود را از باتری تامین می‌کند و همین موضوع سبب تخلیه آن می‌شود.

  • اگر خودرو را در پارکینگ منزلتان پارک کرده‌اید می‌توانید با خرید mains-powered battery maintainer یا trickle charger باتری را همیشه در وضعیت ایده‌آل آن حفظ کنید.
  • چنانچه هر هفته حدود 15 دقیقه خودروی خود را روشن کنید باتری فرصت کافی برای شارژ شدن مجدد پیدا می‌کند. علاوه بر این روشن کردن خودرو سبب حرکت روغن و سوخت در اطراف موتور می‌شود و به سلامت خودروهای بنزینی کمک شایانی خواهد کرد.
  • در زمان استارت خودرو سیستم تهویه مطبوع آن را نیز روشن کنید تا از ایجاد کپک و قارچ بر روی مجاری آن جلوگیری شود.
  • از روشن و خاموش کردن پی‌درپی خودرو بپرهیزید زیرا هر بار که اتومبیل استارت می‌خورد بخش زیادی از انرژی باتری توسط استارتر موتور مصرف شده و این انرژی تنها در صورت روشن ماندن خودرو به میزان کافی جبران خواهد شد.
  • همواره سطح روغن و مایعات درون خودرو را چک کنید تا در صورت نیاز به استفاده از خودرو مشکلی برای سیستم ترمز و دیگر بخش‌های آن ایجاد نشود.
  • همیشه پیش از آغاز حرکت با گرفتن ترمز از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. چنانچه هنگام استفاده ترمزها صدا می‌دهند دچار خوردگی شده‌اند و نیاز به تعمیر و تعویض دارند. اگر در زمان ترمزگیری خودرو تکان می‌خورد نیز دیسک‌های ترمز شما تمام شده و باید آن‌ها را تعویض کنید.
  • سیستم روشنایی و چراغ‌های ماشین را امتحان کنید. برای اینکار کافیست از یک شخص دیگر کمک بخواهید یا در مقابل سطحی شیشه‌ای پارک کرده و کارکرد چراغ‌های خود را بررسی کنید.
  • سالم بودن تایرهای خودرو بسیار حیاتی است. عمق آج‌ها را چک کرده و مطمئن شوید از 1.6 میلی‌متر کمتر نباشد. برای اینکار از سکه استفاده کرده و آن را در آج‌های تایر فرو ببرید. همواره وضعیت پوسیدگی تایرها را نیز بررسی کنید. وضعیت باد تایرها هم برای کاهش مصرف سوخت و عملکرد بهتر اتومبیل اهمیت دارند. میزان فشار باد مناسب هر خودرو در کتابچه راهنمای آن نوشته شده است.

به وضعیت بیمه و مالیات اتومبیل خود نیز توجه داشته باشید. اعتبار مدارک گوناگون را بررسی کرده و در صورت نیاز با شرکت بیمه یا ادارات دولتی مربوطه تماس بگیرید تا شرایط تمدید و پرداخت هزینه‌ها را در دوران قرنطینه جویا شوید.

منبع : Which?

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید