Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,618
Total deaths
Updated on April 18, 2021 12:36 pm
87,329
Total active cases
Updated on April 18, 2021 12:36 pm
1,119,492
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 12:36 pm

چگونه در دوران قرنطینه از اتومبیل خود مراقبت کنیم؟


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

استفاده نکردن از اتومبیل برای مدت زمان طولانی باعث بروز مشکلات و خرابی‌های گوناگون در آن می‌شود. در ادامه توصیه‌هایی برای نگهداری از اتومبیل در دوران قرنطینه ارائه شده است.

دیسک‌های ترمز در صورت بی‎‌استفاده ماندن شروع به خوردگی می‌کنند. این وضعیت در صورت ادامه یافتن سبب از بین رفتن کامل سیستم ترمز خواهد شد. برای جلوگیری از چنین اتفاقی باید خودروی خود را گاهی چند متر جلو و عقب ببرید.

تایرهای خودرو در صورت بی‌حرکت ماندن پوسیده و پنچر می‌شوند. جابجا کردن چند متری اتومبیل مانع از بروز چنین مشکلی می‌شود.

پارک خودرو در محلی هموار و مسطح این اجازه را خواهد داد تا از ترمز دستی استفاده نکنید. چنانچه ترمز دستی خودرو مدتی طولانی بالا بماند پوسیده شده و قفل می‌شود. علاوه بر این می‌توانید بجای ترمزدستی خودرویس خود را در دنده قرار دهید. البته اگر اتومبیل شما در کنار خیابان یا محلی شلوغ پارک شده و احتمال برخورد دیگر اتومبیل‌ها وجود دارد توصیه‌های پیشین را فراموش کرده و ترمز دستی را بکشید.

باتری خودرو از نخستین بخش‌های اتومبیل محسوب می‌شود که در صورت استفاده نکردن از خودرو خراب خواهد شد. در زمان خاموش بودن اتومبیل همچنان بخش‌هایی مانند سیستم امنیتی انرژی خود را از باتری تامین می‌کند و همین موضوع سبب تخلیه آن می‌شود.

  • اگر خودرو را در پارکینگ منزلتان پارک کرده‌اید می‌توانید با خرید mains-powered battery maintainer یا trickle charger باتری را همیشه در وضعیت ایده‌آل آن حفظ کنید.
  • چنانچه هر هفته حدود 15 دقیقه خودروی خود را روشن کنید باتری فرصت کافی برای شارژ شدن مجدد پیدا می‌کند. علاوه بر این روشن کردن خودرو سبب حرکت روغن و سوخت در اطراف موتور می‌شود و به سلامت خودروهای بنزینی کمک شایانی خواهد کرد.
  • در زمان استارت خودرو سیستم تهویه مطبوع آن را نیز روشن کنید تا از ایجاد کپک و قارچ بر روی مجاری آن جلوگیری شود.
  • از روشن و خاموش کردن پی‌درپی خودرو بپرهیزید زیرا هر بار که اتومبیل استارت می‌خورد بخش زیادی از انرژی باتری توسط استارتر موتور مصرف شده و این انرژی تنها در صورت روشن ماندن خودرو به میزان کافی جبران خواهد شد.
  • همواره سطح روغن و مایعات درون خودرو را چک کنید تا در صورت نیاز به استفاده از خودرو مشکلی برای سیستم ترمز و دیگر بخش‌های آن ایجاد نشود.
  • همیشه پیش از آغاز حرکت با گرفتن ترمز از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. چنانچه هنگام استفاده ترمزها صدا می‌دهند دچار خوردگی شده‌اند و نیاز به تعمیر و تعویض دارند. اگر در زمان ترمزگیری خودرو تکان می‌خورد نیز دیسک‌های ترمز شما تمام شده و باید آن‌ها را تعویض کنید.
  • سیستم روشنایی و چراغ‌های ماشین را امتحان کنید. برای اینکار کافیست از یک شخص دیگر کمک بخواهید یا در مقابل سطحی شیشه‌ای پارک کرده و کارکرد چراغ‌های خود را بررسی کنید.
  • سالم بودن تایرهای خودرو بسیار حیاتی است. عمق آج‌ها را چک کرده و مطمئن شوید از 1.6 میلی‌متر کمتر نباشد. برای اینکار از سکه استفاده کرده و آن را در آج‌های تایر فرو ببرید. همواره وضعیت پوسیدگی تایرها را نیز بررسی کنید. وضعیت باد تایرها هم برای کاهش مصرف سوخت و عملکرد بهتر اتومبیل اهمیت دارند. میزان فشار باد مناسب هر خودرو در کتابچه راهنمای آن نوشته شده است.

به وضعیت بیمه و مالیات اتومبیل خود نیز توجه داشته باشید. اعتبار مدارک گوناگون را بررسی کرده و در صورت نیاز با شرکت بیمه یا ادارات دولتی مربوطه تماس بگیرید تا شرایط تمدید و پرداخت هزینه‌ها را در دوران قرنطینه جویا شوید.

منبع : Which?
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید