Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 3:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am

«رهبری زنان» نقطه مشترک ۶ کشوری که بهترین واکنش را به کووید-۱۹ داشته‌اند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

این تفکر معروف و البته باطل را شنیده‌اید که «سیاست» و «زنان» هیچ ربطی به هم ندارند؟ خب، پنجره‌ها را بگشایید و آن را بیرون بیندازید.

برخلاف تصور رایج در سرتاسر دنیا، ۶ کشوری که بهترین واکنش به شیوع کووید-۱۹ را داشته‌اند، یک نقطه اشتراک دارند: رهبران زن!

آلمان، نیوزیلند، بلژیک، فنلاند، دانمارک، و ایسلند یکی از بهترین عملکردها در بحران کرونا را ثبت کرده‌اند و همه چیز  حکایت از موفقیت آنها در مهار این اپیدمی و کاهش آمار مرگ‌و‌میر دارد.

هر شش کشور در کاهش شیب ابتلا به کووید-۱۹ موفق بوده‌اند و دلیل آن، تصمیم‌گیری قاطع و پیشگیرانه بوده است. ضمن اینکه آنها از نظر تامین تجهیزات پزشکی و درمانی، هم برای کادر پزشکی و هم مردم عادی، آمادگی قبلی داشته‌اند که حکایت از مدیریت آینده‌نگر دارد.

در ضمن از یک نظر دیگر هم این کشورها مورد تحسینند: آنها از همان ابتدا رویکردی شفاف و همدلانه انتخاب کردند و انواع ملاحظات اجتماعی و اقتصادی را برای سلامت و آرامش شهروندان‌شان در نظر گرفتند.

یکی از کاربران توییتر به نکته خوبی اشاره کرده است: «واکنش نخست وزیر نیوزیلند به کروناویروس یک کلاس درس در مدیریت بحران بوده است.»

حتی تایوان زیر نظر اولین رییس‌جمهوری زنش توانسته واکنش مناسبی به کووید-۱۹ نشان دهد و این در حالی است که از سازمان جهانی بهداشت هم کمکی دریافت نکرده است.

هر چند تا پایان این شیوع جهانی فاصله زیادی داریم ولی نباید فراموش کرد که درس‌های زیادی در رویکرد علمی، سریع، و همدلانه این دولت‌ها وجود دارد که می‌تواند در آینده به کار دیگر کشورها بیاید.

منبع: SW


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید