Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,822
Total deaths
Updated on April 23, 2021 4:51 am
86,768
Total active cases
Updated on April 23, 2021 4:51 am
1,155,834
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 4:51 am

«رهبری زنان» نقطه مشترک ۶ کشوری که بهترین واکنش را به کووید-۱۹ داشته‌اند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

این تفکر معروف و البته باطل را شنیده‌اید که «سیاست» و «زنان» هیچ ربطی به هم ندارند؟ خب، پنجره‌ها را بگشایید و آن را بیرون بیندازید.

برخلاف تصور رایج در سرتاسر دنیا، ۶ کشوری که بهترین واکنش به شیوع کووید-۱۹ را داشته‌اند، یک نقطه اشتراک دارند: رهبران زن!

آلمان، نیوزیلند، بلژیک، فنلاند، دانمارک، و ایسلند یکی از بهترین عملکردها در بحران کرونا را ثبت کرده‌اند و همه چیز  حکایت از موفقیت آنها در مهار این اپیدمی و کاهش آمار مرگ‌و‌میر دارد.

هر شش کشور در کاهش شیب ابتلا به کووید-۱۹ موفق بوده‌اند و دلیل آن، تصمیم‌گیری قاطع و پیشگیرانه بوده است. ضمن اینکه آنها از نظر تامین تجهیزات پزشکی و درمانی، هم برای کادر پزشکی و هم مردم عادی، آمادگی قبلی داشته‌اند که حکایت از مدیریت آینده‌نگر دارد.

در ضمن از یک نظر دیگر هم این کشورها مورد تحسینند: آنها از همان ابتدا رویکردی شفاف و همدلانه انتخاب کردند و انواع ملاحظات اجتماعی و اقتصادی را برای سلامت و آرامش شهروندان‌شان در نظر گرفتند.

یکی از کاربران توییتر به نکته خوبی اشاره کرده است: «واکنش نخست وزیر نیوزیلند به کروناویروس یک کلاس درس در مدیریت بحران بوده است.»

حتی تایوان زیر نظر اولین رییس‌جمهوری زنش توانسته واکنش مناسبی به کووید-۱۹ نشان دهد و این در حالی است که از سازمان جهانی بهداشت هم کمکی دریافت نکرده است.

هر چند تا پایان این شیوع جهانی فاصله زیادی داریم ولی نباید فراموش کرد که درس‌های زیادی در رویکرد علمی، سریع، و همدلانه این دولت‌ها وجود دارد که می‌تواند در آینده به کار دیگر کشورها بیاید.

منبع: SW
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید