Tuesday, January 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,238
Total deaths
Updated on January 26, 2021 5:06 am
62,447
Total active cases
Updated on January 26, 2021 5:06 am
753,011
Total confirmed cases
Updated on January 26, 2021 5:06 am

«رهبری زنان» نقطه مشترک ۶ کشوری که بهترین واکنش را به کووید-۱۹ داشته‌اند

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

خبر بسیار خوشحال‌کننده درباره درمان کرونا

تیمی تحقیقاتی در موسسه قلب مونتریال از یافتن دارویی موثر برای مبارزه با COVID-19 خبر داده است. این دارو که Colchicine نام دارد قرصی...

کانادا بهشت درونگرایان

طبق مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده کانادا بخاطر تراکم جمعیت پایین، اینترنت پرسرعت و هزینه‌های زندگی کم، بهترین کشور دنیا برای زندگی افراد درونگراست. محققان...

مردی از کلگری برنده جک‌پات ۲ میلیون دلاری ZING شد

این هفته یکی از اهالی کلگری با خراشیدن بلیت بخت‌آزمایی‌اش ۲ میلیون دلار کانادا به ثروت خود افزود. آقای ترِیسی آستینسون که ابتدا فکر می‌کرد...

نکات مهم برای رانندگی ایمن در زمستان

رانندگی در زمستان چالش‌های خود را دارد. برف و یخ چسبندگی لاستیک اتومبیل را کاهش داده و هوای مه‌آلود در کنار روزهای کوتاه به...

گزارش چندین مورد تعرض جنسی در معابر کلگری

به گزارش پلیس کلگری اخیرا چنیدن مورد شکایت تعرض به زنان هنگام تردد انفرادی در معابر شهر، به آن‌ها اطلاع داده شده است. طبق اطلاعیه‌...

این تفکر معروف و البته باطل را شنیده‌اید که «سیاست» و «زنان» هیچ ربطی به هم ندارند؟ خب، پنجره‌ها را بگشایید و آن را بیرون بیندازید.

برخلاف تصور رایج در سرتاسر دنیا، ۶ کشوری که بهترین واکنش به شیوع کووید-۱۹ را داشته‌اند، یک نقطه اشتراک دارند: رهبران زن!

آلمان، نیوزیلند، بلژیک، فنلاند، دانمارک، و ایسلند یکی از بهترین عملکردها در بحران کرونا را ثبت کرده‌اند و همه چیز  حکایت از موفقیت آنها در مهار این اپیدمی و کاهش آمار مرگ‌و‌میر دارد.

هر شش کشور در کاهش شیب ابتلا به کووید-۱۹ موفق بوده‌اند و دلیل آن، تصمیم‌گیری قاطع و پیشگیرانه بوده است. ضمن اینکه آنها از نظر تامین تجهیزات پزشکی و درمانی، هم برای کادر پزشکی و هم مردم عادی، آمادگی قبلی داشته‌اند که حکایت از مدیریت آینده‌نگر دارد.

در ضمن از یک نظر دیگر هم این کشورها مورد تحسینند: آنها از همان ابتدا رویکردی شفاف و همدلانه انتخاب کردند و انواع ملاحظات اجتماعی و اقتصادی را برای سلامت و آرامش شهروندان‌شان در نظر گرفتند.

یکی از کاربران توییتر به نکته خوبی اشاره کرده است: «واکنش نخست وزیر نیوزیلند به کروناویروس یک کلاس درس در مدیریت بحران بوده است.»

حتی تایوان زیر نظر اولین رییس‌جمهوری زنش توانسته واکنش مناسبی به کووید-۱۹ نشان دهد و این در حالی است که از سازمان جهانی بهداشت هم کمکی دریافت نکرده است.

هر چند تا پایان این شیوع جهانی فاصله زیادی داریم ولی نباید فراموش کرد که درس‌های زیادی در رویکرد علمی، سریع، و همدلانه این دولت‌ها وجود دارد که می‌تواند در آینده به کار دیگر کشورها بیاید.

منبع: SW

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید