Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,618
Total deaths
Updated on April 18, 2021 10:36 am
87,329
Total active cases
Updated on April 18, 2021 10:36 am
1,119,492
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 10:36 am

کاهش پروازها و تاثیر آن بر دقت پیشبینی‌های هواشناسی


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

با شیوع COVID-19 سفرهای هوایی به یک چهارم کاهش پیدا کرد. همین موضوع سبب دسترسی کمتر کارشناسان هواشناسی به داده‌های استخراج شده از پروازها شده است. پروازهای تجاری در زمان برخواستن و نشستن دمای هوا و اطلاعات مربوط به وزش باد را ثبت می‌کنند. این نتایج به کارشناسان هواشناسی کمک می‌کنند تا مدلی سه‌بعدی از وضعیت جوی بدست آورند.

ریچارد هوگ مدیر اجرایی National Prediction Development در آژانس هواشناسی کانادا معتقد است داده‌های کنونی تفاوت چندانی با گذشته نداشته و پیشبینی‌های هواشناسی کانادا همچنان با کیفیتی بالا انجام می‌شوند. البته او تاکید کرد وضعیت را مدام رصد می‌کنند تا در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهند.

با اینحال هنوز پروازهایی هرچند اندک انجام می‌شوند که اطلاعات جمع‌آوری شده خود را در اختیار ایستگاه‌های هواشناسی قرار می‌دهند.

به گفته هوگ داده‌های جمع‌آوری شده توسط هواپیماها از وضعیت جوی اقیانوس‌های آرام و اطلس اهمیت بیشتری برای هواشناسان دارد زیرا روش‌های جایگزین برای رصد در خشکی‌ها موجود است.

کاهش سفرهای هوایی رابطه‌‎ای خطی با کاهش اطلاعات هواشناسی ندارد، اما بی‌تاثیر نیز نیست. در سال 2010 با فوران آتشفشانی در ایسلند بسیاری از پروازها بر فراز اروپا لغو شدند که کاهش دقت پیشبینی‎‌های هواشناسی در این قاره را در پی داشت.

در حال حاضر کارشناسان به اطلاعات ماهواره‌ها، رادارها، بالن‌های هواشناسی و دیگر روش‌های رصد هم دسترسی دارند. ایستگاه‌های هواشناسی با جمع‌آوری تمامی این اطلاعات مدل‌های مورداستفاده کارشناسان برای پیشبینی وضعیت جوی در روزهای آتی را تهیه می‌کنند.

کانادا دارای 31 سایت در سرتاسر کشور است که بالن‌های هواشناسی را روزانه در دو نوبت به پرواز در می‌اورند تا قدری از کمبود اطلاعات را جبران کنند.

اطلاعات هواشناسی برای انجام برنامه‌ریزی‌های روزانه شهروندان اهمیت بسیاری دارند. از طرف دیگر اعلام هشدار به موقع طوفان‌، تورنادو و سیل می‌تواند جان بسیاری را نجات دهد.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید