Monday, January 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,120
Total deaths
Updated on January 18, 2021 10:00 pm
73,919
Total active cases
Updated on January 18, 2021 10:00 pm
715,072
Total confirmed cases
Updated on January 18, 2021 10:00 pm

کاهش پروازها و تاثیر آن بر دقت پیشبینی‌های هواشناسی

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

همه‌چیز درباره تخفیف مالیاتی Work from Home

دولت فدرال برای حمایت از شهروندانی که وظایف شغلی خود را در دوران پاندمی از منزل انجام می‌دهند، تخفیف مالیاتی جدیدی در نظر گرفته...

ونکوور در میان ده شهر تندرست دنیا قرار گرفت

کانادایی‌ها ونکوور را بعنوان شهری می‌شناسند که می‌توان در آن سبک زندگی سالم همراه با فعالیت بدنی منظم را در پیش گرفت. حال انتشار...

تغییر نام‌گذاری سیستم مدارس آلبرتا به دلیل COVID-19

آلبرتا در حال تغییر اصطلاحات برای نشان دادن نحوه طبقه‌بندی شدت شیوع COVID-19 در مدارس است. در حال حاضر با کشف یک مورد ابتلا به...

کاهش محدودیت‌های تجمع در آلبرتا

آلبرتا پس ازاینکه توانست از شیوع ابتلا به COVID-19 بعد از تعطیلات جلوگیری کند تعدادی از محدودیت‌های بهداشت عمومی را لغو کرد. تایلر شاندرو، وزیر...

بازگشایی سالن‌های آلبرتا از امروز دوشنبه ۱۸ ژانویه

برخی از جنبه‌های زندگی در آلبرتا مانند آنچه در اواسط ماه دسامبر بود، به حالت عادی بازمی‌گردند، اما همه مشاغل نمی‌توانند بازگشایی شوند. از روز...

با شیوع COVID-19 سفرهای هوایی به یک چهارم کاهش پیدا کرد. همین موضوع سبب دسترسی کمتر کارشناسان هواشناسی به داده‌های استخراج شده از پروازها شده است. پروازهای تجاری در زمان برخواستن و نشستن دمای هوا و اطلاعات مربوط به وزش باد را ثبت می‌کنند. این نتایج به کارشناسان هواشناسی کمک می‌کنند تا مدلی سه‌بعدی از وضعیت جوی بدست آورند.

ریچارد هوگ مدیر اجرایی National Prediction Development در آژانس هواشناسی کانادا معتقد است داده‌های کنونی تفاوت چندانی با گذشته نداشته و پیشبینی‌های هواشناسی کانادا همچنان با کیفیتی بالا انجام می‌شوند. البته او تاکید کرد وضعیت را مدام رصد می‌کنند تا در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهند.

با اینحال هنوز پروازهایی هرچند اندک انجام می‌شوند که اطلاعات جمع‌آوری شده خود را در اختیار ایستگاه‌های هواشناسی قرار می‌دهند.

به گفته هوگ داده‌های جمع‌آوری شده توسط هواپیماها از وضعیت جوی اقیانوس‌های آرام و اطلس اهمیت بیشتری برای هواشناسان دارد زیرا روش‌های جایگزین برای رصد در خشکی‌ها موجود است.

کاهش سفرهای هوایی رابطه‌‎ای خطی با کاهش اطلاعات هواشناسی ندارد، اما بی‌تاثیر نیز نیست. در سال 2010 با فوران آتشفشانی در ایسلند بسیاری از پروازها بر فراز اروپا لغو شدند که کاهش دقت پیشبینی‎‌های هواشناسی در این قاره را در پی داشت.

در حال حاضر کارشناسان به اطلاعات ماهواره‌ها، رادارها، بالن‌های هواشناسی و دیگر روش‌های رصد هم دسترسی دارند. ایستگاه‌های هواشناسی با جمع‌آوری تمامی این اطلاعات مدل‌های مورداستفاده کارشناسان برای پیشبینی وضعیت جوی در روزهای آتی را تهیه می‌کنند.

کانادا دارای 31 سایت در سرتاسر کشور است که بالن‌های هواشناسی را روزانه در دو نوبت به پرواز در می‌اورند تا قدری از کمبود اطلاعات را جبران کنند.

اطلاعات هواشناسی برای انجام برنامه‌ریزی‌های روزانه شهروندان اهمیت بسیاری دارند. از طرف دیگر اعلام هشدار به موقع طوفان‌، تورنادو و سیل می‌تواند جان بسیاری را نجات دهد.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید