Thursday, July 29, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,575
Total deaths
Updated on July 29, 2021 9:46 pm
5,967
Total active cases
Updated on July 29, 2021 9:46 pm
1,429,579
Total confirmed cases
Updated on July 29, 2021 9:46 pm

کاهش پروازها و تاثیر آن بر دقت پیشبینی‌های هواشناسی


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

لوتومکس همین جمعه ۲۰ میلیون دلار قرعه‌کشی دارد

تصورش را کرده‌اید که ماه را به عنوان یک میلیونر به پایان برسانید؟ بعد از آنکه در قرعه‌کشی جایزه بزرگ ۱۵ میلیون دلاری در روز...

فیلم‌های دیدنی نتفلیکسِ کانادا برای میانه و آخر هفته

اگر می‌خواهید چند ساعت برنامه‌های المپیک را تماشا نکنید و به خودتان استراحت بدهید، نتفلیکس کانادا فهرستی از فیلم‌های جدید شگفت‌انگیزش را برای شما...

نفرت‌پراکنی آنلاین در قوانین کانادا جرم‌انگاری می‌شود

دولت لیبرال کانادا قصد دارد انتشار آنلاین محتوای تنفرآمیز را بعنوان یک جرم به رسمیت بشناسد. به این ترتیب مجرمان بار اول 20,000 دلار...

گزارش 200 مورد جدید ابتلا به کووید-19 در آلبرتا

آلبرتا 194 مورد جدید ابتلا به کووید-19 را در روز چهارشنبه گزارش کرد که 60 مورد بیشتر از تعداد موارد ابتلا در روز سه‌شنبه...

کووید-19 اولویت کانادایی‌ها در انتخابات بعدی نیست

در حالی که شنیده‌ها حکایت از احتمال برگزاری انتخابات فدرال در کانادا دارند، یک نظرسنجی جدید که توسط Ipsos انجام پذیرفته است نشان می‌دهد...

با شیوع COVID-19 سفرهای هوایی به یک چهارم کاهش پیدا کرد. همین موضوع سبب دسترسی کمتر کارشناسان هواشناسی به داده‌های استخراج شده از پروازها شده است. پروازهای تجاری در زمان برخواستن و نشستن دمای هوا و اطلاعات مربوط به وزش باد را ثبت می‌کنند. این نتایج به کارشناسان هواشناسی کمک می‌کنند تا مدلی سه‌بعدی از وضعیت جوی بدست آورند.

ریچارد هوگ مدیر اجرایی National Prediction Development در آژانس هواشناسی کانادا معتقد است داده‌های کنونی تفاوت چندانی با گذشته نداشته و پیشبینی‌های هواشناسی کانادا همچنان با کیفیتی بالا انجام می‌شوند. البته او تاکید کرد وضعیت را مدام رصد می‌کنند تا در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهند.

با اینحال هنوز پروازهایی هرچند اندک انجام می‌شوند که اطلاعات جمع‌آوری شده خود را در اختیار ایستگاه‌های هواشناسی قرار می‌دهند.

به گفته هوگ داده‌های جمع‌آوری شده توسط هواپیماها از وضعیت جوی اقیانوس‌های آرام و اطلس اهمیت بیشتری برای هواشناسان دارد زیرا روش‌های جایگزین برای رصد در خشکی‌ها موجود است.

کاهش سفرهای هوایی رابطه‌‎ای خطی با کاهش اطلاعات هواشناسی ندارد، اما بی‌تاثیر نیز نیست. در سال 2010 با فوران آتشفشانی در ایسلند بسیاری از پروازها بر فراز اروپا لغو شدند که کاهش دقت پیشبینی‎‌های هواشناسی در این قاره را در پی داشت.

در حال حاضر کارشناسان به اطلاعات ماهواره‌ها، رادارها، بالن‌های هواشناسی و دیگر روش‌های رصد هم دسترسی دارند. ایستگاه‌های هواشناسی با جمع‌آوری تمامی این اطلاعات مدل‌های مورداستفاده کارشناسان برای پیشبینی وضعیت جوی در روزهای آتی را تهیه می‌کنند.

کانادا دارای 31 سایت در سرتاسر کشور است که بالن‌های هواشناسی را روزانه در دو نوبت به پرواز در می‌اورند تا قدری از کمبود اطلاعات را جبران کنند.

اطلاعات هواشناسی برای انجام برنامه‌ریزی‌های روزانه شهروندان اهمیت بسیاری دارند. از طرف دیگر اعلام هشدار به موقع طوفان‌، تورنادو و سیل می‌تواند جان بسیاری را نجات دهد.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید