Tuesday, March 9, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,276
Total deaths
Updated on March 9, 2021 2:41 am
30,332
Total active cases
Updated on March 9, 2021 2:41 am
890,698
Total confirmed cases
Updated on March 9, 2021 2:41 am

یک سوم کانادایی‌ها نگران از دست دادن شغل در ماه آینده‌اند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بازار مسکن کلگری داغ، قیمت‌ها رو به افزایش

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى با افزایش معاملات در همه بازه‌های قیمتی، تعداد کل معاملات در ماه فوریه به ۱۸۳۶ واحد رسید،...

کارت‌های بهداشت آلبرتا مدرن می‌شوند

بزودی شهروندان آلبرتا با کارت‌های کاغذی بهداشت خداحافظی خواهند کرد. هفته گذشته بخشی از بودجه استانی در اختیار Service Alberta قرار گرفت تا سیستم‌ ثبت...

بازگشت جشنواره کلگری استمپید در تابستان

یک خبر خوب برای هر کسی که با لغو کلگری استمپید در سال گذشته غمگین شده است – برنامه‌ریزی ۲۰۲۱ این جشنواره در حال...

دانشگاه تورنتو برترین دانشگاه کانادا

دانشگاه تورنتو یک‌بار دیگر با امتیازهای بالای خود در رتبه نخست قرار گرفت. این دانشگاه در پنج رشته تحصیلی جامع از جمله هنر و علوم...

پنج افشاگری بزرگ پرینس هری و مگان در مصاحبه با اوپرا وینفری

بالاخره انتظارها به سر رسید و مصاحبه پرینس هری و مگان مارکل با اوپرا یکشنبه، ۷ مارچ پخش شد. این مصاحبه صمیمی اولین گفتگوی دوک...

جای تعجب نیست که در فراگیری کرونا ویورس بسیاری از مردم کانادا بی‌کار شده‌اند، تعطیلی کسب‌و‌کارهای غیر-ضروری و رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی عرصه را بر همه تنگ کرده است.

طبق نظرسنجی نیروی کار در ماه مارچ که اداره آمار کانادا آن را انجام داده، بین فوریه تا مارچ ۱ میلیون شغل از اقتصاد محو شده و ۲.۱ میلیون نفر هم با کاهش ساعات کاری در نتیجهٔ این بحران، دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند.

اداره آمار نتایج بررسی‌اش را با عنوان «آثار کووید-۱۹ بر امنیت شغلی و وضع مالی افراد، ۲۰۲۰» منتشر کرده که ۴,۶۰۰ نفر از ۱۰ منطقه کانادا بین ۲۹ مارچ تا ۳ آوریل در آن شرکت کرده‌اند.

این بررسی آنلاین نشان داده که ۳۳ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، کاملا نگران بیکار شدن در چهار هفتهٔ آینده‌اند.

از بین این ۳۳ درصد، ۶۱.۶ درصدشان یک‌هفته قبل از نظرسنجی به دلایل مرتبط با کرونا (قرنطینه خانگی، مراقبت از کودکان، تعطیلی موقت کار) سر کار نرفته‌اند، و ۲۹.۷ درصد از آنها هم پاره‌وقت کار کرده‌اند.

این بررسی نشان داده که افراد ۱۵ تا ۲۴ ساله بیشتر از بقیه نگران آینده شغلی‌شانند و ۴۱.۸ درصد از این گروه سنی، در این نظرسنجی به آینده کارشان بدبین بوده‌اند.

اما افراد بین ۲۵ تا ۵۴ سال و گروه بالای ۵۵ سال، نگرانی کمتری داشته‌اند و به ترتیب ۳۳.۸٪ و ۳۳.۲٪ از آنها درباره آینده کارشان نگران بوده‌اند.

بسیاری از افراد که در مارچ هم شاغل بوده‌اند، تغییرات زیادی در کارشان دیده‌اند. طبق این بررسی ۵ میلیون نفر که بین ۲۲ تا ۲۸ مارچ به دورکاری از خانه پرداخته‌اند، معمولا در گذشته چنین روشی را برای کار تجربه نکرده‌اند.

بین فوریه و مارچ —که فاصله‌گذاری فیزیکی در کشور به اجرا درآمد— کانادا با رشد ۲.۲ درصدی بیکاری روبرو شد که نرخ بیکاری را به ۷.۸٪ رساند.

این بررسی می‌گوید که ۳ نفر از هر ۱۰ نفر، یعنی ۳۰ درصد از پرسش‌شوندگان، برای جبران تعهدات مالی یا نیازهای ضروری زندگی خود با مشکل روبرو هستند.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید