Monday, October 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

قرنطینه به سلامت روان کانادایی‌ها آسیب زده


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر رویداد Fake Homecoming با حضور هزاران دانشجوی دانشگاه مک مستر در خیابان‌ها حادثه...

ارسال داده‌های آزمایشگاهی واکسن کووید-19 Pfizer مخصوص کودکان به سازمان بهداشت کانادا

شرکت داروسازی Pfizer داده‌های اولیه خود را در خصوص میزان ایمنی و تأثیر واکسن کووید-۱۹ بر روی کودکان 5 تا 11 سال به سازمان...

قانون جدید آلبرتا برای جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها

دولت آلبرتا به منظور جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مقررات جدیدی را وضع خواهد کرد که انتظار می‌رود...

شیوع COVID-19 باعث وارد امدن آسیب‌های شدید به سلامت بشر و اقتصاد کشورها شده اما نتایج مطالعات اخیر نشان داده خسارات وارد آمده به همین‌جا ختم نمی‌شوند.

براساس مطالعه جدید انستیتو Angus Reid وضعیت سلامت روان 50 درصد از شهروندان کانادایی در دوران شیوع کروناویورس به نسبت گذشته بدتر شده است.

در این نظرسنجی آنلاین که 1،912 شهروند بزرگسال کانادایی از تاریخ 15 تا 17 اپریل شرکت کرده‌اند درباره تاثیر وضع محدودیت‌های گوناگون همچون رعایت فاصله فیزیکی، تعطیلی‌ها و غیره در طول شش هفته اخیر بر سلامت روان آن‌ها سوال شده است.

دقیقا نیمی از شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که وضعیت سلامت روان آن‌ها در هفته‌های گذشته بدتر شده است. 7 درصد نیز شرایط خود را به نسبت قبل بهتر توصیف کرده و 42 درصد باقی‌مانده تغییر خاصی احساس نکرده‌اند.

نتایج بدست آمده راجع‌به سلامت فیزیکی شرکت‌کنندگان نیز تقریبا مشابه بوده است. 42 درصد از پاسخ‌دهندگان اعلام کرده‌اند وضعیت آن‌ها به نسبت گذشته بدتر شده، 12 درصد نیز شرایط خود را بهتر از قبل احساس می‌کنند.

یک چهارم پاسخ‌دهندگان اعلام کرده‌اند که سلامت روان و وضعیت مالی آن‌ها در دوران شیوع کرونا ضربه سختی خورده، اما 24 درصد دیگر با وجود وارد نیامدن صدمات مالی در خود اختلالات روانی مشاهده کرده‌اند.

در ارزیابی انجام شده توسط شرکت‌کنندگان (از 1 تا 10 نمره) نیز 65 درصد افراد به خود امتیاز 5 یا کمتر داده‌اند.

نتایج این مطالعه نشان داده وضعیت زنان 18 تا 54 ساله به نسبت دیگران بدتر است و مردان 55 ساله به بالا کمترین آسیب را دیده‌اند.

در گزارش تیم تحقیقاتی Angus Reid به این نکته اشاره شده‎ که مراقبت از کودکان و والدین سبب افزایش استرس‌های ناشی از اپیدمی در شهروندان می‌شود.

متخصصان راهکارهای زیر برای بهبود سلامت روان و کاهش استرس در دوران قرنطینه توصیه کرده‌اند:

  • فعالیت بدنی منظم
  • مصرف غذاهای مغذی و مناسب
  • خواب کافی
  • مصرف نکردن الکل
  • Meditation
  • تماشای کمتر اخبار نگران‌کننده
  • ارتباط مجازی با دوستان
  • انجام سرگرمی‌ها و فعالیت‌های موردعلاقه
  • دریافت مشاوره‌های سلامت روان از منابع پزشکی در صورت نیاز

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید