Saturday, July 31, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,592
Total deaths
Updated on July 31, 2021 5:02 am
6,440
Total active cases
Updated on July 31, 2021 5:02 am
1,430,483
Total confirmed cases
Updated on July 31, 2021 5:02 am

قرنطینه به سلامت روان کانادایی‌ها آسیب زده


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

شیوع COVID-19 باعث وارد امدن آسیب‌های شدید به سلامت بشر و اقتصاد کشورها شده اما نتایج مطالعات اخیر نشان داده خسارات وارد آمده به همین‌جا ختم نمی‌شوند.

براساس مطالعه جدید انستیتو Angus Reid وضعیت سلامت روان 50 درصد از شهروندان کانادایی در دوران شیوع کروناویورس به نسبت گذشته بدتر شده است.

در این نظرسنجی آنلاین که 1،912 شهروند بزرگسال کانادایی از تاریخ 15 تا 17 اپریل شرکت کرده‌اند درباره تاثیر وضع محدودیت‌های گوناگون همچون رعایت فاصله فیزیکی، تعطیلی‌ها و غیره در طول شش هفته اخیر بر سلامت روان آن‌ها سوال شده است.

دقیقا نیمی از شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که وضعیت سلامت روان آن‌ها در هفته‌های گذشته بدتر شده است. 7 درصد نیز شرایط خود را به نسبت قبل بهتر توصیف کرده و 42 درصد باقی‌مانده تغییر خاصی احساس نکرده‌اند.

نتایج بدست آمده راجع‌به سلامت فیزیکی شرکت‌کنندگان نیز تقریبا مشابه بوده است. 42 درصد از پاسخ‌دهندگان اعلام کرده‌اند وضعیت آن‌ها به نسبت گذشته بدتر شده، 12 درصد نیز شرایط خود را بهتر از قبل احساس می‌کنند.

یک چهارم پاسخ‌دهندگان اعلام کرده‌اند که سلامت روان و وضعیت مالی آن‌ها در دوران شیوع کرونا ضربه سختی خورده، اما 24 درصد دیگر با وجود وارد نیامدن صدمات مالی در خود اختلالات روانی مشاهده کرده‌اند.

در ارزیابی انجام شده توسط شرکت‌کنندگان (از 1 تا 10 نمره) نیز 65 درصد افراد به خود امتیاز 5 یا کمتر داده‌اند.

نتایج این مطالعه نشان داده وضعیت زنان 18 تا 54 ساله به نسبت دیگران بدتر است و مردان 55 ساله به بالا کمترین آسیب را دیده‌اند.

در گزارش تیم تحقیقاتی Angus Reid به این نکته اشاره شده‎ که مراقبت از کودکان و والدین سبب افزایش استرس‌های ناشی از اپیدمی در شهروندان می‌شود.

متخصصان راهکارهای زیر برای بهبود سلامت روان و کاهش استرس در دوران قرنطینه توصیه کرده‌اند:

  • فعالیت بدنی منظم
  • مصرف غذاهای مغذی و مناسب
  • خواب کافی
  • مصرف نکردن الکل
  • Meditation
  • تماشای کمتر اخبار نگران‌کننده
  • ارتباط مجازی با دوستان
  • انجام سرگرمی‌ها و فعالیت‌های موردعلاقه
  • دریافت مشاوره‌های سلامت روان از منابع پزشکی در صورت نیاز

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید