Monday, March 1, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

21,994
Total deaths
Updated on March 1, 2021 1:41 am
30,731
Total active cases
Updated on March 1, 2021 1:41 am
866,503
Total confirmed cases
Updated on March 1, 2021 1:41 am

قرنطینه به سلامت روان کانادایی‌ها آسیب زده


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جدیدترین مطالعه درباره میزان ماندگاری COVID-19 روی پوشاک

براساس مطالعه‌ای جدید ویروس COVID-19 می‌تواند بر روی پوشاک معمولی تا سه روز زنده بماند و ممکن است پزشکان و پرستاران آن را بر...

ماراتن Secret 3K، گرامیداشت برابری جنسیتی و آزادی زنان

شاید باورش سخت باشد اما هنوز در برخی نقاط دنیا زنان و دختران اجازه دویدن و پیاده‌روی در خارج از منزل را ندارند. هدف ماراتن...

کاناداپست برای ۱۳.۵ میلیون کانادایی کارت پستال رایگان ارسال می‌کند

از آغاز ماه مارس تقریباً ۱۳.۵ میلیون کانادایی در سراسر کانادا کارت پستال دریافت می‌کنند. طرح نوآورانه پست کانادا با نام «اینجا بنویس هم‌اکنون بنویس»...

شاید این هفته برنده لوتومکس ۷۰ میلیون دلاری مشخص شود

لوتو مکس می‌تواند سال فاجعه بار ۲۰۲۰ را از حافظه بعضی آدم‌ها پاک کند. به خصوص که جایزه ۷۰ میلیون دلاری هنوز بی‌برنده باقی...

هزینه اجاره در کلگری در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

انتظار می‌رود که بازار اجارهٔ کلگری در سال ۲۰۲۱، کمابیش ثابت باقی بماند، و این در حالی ست که بقیه شهرهای کانادا ممکن است...

شیوع COVID-19 باعث وارد امدن آسیب‌های شدید به سلامت بشر و اقتصاد کشورها شده اما نتایج مطالعات اخیر نشان داده خسارات وارد آمده به همین‌جا ختم نمی‌شوند.

براساس مطالعه جدید انستیتو Angus Reid وضعیت سلامت روان 50 درصد از شهروندان کانادایی در دوران شیوع کروناویورس به نسبت گذشته بدتر شده است.

در این نظرسنجی آنلاین که 1،912 شهروند بزرگسال کانادایی از تاریخ 15 تا 17 اپریل شرکت کرده‌اند درباره تاثیر وضع محدودیت‌های گوناگون همچون رعایت فاصله فیزیکی، تعطیلی‌ها و غیره در طول شش هفته اخیر بر سلامت روان آن‌ها سوال شده است.

دقیقا نیمی از شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که وضعیت سلامت روان آن‌ها در هفته‌های گذشته بدتر شده است. 7 درصد نیز شرایط خود را به نسبت قبل بهتر توصیف کرده و 42 درصد باقی‌مانده تغییر خاصی احساس نکرده‌اند.

نتایج بدست آمده راجع‌به سلامت فیزیکی شرکت‌کنندگان نیز تقریبا مشابه بوده است. 42 درصد از پاسخ‌دهندگان اعلام کرده‌اند وضعیت آن‌ها به نسبت گذشته بدتر شده، 12 درصد نیز شرایط خود را بهتر از قبل احساس می‌کنند.

یک چهارم پاسخ‌دهندگان اعلام کرده‌اند که سلامت روان و وضعیت مالی آن‌ها در دوران شیوع کرونا ضربه سختی خورده، اما 24 درصد دیگر با وجود وارد نیامدن صدمات مالی در خود اختلالات روانی مشاهده کرده‌اند.

در ارزیابی انجام شده توسط شرکت‌کنندگان (از 1 تا 10 نمره) نیز 65 درصد افراد به خود امتیاز 5 یا کمتر داده‌اند.

نتایج این مطالعه نشان داده وضعیت زنان 18 تا 54 ساله به نسبت دیگران بدتر است و مردان 55 ساله به بالا کمترین آسیب را دیده‌اند.

در گزارش تیم تحقیقاتی Angus Reid به این نکته اشاره شده‎ که مراقبت از کودکان و والدین سبب افزایش استرس‌های ناشی از اپیدمی در شهروندان می‌شود.

متخصصان راهکارهای زیر برای بهبود سلامت روان و کاهش استرس در دوران قرنطینه توصیه کرده‌اند:

  • فعالیت بدنی منظم
  • مصرف غذاهای مغذی و مناسب
  • خواب کافی
  • مصرف نکردن الکل
  • Meditation
  • تماشای کمتر اخبار نگران‌کننده
  • ارتباط مجازی با دوستان
  • انجام سرگرمی‌ها و فعالیت‌های موردعلاقه
  • دریافت مشاوره‌های سلامت روان از منابع پزشکی در صورت نیاز

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید