Sunday, May 9, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

24,568
Total deaths
Updated on May 9, 2021 6:31 am
81,052
Total active cases
Updated on May 9, 2021 6:31 am
1,279,971
Total confirmed cases
Updated on May 9, 2021 6:31 am

قرنطینه به سلامت روان کانادایی‌ها آسیب زده


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

احتمال واکسیناسیون پیش از موعد کانادایی‌ها

مقامات فدرال از احتمال واکسیناسیون پیش از موعد شهروندان خبر دادند. بگفته دکتر هاوارد انجو معاون سازمان بهداشت عمومی، تاکنون 41 درصد شهروندان بزرگسال...

برگزاری کنسرت مجازی با شعار توزیع عادلانه واکسن

ماه آینده نخست‌وزیر ترودو همراه با برخی چهره‌های سیاسی و مشهور دنیا در یک کنسرت مجازی شرکت می‌کند. Global Citizen در روز 8 می میزبان...

جریمه 2,000 دلاری بخاطر استفاده از پلاک کاغذی!

راننده اهل آلبرتا بخاطر استفاده از پلاک کاغذی و رانندگی بدون مدارک شناسایی و بیمه 2,000 دلار جریمه شد. بعلاوه باید در جلسه دادگاه...

خطرات قابل توجه انواع کووید۱۹ در افرادی که یک دز واکسن را دریافت کرده‌اند

مقامات بهداشتی به کانادایی‌ها هشدار می‌دهند که بین دریافت دوز اول و دوم واکسن کووید-۱۹ مراقبت‌های لازم را انجام دهند، زیرا شواهد جدید نشان...

زنان باردار بریتیش‌کلمبیا در اولویت واکسیناسیون قرار گرفتند

مقامات بریتیش‌کلمبیا زنان باردار بالای 16 سال را در اولویت دریافت واکسن COVID-19 قرار دادند. براساس اطلاعیه‌ای که عصر سه‌شنبه منتشر شده، شهروندان باردار در...

شیوع COVID-19 باعث وارد امدن آسیب‌های شدید به سلامت بشر و اقتصاد کشورها شده اما نتایج مطالعات اخیر نشان داده خسارات وارد آمده به همین‌جا ختم نمی‌شوند.

براساس مطالعه جدید انستیتو Angus Reid وضعیت سلامت روان 50 درصد از شهروندان کانادایی در دوران شیوع کروناویورس به نسبت گذشته بدتر شده است.

در این نظرسنجی آنلاین که 1،912 شهروند بزرگسال کانادایی از تاریخ 15 تا 17 اپریل شرکت کرده‌اند درباره تاثیر وضع محدودیت‌های گوناگون همچون رعایت فاصله فیزیکی، تعطیلی‌ها و غیره در طول شش هفته اخیر بر سلامت روان آن‌ها سوال شده است.

دقیقا نیمی از شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که وضعیت سلامت روان آن‌ها در هفته‌های گذشته بدتر شده است. 7 درصد نیز شرایط خود را به نسبت قبل بهتر توصیف کرده و 42 درصد باقی‌مانده تغییر خاصی احساس نکرده‌اند.

نتایج بدست آمده راجع‌به سلامت فیزیکی شرکت‌کنندگان نیز تقریبا مشابه بوده است. 42 درصد از پاسخ‌دهندگان اعلام کرده‌اند وضعیت آن‌ها به نسبت گذشته بدتر شده، 12 درصد نیز شرایط خود را بهتر از قبل احساس می‌کنند.

یک چهارم پاسخ‌دهندگان اعلام کرده‌اند که سلامت روان و وضعیت مالی آن‌ها در دوران شیوع کرونا ضربه سختی خورده، اما 24 درصد دیگر با وجود وارد نیامدن صدمات مالی در خود اختلالات روانی مشاهده کرده‌اند.

در ارزیابی انجام شده توسط شرکت‌کنندگان (از 1 تا 10 نمره) نیز 65 درصد افراد به خود امتیاز 5 یا کمتر داده‌اند.

نتایج این مطالعه نشان داده وضعیت زنان 18 تا 54 ساله به نسبت دیگران بدتر است و مردان 55 ساله به بالا کمترین آسیب را دیده‌اند.

در گزارش تیم تحقیقاتی Angus Reid به این نکته اشاره شده‎ که مراقبت از کودکان و والدین سبب افزایش استرس‌های ناشی از اپیدمی در شهروندان می‌شود.

متخصصان راهکارهای زیر برای بهبود سلامت روان و کاهش استرس در دوران قرنطینه توصیه کرده‌اند:

  • فعالیت بدنی منظم
  • مصرف غذاهای مغذی و مناسب
  • خواب کافی
  • مصرف نکردن الکل
  • Meditation
  • تماشای کمتر اخبار نگران‌کننده
  • ارتباط مجازی با دوستان
  • انجام سرگرمی‌ها و فعالیت‌های موردعلاقه
  • دریافت مشاوره‌های سلامت روان از منابع پزشکی در صورت نیاز

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید