Tuesday, October 19, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

سازمان بهداشت جهانی: شاید کروناویروس هرگز از جوامع ما نرود


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر رویداد Fake Homecoming با حضور هزاران دانشجوی دانشگاه مک مستر در خیابان‌ها حادثه...

سازمان بهداشت جهانی (WHO) در جدیدترین اظهارنظر می‌گوید که شاید کروناویروس هرگز از جوامع ما بیرون نرود و مردم دنیا مجبور باشند زندگی زیر سایهٔ آن را یاد بگیرند.

برخی کشورهای دنیا شروع به کاهش محدودیت‌های دوران قرنطینه اجتماعی کرده‌اند، و WHO از درِ مخالفت در آمده و می‌گوید که بازگشایی زودهنگام، شاید شانس ریشه‌کنی کووید-۱۹ را از ما بگیرد.

این ویروس که اواخر ۲۰۱۹ از شهر ووهان چین سر بر آورد تا کنون بیش از ۴.۲ میلیون نفر را مبتلا کرده و جان بیش از ۳۰۰,۰۰۰ نفر را هم گرفته است.

مایکل رایان، مدیر فوریت‌های WHO می‌گوید: «برای اولین بار این ویروس وارد جمعیت انسان‌ها شده و پیش‌بینی زمانِ پیروزی بر آن، کار خیلی سختی است.»

او که در یک کنفرانس خبری در ژنو سخن می‌گفت، چنین ادامه داد: «این ویروس می‌تواند تبدیل به یک ویروس همه‌گیر بومی (فصلی و یا منطقه‌ای) شود و هرگز به کلی ریشه‌کن نشود.»

«HIV هرگز از بین نرفته است اما ما یاد گرفتیم که چطور با آن زندگی کنیم.»

از ابتدای شیوع این ویروس، بیش از نیمی از جمعیت کره زمین انواعی از قرنطینه را تجربه کرده‌اند. اما WHO می‌گوید هیچ تضمینی نیست که با کاهش محدودیت‌ها، موج دوم شیوع آغاز نشود.

رییس WHO آقای تدروس گیبریاسس هم می‌گوید: «بسیاری از دولت‌ها کاهش برخی محدودیت‌ها را در نظر دارند. اما توصیه ما این است که حالت آماده باش در همه کشورها در بالاترین سطح باقی بماند. در کل راه درازی تا پایان بحران داریم.»

آقای رایان هم با تاکید بر اینکه «راه بسیار بسیار بسیار درازی» تا رسیدن به وضع عادی و بازگشت به دوران قبل از کووید-۱۹ مانده، از کشورهای مختلف خواست که هشیاری خود را کاهش ندهند.

«بعضی‌ها تصور می‌کنند که ادامه قرنطینه خیلی خوب است و برخی دیگر هم می‌گوید که باز کردن قفل‌ها عالی جواب خواهد داد. هر دو تفکر خطرات خودشان را دارند.»

او همچنین حملات به کارمندان حوزه بهداشت را محکوم کرده و می‌گوید که در ماه آوریل حدود ۳۵ مورد حادثه بسیار جدی  در ۱۱ کشور دنیا رخ داده است. این حمله‌ها اکثرا از طرف افرادی بوده که اطلاعات غلط دریافت کرده‌اند، ولی برخی دیگر صرفا با هدف تولید خشونت بوده‌اند.

«کووید-۱۹ بهترین ویژگی‌های انسانی ما را بیرون آورده ولی همزمان بدترین‌ها را هم آشکار کرده است. بعضی‌ها این حق را به خود می‌دهند که ناراحتی خود را بر سر زحمتکش‌ترین افراد (جامعه پزشکی و بهداشتی) خالی کنند.»

«مواردی از خشونت و تبعیض در جوامع دیده‌ایم که هیچ منطقی پشت آنها نیست و باید جلوشان ایستاد.»

البته او اصرار دارد که در مسیر غلبه بر این ویروس، یک فرصت بزرگ داریم و آن چیزی نیست جز ساختن واکسنی قطعی، و دادن آن به همه مردم دنیا: «این واقعا یک فرصت بزرگ برای کل دنیا ست.»

منبع: Yahoo News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید