Friday, January 22, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,622
Total deaths
Updated on January 22, 2021 7:57 am
67,099
Total active cases
Updated on January 22, 2021 7:57 am
731,450
Total confirmed cases
Updated on January 22, 2021 7:57 am

سازمان بهداشت جهانی: شاید کروناویروس هرگز از جوامع ما نرود

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تمدید محدودیت‌های سفر بین‌المللی کانادا حداقل برای یک ماه

دولت فدرال تمدید محدودیت‌های سفر بین‌المللی کانادا را حداقل برای یک ماه دیگر تأیید کرد. طبق گفته بیل بلر، وزیر ایمنی عمومی کانادا، محدودیت‌ها تا...

محبوب‌ترین اسامی حیوانات خانگی ونکوور در سال 2020

در سال 2020، Bella و Charlie محبوب‌ترین اسامی برای سگ و Luna و Basil محبوب‌ترین اسامی برای گربه‌ در ونکوور بوده‌اند. این اسامی طبق نظرسنجی...

انواع جدید COVID-19 ممکن است از قبل در کانادا در حال انتشار باشد

آژانس بهداشت عمومی کانادا بتازگی در بیانیه‌ای گفته است بیمارانی که به ویروس جدید COVID-19 مبتلا شده‌اند اخیراً به سفر نرفته‌اند، این موضوع نشانگر...

درخواست شهروندان بریتیش‌کلمبیا برای بسته شدن مرز بروی گردشگران

اخیرا شهروندان بریتیش‌کلمبیا با امضای یک دادخواست خواستار بسته شدن مرزهای استان به روی گردشگران شده‌اند. این دادخواست از نخست‌وزیر جان هورگان می‌خواهد تا سفرهای...

جو بایدن در اولین تماس خارجی با جاستین ترودو گفتگو می‌کند

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو اولین رییس دولت خارجی ست که رییس جمهوری جدید امریکا، جو بایدن با او تماس خواهد گرفت. در گفتگویی که...

سازمان بهداشت جهانی (WHO) در جدیدترین اظهارنظر می‌گوید که شاید کروناویروس هرگز از جوامع ما بیرون نرود و مردم دنیا مجبور باشند زندگی زیر سایهٔ آن را یاد بگیرند.

برخی کشورهای دنیا شروع به کاهش محدودیت‌های دوران قرنطینه اجتماعی کرده‌اند، و WHO از درِ مخالفت در آمده و می‌گوید که بازگشایی زودهنگام، شاید شانس ریشه‌کنی کووید-۱۹ را از ما بگیرد.

این ویروس که اواخر ۲۰۱۹ از شهر ووهان چین سر بر آورد تا کنون بیش از ۴.۲ میلیون نفر را مبتلا کرده و جان بیش از ۳۰۰,۰۰۰ نفر را هم گرفته است.

مایکل رایان، مدیر فوریت‌های WHO می‌گوید: «برای اولین بار این ویروس وارد جمعیت انسان‌ها شده و پیش‌بینی زمانِ پیروزی بر آن، کار خیلی سختی است.»

او که در یک کنفرانس خبری در ژنو سخن می‌گفت، چنین ادامه داد: «این ویروس می‌تواند تبدیل به یک ویروس همه‌گیر بومی (فصلی و یا منطقه‌ای) شود و هرگز به کلی ریشه‌کن نشود.»

«HIV هرگز از بین نرفته است اما ما یاد گرفتیم که چطور با آن زندگی کنیم.»

از ابتدای شیوع این ویروس، بیش از نیمی از جمعیت کره زمین انواعی از قرنطینه را تجربه کرده‌اند. اما WHO می‌گوید هیچ تضمینی نیست که با کاهش محدودیت‌ها، موج دوم شیوع آغاز نشود.

رییس WHO آقای تدروس گیبریاسس هم می‌گوید: «بسیاری از دولت‌ها کاهش برخی محدودیت‌ها را در نظر دارند. اما توصیه ما این است که حالت آماده باش در همه کشورها در بالاترین سطح باقی بماند. در کل راه درازی تا پایان بحران داریم.»

آقای رایان هم با تاکید بر اینکه «راه بسیار بسیار بسیار درازی» تا رسیدن به وضع عادی و بازگشت به دوران قبل از کووید-۱۹ مانده، از کشورهای مختلف خواست که هشیاری خود را کاهش ندهند.

«بعضی‌ها تصور می‌کنند که ادامه قرنطینه خیلی خوب است و برخی دیگر هم می‌گوید که باز کردن قفل‌ها عالی جواب خواهد داد. هر دو تفکر خطرات خودشان را دارند.»

او همچنین حملات به کارمندان حوزه بهداشت را محکوم کرده و می‌گوید که در ماه آوریل حدود ۳۵ مورد حادثه بسیار جدی  در ۱۱ کشور دنیا رخ داده است. این حمله‌ها اکثرا از طرف افرادی بوده که اطلاعات غلط دریافت کرده‌اند، ولی برخی دیگر صرفا با هدف تولید خشونت بوده‌اند.

«کووید-۱۹ بهترین ویژگی‌های انسانی ما را بیرون آورده ولی همزمان بدترین‌ها را هم آشکار کرده است. بعضی‌ها این حق را به خود می‌دهند که ناراحتی خود را بر سر زحمتکش‌ترین افراد (جامعه پزشکی و بهداشتی) خالی کنند.»

«مواردی از خشونت و تبعیض در جوامع دیده‌ایم که هیچ منطقی پشت آنها نیست و باید جلوشان ایستاد.»

البته او اصرار دارد که در مسیر غلبه بر این ویروس، یک فرصت بزرگ داریم و آن چیزی نیست جز ساختن واکسنی قطعی، و دادن آن به همه مردم دنیا: «این واقعا یک فرصت بزرگ برای کل دنیا ست.»

منبع: Yahoo News

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید