Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,822
Total deaths
Updated on April 23, 2021 4:51 am
86,768
Total active cases
Updated on April 23, 2021 4:51 am
1,155,834
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 4:51 am

آغاز فاز اول بازگشایی آلبرتا (بجز کلگری و Brooks)


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

جیسون کنی نخست‌وزیر آلبرتا دیروز از آغاز فاز اول بازگشایی در استان خبر داد. از زمان کاهش شیب نمودار مبتلایان COVID-19 در آلبرتا مسئولان استانی به دنبال کاهش محدودیت‌ها و اجرای استراتژی بازگشایی تدریجی بوده‌اند.

با اینحال به دلیل بالا بودن تعداد موارد ابتلا در نواحی Brooks و کلگری این استراتژی با روندی آرام‌تر و طولانی‌تر در آن‌ها اجرا می‌شود.

فاز اول شامل بازگشایی بیزینس‌های غیرضروری ازجمله رستوران‌ها، پاب‌ها، سالن‌های مو و آرایشگاه‌ها می‌شود. البته کلاب‌های شبانه همچنان بسته خواهند ماند و انجام هرگونه فعالیت که باعث تجمع افراد شود فعلا ممنوع است.

آزاد بودن کمپینگ و پیاده‌روی در اطراف محل زندگی (بجز کلگری و Brooks) نیز از دیگر محدودیت‌‌های برداشته شده است.

بیزینس‌های خرد، گالری‌های هنری، daycares و موزه‌ها نیز از روز پنجشنبه در تمام نواحی استان ازجمله کلگری و Brooks با ظرفیت محدود شروع به فعالیت می‌کنند.

از روز دوشنبه 25 می آرایشگاه‌ها و سالن‌های مو، کافه‌ها، رستوران‌ها و پاب‌ها در کلگری و Brooks با 50 درصد ظرفیت فعالیت خود را آغاز می‌کنند (در صورتی که میزان مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌ها پایین باشد). از دوشنبه 1 ژوئن نیز دیگر بیزینس‌ها و سازمان‌ها چون عبادتگاه‌ها و خدمات تدفین امکان فعالیت محدود پیدا می‌کنند.

تمامی کافه‌ها، رستوران‌ها، پاب‌ها و بارها در این مرحله با 50 درصد ظرفیت فعالیت کرده و محدودیت‌های فاصله فیزیکی و پروتکل‌های بهداشتی نیز در آن‌ها اجرا خواهد شد.

موارد ابتلای COVID-19 آلبرتا در تاریخ 23 اپریل به اوج خود رسید (ثبت 336 مورد) و از آن تاریخ تاکنون با روندی آهسته رو به کاهش است.

به گفته آقای کنی رعایت قوانین توسط شهروندان از مهمترین دلایلی بوده که اجرای فاز اول بازگشایی در استان را ممکن ساخته است.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید