Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 3:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am

آغاز فاز اول بازگشایی آلبرتا (بجز کلگری و Brooks)


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

جیسون کنی نخست‌وزیر آلبرتا دیروز از آغاز فاز اول بازگشایی در استان خبر داد. از زمان کاهش شیب نمودار مبتلایان COVID-19 در آلبرتا مسئولان استانی به دنبال کاهش محدودیت‌ها و اجرای استراتژی بازگشایی تدریجی بوده‌اند.

با اینحال به دلیل بالا بودن تعداد موارد ابتلا در نواحی Brooks و کلگری این استراتژی با روندی آرام‌تر و طولانی‌تر در آن‌ها اجرا می‌شود.

فاز اول شامل بازگشایی بیزینس‌های غیرضروری ازجمله رستوران‌ها، پاب‌ها، سالن‌های مو و آرایشگاه‌ها می‌شود. البته کلاب‌های شبانه همچنان بسته خواهند ماند و انجام هرگونه فعالیت که باعث تجمع افراد شود فعلا ممنوع است.

آزاد بودن کمپینگ و پیاده‌روی در اطراف محل زندگی (بجز کلگری و Brooks) نیز از دیگر محدودیت‌‌های برداشته شده است.

بیزینس‌های خرد، گالری‌های هنری، daycares و موزه‌ها نیز از روز پنجشنبه در تمام نواحی استان ازجمله کلگری و Brooks با ظرفیت محدود شروع به فعالیت می‌کنند.

از روز دوشنبه 25 می آرایشگاه‌ها و سالن‌های مو، کافه‌ها، رستوران‌ها و پاب‌ها در کلگری و Brooks با 50 درصد ظرفیت فعالیت خود را آغاز می‌کنند (در صورتی که میزان مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌ها پایین باشد). از دوشنبه 1 ژوئن نیز دیگر بیزینس‌ها و سازمان‌ها چون عبادتگاه‌ها و خدمات تدفین امکان فعالیت محدود پیدا می‌کنند.

تمامی کافه‌ها، رستوران‌ها، پاب‌ها و بارها در این مرحله با 50 درصد ظرفیت فعالیت کرده و محدودیت‌های فاصله فیزیکی و پروتکل‌های بهداشتی نیز در آن‌ها اجرا خواهد شد.

موارد ابتلای COVID-19 آلبرتا در تاریخ 23 اپریل به اوج خود رسید (ثبت 336 مورد) و از آن تاریخ تاکنون با روندی آهسته رو به کاهش است.

به گفته آقای کنی رعایت قوانین توسط شهروندان از مهمترین دلایلی بوده که اجرای فاز اول بازگشایی در استان را ممکن ساخته است.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید