Sunday, January 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,974
Total deaths
Updated on January 24, 2021 1:25 am
64,573
Total active cases
Updated on January 24, 2021 1:25 am
742,531
Total confirmed cases
Updated on January 24, 2021 1:25 am

آغاز فاز اول بازگشایی آلبرتا (بجز کلگری و Brooks)

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

ده پالتوی عالی برای عبور از سرمای زمستان

آدم در این فصل همه‌اش احساس می‌کند که ماه‌های زمستان کِش می‌آیند و قرار نیست تمام شود. در بخش‌هایی از کشور دما به زیر...

معرفی پارک‌های ملی آلبرتا

کانادا کشوریست با طبیعت بکر و منحصربفرد و پارک‌‌های ملی فراوان که پنج مورد از آن‌ها، ازجمله بزرگترین و اولین پارک ملی کشور، در...

حدود ۲۲۲ هزار کسب‌وکار کوچک در کانادا در استانه تعطیل شدن

همه‌گیری COVID-19 بیش از ۲۰۰ هزار کسب‌وکار کوچک کانادایی را مجبور به تعطیلی خواهد کرد و نزدیک به ۳ میلیون شغل را در معرض...

آژانس ملی آمار کانادا 32،000 نیرو استخدام می‌کند

StatsCan قصد دارد ده‌ها هزار کانادایی را برای اجرای فرایند سرشماری سراسری استخدام کند. آژانس ملی آمار کانادا برای اجرای این پروژه به حدود 32،000...

بریتیش کلمبیا ممنوعیت سفر بین استانی را اجرا نخواهد کرد

دولت استانی در مورد احتمال ممنوعیت سفر با کارشناسان حقوقی مشورت کرده است، اما نتیجه گرفته است این موضوع عملی نبوده و از اختیارش...

جیسون کنی نخست‌وزیر آلبرتا دیروز از آغاز فاز اول بازگشایی در استان خبر داد. از زمان کاهش شیب نمودار مبتلایان COVID-19 در آلبرتا مسئولان استانی به دنبال کاهش محدودیت‌ها و اجرای استراتژی بازگشایی تدریجی بوده‌اند.

با اینحال به دلیل بالا بودن تعداد موارد ابتلا در نواحی Brooks و کلگری این استراتژی با روندی آرام‌تر و طولانی‌تر در آن‌ها اجرا می‌شود.

فاز اول شامل بازگشایی بیزینس‌های غیرضروری ازجمله رستوران‌ها، پاب‌ها، سالن‌های مو و آرایشگاه‌ها می‌شود. البته کلاب‌های شبانه همچنان بسته خواهند ماند و انجام هرگونه فعالیت که باعث تجمع افراد شود فعلا ممنوع است.

آزاد بودن کمپینگ و پیاده‌روی در اطراف محل زندگی (بجز کلگری و Brooks) نیز از دیگر محدودیت‌‌های برداشته شده است.

بیزینس‌های خرد، گالری‌های هنری، daycares و موزه‌ها نیز از روز پنجشنبه در تمام نواحی استان ازجمله کلگری و Brooks با ظرفیت محدود شروع به فعالیت می‌کنند.

از روز دوشنبه 25 می آرایشگاه‌ها و سالن‌های مو، کافه‌ها، رستوران‌ها و پاب‌ها در کلگری و Brooks با 50 درصد ظرفیت فعالیت خود را آغاز می‌کنند (در صورتی که میزان مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌ها پایین باشد). از دوشنبه 1 ژوئن نیز دیگر بیزینس‌ها و سازمان‌ها چون عبادتگاه‌ها و خدمات تدفین امکان فعالیت محدود پیدا می‌کنند.

تمامی کافه‌ها، رستوران‌ها، پاب‌ها و بارها در این مرحله با 50 درصد ظرفیت فعالیت کرده و محدودیت‌های فاصله فیزیکی و پروتکل‌های بهداشتی نیز در آن‌ها اجرا خواهد شد.

موارد ابتلای COVID-19 آلبرتا در تاریخ 23 اپریل به اوج خود رسید (ثبت 336 مورد) و از آن تاریخ تاکنون با روندی آهسته رو به کاهش است.

به گفته آقای کنی رعایت قوانین توسط شهروندان از مهمترین دلایلی بوده که اجرای فاز اول بازگشایی در استان را ممکن ساخته است.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید