Sunday, August 1, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,600
Total deaths
Updated on August 1, 2021 5:28 pm
6,647
Total active cases
Updated on August 1, 2021 5:28 pm
1,431,043
Total confirmed cases
Updated on August 1, 2021 5:28 pm

کمپانی Moderna خبر از موفقیت اولیه واکسن کروناویروس داد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

کمپانی داروسازی Moderna که در بوستونِ امریکا است، امروز خبرهای مثبتی درباره تاثیر واکسن کروناویروس روی داوطلبین داد.

این واکسن توانسته در بدن هر ۴۵ نفر داوطلبِ فاز ۱ آزمایش، پادتن‌های کروناویروس را تولید کند.

حاضران در این آزمایش به ۳ گروه تقسیم شده بودند که هر کدام دوزهای مختلفی از واکسن را دریافت کرده‌اند: ۲۵ میکروگرم، ۱۰۰ میکروگرم، و ۲۵۰ میکروگرم.

هر یک از این گروه‌ها ۲ تزریق عضلانی را به فاصله ۲ هفته دریافت کردند، آمپول‌ها به بازوی افراد تزریق شد.

پس از ۴۳ روز، یعنی ۲ هفته پس از دومین تزریق، در بدن آن گروهی که دوز ۲۵ میکروگرمی را گرفته بودند، پادتن‌هایی مشابه بیمارانِ بهبود یافتهٔ طبیعی کووید-۱۹ بود. به بیان دیگر، آنها بدون بروز علایم بیماری، ایمن شده بودند.

اعضای آن گروهی که دوز ۱۰۰ میکروگرمیِ واکسن را گرفته بودند هم در بدنشان پادتن‌هایی به مراتب بیشتر از بهبودیافتگانِ طبیعی کووید-۱۹ را داشتند.

حداقل بدنِ ۸ نفر از داوطلبین توانسته بود پادتن‌های خنثی‌کننده بسازد، این پادتن‌ها می‌توانند از سلول‌ها در برابر عوامل بیماری‌زا و واگیردار، دفاع کنند.

رییس گروه پزشکی Moderna دکتر تال زاکس می‌گوید:

«این داده‌های اولیهٔ فاز ۱ نشان می‌دهند که تزریق واکسن mRNA-1273 با دوز ۲۵ میکروگرم باعث شکل‌گیری یک واکنش محافظتی در بدن افراد می‌شود، یعنی مشابه آثار موجود در بدن بیمارانی که واقعا از کووید-۱۹ بهبودیافته‌اند.»

«وقتی این دستاورد را در کنار جلوگیری از شیوع ویروسی آن در ریه‌ها قرار دهیم و آن را با مدل‌های هدف مقایسه کنیم، این اطمینان در ما تقویت می‌شود که mRNA-1273 پتانسیل جلوگیری از بیماری کووید-۱۹ را دارد و برای فاز بعدی آزمایش به سراغ انتخاب دوز مناسب خواهیم رفت.»

هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ واکسن برای کروناویروس در دست تهیه است که به گفته سازمان بهداشت جهانی ۸ واکسن در مرحله آزمایش انسانی هستند.

کمپانی Moderna انتظار دارد فاز ۳ آزمایش واکسن در جولای آغاز شود و فاز ۲ نیز همین روزها روی ۶۰۰ داوطلب آغاز خواهد شد.

این کمپانی واکسن خود را با mRNA ساخته است، یک ماده ژنتیکی که پس از ورود به بدن سلول‌ها  را به ساخت پروتئین‌هایی خاص راهنمایی می‌کند.

این واکسن نوعی از mRNA را دارد که به سلول‌ها کمک می‌کند تا بدون اینکه فرد را دچار علایم بیماری کنند، پروتئین‌های کووید-۱۹ را بسازند و به این شکل سلامت جسم را تضمین کنند.

تلاش‌های Moderna زیر نظر سازمان غذا و داروی ایالات متحده در جریان است و این کمپانی بیش از ۵۰۰ میلیون دلار کمک دولتی برای توسعه واکسنش دریافت کرده است.

منبع: CNBC


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید