جان توری، شهردار تورنتو می‌گوید که دایره‌های فاصله‌گذاری اجتماعی شاید به زودی در پارک‌های شهری رسم شوند تا مردم با حفظ فاصله دو متری بتوانند از فضاهای سبز استفاده کنند و نگرانی بابت شیوع کووید-۱۹ در این محیط‌ها کمتر شود.

این راهکار پس از آن الزامی به نظر رسید که شنبهٔ قبل هزاران نفر در پارک ترینیتی بِل‌وودز به تفریح پرداختند و اهمیتی هم به پروتکل‌های کووید-۱۹ ندادند.

توری می‌گوید: «رسم این دایره‌ها یکی از راهکارهای مد نظر ما ست» و افزود که تحقیق درباره حادثه پارک ترینیتی ادامه دارد و انواع روش‌ها برای جلوگیری از وقوع دوباره آن مد نظر متخصصین شهرداری است.

اگر این روش تصویب شود که احتمال آن زیاد است خیلی سریع اجرا خواهد شد و همزمان شهرداری از نیروهای نظارتی و پلیس برای اِعمال پروتکل‌های کووید-۱۹ استفاده خواهد کرد تا مردم مجبور به رعایت فاصله ایمن شوند.

توری می‌گوید که پارک مذکور کاملا زیر نظر است و گزارشی درباره آن به زودی به شورای شهر ارائه می‌شود. دایره‌های اجتماعی اکنون از ابزارهای اولیه‌ای‌اند که در شهرهای بزرگی مثل سان‌فرانسیسکو و بروکلین استفاده می‌شوند.

مدیر کل بهداشت تورنتو نیز از مردمی که شنبه در پارک ترینیتی بوده‌اند خواسته که خودشان را زیر نظر بگیرند و در صورت بروز علایم کووید-۱۹ قرنطینه خانگی شوند.

منبع: Daily Hive

عضویت در خبرنامه


پاسخ دهید به این دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید