Tuesday, May 17, 2022
9.9 C
Calgary

وزارت دارایی کانادا: تراکنش مالی با ایران پرخطر است


عضویت در خبرنامه

آخرین مطالب پیکوبینو

دستورالعمل جدید Ministerial Directive (MD) وزارت دارایی در ارتباط با تراکنش‌های مالی با جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 25 جولای در Canada Gazette منتشر شد. این اقدام در راستای تصمیم سازمان جهانی FATF در فوریه 2020 برای قرار دادن نام ایران در لیست سیاه خود صورت گرفته است. نام ایران بدلیل ناتوانی در نظارت بر مسئله پولشویی و حمایت مالی از گروه‌های تروریستی در این لیست قرار گرفت.

طبق این MD از تاریخ 25 جولای 2020 تمام تراکنش‌های مالی انجام شده با ایران در گروه پرخطر طبقه‌بندی می‌شود. بر این اساس بانک‌ها، موسسات مالی، تعاونی‌‎های خدمات مالی، اتحادیه‌های اعتباری، بانک‌های خارجی مجاز و بیزینس‌های خدمات پولی (MSBs) باید:

  • با هرگونه انتقال مالی (به هر میزان) که از مبدا یا به مقصد ایران انجام می‌شود به صورت انتقال خطرناک برخورد کنند.
  • مشخصات هر مشتری (شخص یا نهاد) که قصد انجام تراکنش مالی دارد را با هدف پیگیری جرایم پولشویی‌ یا کمک به گروه‌های تروریستی شناسایی کنند.
  • احتیاط به خرج داده و منبع وجوه هرگونه معامله، هدف انجام معامله، نهاد و افراد درخواست کننده و نافع معامله و نیز مقصد انتقال پول را جویا شوند.
  • نسخه‌ای از هر انتقال را نزد خود نگاه دارند.
  • در صورت وجود دلایل کافی که ارتکاب پولشویی یا جرایم مرتبط با کمک مالی به گروه‌های تروریستی مراتب را به FINTRAC اطلاع دهند.
  • تمام تراکنش‌های مالی را به مرکز گزارش کنند.

حال باید منتظر بود و دید این اقدام چه تاثیری بر زندگی ایرانیان ساکن کانادا خواهد گذاشت.

منبع: FINTRAC CANAFE


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید