Sunday, January 17, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

17,865
Total deaths
Updated on January 17, 2021 1:23 am
76,233
Total active cases
Updated on January 17, 2021 1:23 am
702,183
Total confirmed cases
Updated on January 17, 2021 1:23 am

گرتا تونبرگ به آلبرتا می‌آید

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آیا با امتیاز CRS پایین بایستی وارد Express Entry شویم؟

آیا در بین کسانی هستید که امتیاز CRS پایینی دارند و احساس می‌کنند که نباید پروفایل Express Entry بسازند و بخت خود را بیازمایند؟ شاید...

امید کلگری برای میزبانی رقابت‌های جهانی اسکی و اسنوبورد

کلگری قصد دارد برای میزبانی رقابت‌های جام جهانی اسکی و اسنوبورد در ماه فوریه اقدام کند. بنابراین بهترین ورزشکاران این دو رشته ورزشی ممکن...

گذرنامه کانادایی یکی از قدرتمندترین گذرنامه‌های جهان

گذرنامه کانادایی به عنوان یکی از 20 گذرنامه قدرتمند جهان شناخته می‌شود. شاخص گذرنامه که توسط Arton Capital ایجاد شده است، لیستی از قدرتمندترین گذرنامه‌ها...

اخراج ۱۷۰۰ کارمند ایر کانادا و کاهش پروازهای این شرکت هواپیمایی

ایر کانادا در حالی که پروازهای سه ماهه اول 2021 را کاهش می‌دهد، تقریباً 1700 کارمندش را اخراج می‌کند. بیانیه‌ای که تحت عنوان « تنظیم...

هینشاو: آلبرتا از انتشار عمده COVID-19 در ایام تعطیلات جلوگیری کرد

آلبرتا، پس از تعطیلات، شاهد افزایش شیوع COVID-19 جدید نبوده است. این امر باعث شد دکتر دینا هینشاو از اکثریت ساکنان بخاطر پیروی از...

گرتا تونبرگ، فعال محیط زیست سوئدی که تنها 16 سال دارد و به‌خاطر فعالیت برای آگاه‌سازی جهانی در مورد خطرات ناشی از تغییرات اقلیمی، و با سؤال از سیاستمداران برای پاسخگویی به عدم اقدام خود در مورد بحران آب و هوا مشهور است، در تاریخ 12 اکتبر و از طریق توئیر اعلام کرد که قصد دارد پس از استراحت و لذت بردن از طبیعت ایالت‌های وایومینگ، آیداهو و مونتانا، به آلبرتا سفر کند.

دوباره دارم می‌رم شمال. فعلا چند روزی رو ضمن لذت بردن از طبیعت دیدنی وایومینگ، آیداهو و مونتانا، استراحت می‌کنم و بعدش می‌رم آلبرتای کانادا.

تونبرگ بعد از اعتصاب و ترک مدرسه به دلیل شرایط بد اقلیمی در سراسر جهان، شهرت زیادی پیدا کرد و تخمین زده می‌شود که 6 تا 7.6 میلیون نفر در رویداد سال 2019 شرکت داشتند. سخنرانی او در کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل 2018، و اجلاس کنفرانس اقلیمی سازمان ملل 2019 در نیویورک، توجه میلیون‌ها نفر را به خود جلب کرد و سخنان بی‌پرده و احساساتی او درباره سرنوشت قریب‌الوقوع زمین هم همه را تحت‌تاثیر قرار داد. او در کنفرانس نیویورک گفته بود: «ما در شروع انقراض دسته‌جمعی هستیم و شما تنها چیزی که درباره‌ش حرف می‌زنید پول و داستان‌های خیالی از رشد اقتصادی ابدی هست – چطور روتون می‌شه؟»

حال تونبرگ به مرکز نفت و گاز کانادا، یعنی آلبرتا، سفر می‌کند و مردم زیادی هم در توئیتر به این خبر واکنش نشان داده‌اند:

– این خیلی جالبه. آلبرتا پایتخت نفتی کانادا هست. به مسیرت ادامه بده!

+ راستش من براش نگرانم

گرتا خیلی‌ها توی آلبرتا ازت استقبال می‌کنن، اجازه نده بعضی‌ها بهت بگن که اینجوری نیست. مردم به الهام گرفتن و حقیقت نیاز دارن، مخصوصا توی اینجا. این رهبری تو خیلی مهمه و داره تغییری رو ایجاد می‌کنه. به کار خوبت ادامه بده و نشون بده که یه نفر چجوری می‌تونه باعث ایجاد تغییر بشه.

گرتای عزیز، شاید بالاخره شروع به درک طبیعت کردی و فهمیدی که هیچ مدرکی مبنی بر بحران آب و هوا وجود نداره. امیدوارم که این‌طور باشه.

گرتا، من مشتاقانه منتظر اومدنت هستم. خیلی‌ها اینجا هستن که با تو موافقن. امیدوارم که مردم آلبرتا بهت مهمان‌نوازی و مهربونی نشون بدن، اما من واقعا نگران این هستم که این کار رو نکنن. استراحت فوق‌العاده‌ای داشته باش. امیدوارم بتونی بعضی جاهای زیبای اون ایالت‌ها رو ببینی، خیلی شگفت‌انگیزن!

یکی از این توئیت‌ها از سوی عضو شورای شهر کلگری، دایان کالی‌اورکهرت، بوده که از گرتا خواسته اگر گذرش به کلگری افتاد، حتما به شورای شهر مراجعه کند و صحبت‌هایی درباره‌ی تغییر وضعیت آب‌وهوا داشته باشد.

کاری که گرتا می‌کنه واقعا شگفت‌انگیزه. من از منفی‌گرایی و اون‌هایی که دیدگاه مخالفی دارن، ناراحت نمی‌شم. و اگه این نظرات خیلی شخصی بشن، سعی می‌کنم بفهمم علت‌شون چیه. گرتا خیلی برام جذابه. او بااستعداد، نترس و سخنور خیلی خوبیه.

زمان سفر گرتا تونبرگ و این‌که دقیقا به کدام شهرها می‌رود هنوز مشخص نشده است.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید