Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,822
Total deaths
Updated on April 23, 2021 4:51 am
86,768
Total active cases
Updated on April 23, 2021 4:51 am
1,155,834
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 4:51 am

اجازه پرواز سورتمهٔ بابانوئل برای شب کریسمس توسط وزیر حمل‌و‌نقل کانادا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

وقتش رسیده که سانتا (بابانوئل) پرواز به دور دنیا برای رساندن میلیون‌ها هدیه به کودکان را شروع کند و وزیر حمل‌و‌نقل کانادا، رسما اجازهٔ پرواز این مرد گُندهٔ قرمزپوش را صادر کرده است.

Transport Canada می‌گوید که آقای مارک گارنیو، وزیر حمل‌و‌نقل کانادا بعد از بررسی سورتمهٔ سانتا، مجوز خلبانی او را تایید کرده تا در شب کریسمس پرواز خود را شروع کند.

گارنیو در این بیانیه می‌گوید: «من با افتخار اجازهٔ پرواز سانتا در حریم هوایی کانادا برای شب کریسمس را صادر می‌کنم.»

ماموران اداره پرواز مواردی مثل مسافت پیموده شده با سورتمه، سیستم‌های ایمنی، کمربند ایمنی، تجهیزات فرود، سیستم مسیریابی، و البته دماغ قرمز رودالف (گوزنِ بابانوئل) را چک کرده‌اند.

اهمیت استراحت کافی قبل از پرواز به بابانوئل گوشزد شده، و او قول داده که قبل از شروع پروازش همه چیز را چک خواهد کرد، از جمله اینکه یخ‌زدگی در سورتمه وجود نداشته باشد. او همچنین قول داده که در خوردن شیرینی‌های کریسمس زیاده‌روی نکند.

و حالا که بابانوئل چکاپ‌های پزشکی و پروازی را انجام داده، یک بار دیگر آمادهٔ پرواز است.

طبق گفتهٔ دولت مرکزی، تیم مهندسین سانتا که چند اِلف هستند، با اداره پرواز بر روی یک پروژه جدید کار کرده‌اند و سورتمهٔ سانتا در این کریسمس از یک سیستم هدایت خودکار  خیلی ایمن برخوردار است.

این ماجرا در راستای طرح همکاری اداره حمل‌و‌نقل با دولت، سازمان‌ها، صنایع، و دانشگاه‌ها است تا از این فناوری و نوآوری‌های دیگر در ایمنی حمل‌و‌نقل استفاده شود و در آینده شاهد استفاده از خودروهای خودکار، متصل به اینترنت، و با آلایندگی صفر باشیم.

در جریان این کریسمس، آقای گارنیو و سانتا قرار است به راننده‌ها یادآوری کنند که به موقع و به مقدار کافی استراحت کنند و از نوشیدن الکل، خوردن دارو و استعمال کانابیس پرهیز نمایند تا جشن سال نو برای خودشان یا دیگران تلخ نشود.

آقای گارنیو می‌گوید: «من می‌خواهم به سانتا و همهٔ مردم کانادا یادآوری کنم که در سرمای زمستان، رانندگی ایمنی داشته باشند. برای همهٔ شما سال نویی امن و شاد را آرزو می‌کنم.»

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید