شب سال نو، شبی است پر از امید، نور و شکرگزاری.

همهٔ ما از سال ۲۰۱۹ خاطراتی همراه با دلتنگی، تامل و شاید اندکی افسوس داریم. اما شاید در آغاز سال جدید و برای رسیدن به اهداف شخصی و کاری، بهتر باشد خودمان را غرق در ساختن خاطرات شاد و جدید کنیم.

شب سال نو به تنهایی هیجانی بیشتر از بقیه سال دارد و چه بهتر که آن را در یک سفر خارجی تجربه کنیم که روحی تازه به زندگی‌مان بیاورد.

در اینجا چند مقصد عالی را به شما معرفی می‌کنیم که جشن سال نوی آنها در جهان معروف است.

بانکوک

بانکوک که در حالت عادی هم صحنهٔ فعالیت و زندگی پرشور مردم است، در پایان سال زنده‌تر از همیشه می‌شود. همه در خیابان‌ها جمع می‌شوند تا بخورند، بنوشند، و بخوانند.

خوشبختانه اینجا از نظر تنوع کم ندارد و هر طور که مایل باشید، می‌توانید شب سال نو را بگذرانید. با نوشیدن شامپاین روی سقف ساختمان‌ها و تماشای نورافشانی‌ها، یا رفتن به کلوپ‌های رقص.

مادرید

هیجان مادرید در آخرین شب سال—که در اسپانیولی nochevieja گفته می‌شود—قابل توصیف نیست.

می‌توانید مثل مردم محلی ۵ یا ۶ تا cava بنوشید و خودتان را در مسیر جشن‌ها بیندازید. در جشن‌های مادرید سنت‌های محلی هم نقش پررنگی دارند.

هر ساله ده‌ها هزار نفر از مردم محلی و توریست‌ها در میدان Puerta del Sol جمع می‌شوند تا خوش بگذرانند و همراه با ساعت بزرگی که در بالای ساختمان Real Casa de Correos قرار دارد، ثانیه‌های پایانی سال را بشمارند.

ریکیاویک

ریکیاویک پایتخت کشور ایسلند است. در سال‌های اخیر توجه مردم دنیا به ایسلند جلب شده و جشن‌های سال نو به خصوص در پایتخت این کشور از شکوه زیادی برخوردارند.

مردم محلی به خیابان‌های برف‌پوش می‌آیند و در لباس‌های پرزرق‌و‌برق ساعت‌ها به آتش‌بازی می‌پردازند.

با دیدن آتش‌بازی‌ها و نورافشانی‌ها در ریکیاویک باید تصورتان از «اوج آتش‌بازی» را کنار بگذارید.

مردم ایسلند خیلی برای جشن سال نو خرج می‌کنند و نتیجهٔ کارشان هم دیدنی است. اما بخشی از این ریخت و پاش به خاطر اعانهٔ درآمدهای فروش ترقه‌ها به تیم‌های جستجو و نجات در ایسلند است که خیلی به این پول تکیه دارند.

نیو اورلئان

به میدان Jackson در نیو اورلئان بروید که مرکز جشن در این شهر است.

این میدان که در بخش فرانسوی شهر قرار دارد، پر از مردم شاد است که آمادهٔ شمارش معکوس آخر سال هستند.

در ضمن پخش زندهٔ برنامهٔ Dick Clark’s New Year’s Rockin’ Eve از این شهر انجام می‌شود. اگر پایهٔ رقص هستید حتما به خیابان Frenchmen سری بزنید.

سیدنی

اگر قصد سفر به نیم کره پایین زمین را دارید، جزو اولین سلام‌کنندگان به سال ۲۰۲۰ خواهید بود.

در سیدنی این شب بسیار مهم است و حتی وبسایت مخصوص خودش را هم دارد.

بیش از ۱ میلیون نفر به خیابان‌های شهر می‌آیند و هیچ کمبودی در زمینهٔ پارتی و رویدادهای تفریحی وجود ندارد. در ضمن آتش‌بازی‌های شب سال نو در بندرگاه سیدنی و بر فراز خانهٔ اوپرای این شهر، شهره کل عالمند.

منبع: Daily Hive

عضویت در خبرنامه


پاسخ دهید به این دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید