Monday, January 25, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,186
Total deaths
Updated on January 25, 2021 2:00 pm
62,656
Total active cases
Updated on January 25, 2021 2:00 pm
750,686
Total confirmed cases
Updated on January 25, 2021 2:00 pm

پرداخت خسارت دولت کانادا به خانواده قربانیان هواپیمای اوکراین

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

خبر بسیار خوشحال‌کننده درباره درمان کرونا

تیمی تحقیقاتی در موسسه قلب مونتریال از یافتن دارویی موثر برای مبارزه با COVID-19 خبر داده است. این دارو که Colchicine نام دارد قرصی...

کانادا بهشت درونگرایان

طبق مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده کانادا بخاطر تراکم جمعیت پایین، اینترنت پرسرعت و هزینه‌های زندگی کم، بهترین کشور دنیا برای زندگی افراد درونگراست. محققان...

مردی از کلگری برنده جک‌پات ۲ میلیون دلاری ZING شد

این هفته یکی از اهالی کلگری با خراشیدن بلیت بخت‌آزمایی‌اش ۲ میلیون دلار کانادا به ثروت خود افزود. آقای ترِیسی آستینسون که ابتدا فکر می‌کرد...

نکات مهم برای رانندگی ایمن در زمستان

رانندگی در زمستان چالش‌های خود را دارد. برف و یخ چسبندگی لاستیک اتومبیل را کاهش داده و هوای مه‌آلود در کنار روزهای کوتاه به...

گزارش چندین مورد تعرض جنسی در معابر کلگری

به گزارش پلیس کلگری اخیرا چنیدن مورد شکایت تعرض به زنان هنگام تردد انفرادی در معابر شهر، به آن‌ها اطلاع داده شده است. طبق اطلاعیه‌...

نخست‌وزیر جاستین ترودو اعلام کرده که به منظور جبران خسارت به بستگان هرکدام از قربانیان حادثه سقوط هواپیما در ایران 25،000 دلار پرداخت خواهد شد. او همچنین افزود که از ایران نیز می‌خواهد برای جبران خسارت مالی این سانحه هرچه سریع‌تر اقدام کند.

او افزود: آنچه هفته پیش رخ داد یک تراژدی ملی است.

هر آنچه درباره سرنشینان ایرانی-کانادایی سانحه هواپیمای اکراین می‌دانیم

ترودو در سخنرانی خود گفت که 57 تفر از مسافران پرواز PS752 شهروند کانادا بودند که 29 نفر از آن‌ها ساکنین دائمی این کشور محسوب می‌شدند.

صبح روز جمعه و در جریان یک کنفرانس خبری جاستین ترودو اعلام کرد که دولت کانادا به خانواده‌ قربانیان کانادایی این سانحه مبلغی اعطا خواهد کرد تا بتوانند برای نیازهای فوری خود از جمله هزینه‌های مسافرت و برنامه‌ریزی‌های مربوط به برگزاری مراسم خاکسپاری آن را هزینه کنند.

علاوه بر این ترودو تاکید کرد که ایران را در قبال کسانی که عزیزان خود را در این سانحه از دست داده‌اند پاسخگو نگاه خواهد داشت و از این کشور می‌خواهد تا برای جبران خسارت‌های مالی هرچه سریع‌تر دست به کار شود. او همچنین گفت که پول پرداختی از طرف ایران مستقیما به قربانیان این سانحه داده می‌شود و دولت کانادا آن را دریافت نمی‌کند.

ترودو در ادامه افزود: من با این خانواده‌ها ملاقات کرده‌ام و آن‌ها هم‌اکنون نیازمند حمایت هستند.

روز پنجشنبه اعضای گروه بین‌المللی هماهنگی و پاسخگویی به قربانیان پرواز PS752 که در آن مسافران اوکراینی، سوئدی، افغان، بریتانیایی و کانادایی حضور داشتند جلسه‌ای در لندن برگزار کردند. آن‌ها در این اجلاس درباره یک چارچوب همکاری با ایران در واکنش به این تراژدی به توافق رسیدند تا پیگیری، پاسخگویی، شفافیت و اجرای عدالت برای خانواده‌ها وعزیزان این قربانیان میسر شود.

در بخشی از این چارچوب آمده که ایران مسئولیت کامل سقوط پرواز PS752 را خواهد پذیرفت و به وظایف خود در قبال خانواده‌های قربانیان و سایر طرف‌ها، از جمله به منظور جبران خسارت‌های مالی، عمل خواهد کرد.

هفته گذشته یکی از صاحبین مشاغل ساکن تورنتو با برپایی کمپینی ملی به نام Canada Strong بستری را فراهم کرد تا کمک‌های مالی برای قربانیان سقوط هواپیمای ایران جمع‌آوری شوند.

به گفته مسئولان این کمپین که توسط انجمن خیریه تورنتو اداره می‌شود در روزها و هفته‌های پیش رو خانواده‌های 57 قربانی این سانجه در سرتاسر کانادا متحمل پرداخت هزینه‌های گوناگونی خواهند شد. حال این کمپین تلاش دارد تا شهروندان کانادایی را تشویق کند تا با کمک‌های مالی خود از بار این هزینه‌ها برای خانواده‌ها تا حدودی بکاهند.

این کمک‌های مالی تحت نظارت Dentons Canada LLP به طور کامل در اختیار انجمن خیریه تورنتو قرار خواهد گرفت. این انجمن خیریه در گذشته نیز وظیفه جمع‌آوری کمک‌های مالی برای سوانح مرگباری نظیر قربانیان حمله به ون در تورنتو را بر عهده داشته و در نهایت مبالغ جمع‌آوری شده به قربانیان حادثه پرداخت گردیده‌اند.

این کمپین از زمان شروع به کار خود توانسته بیش از 400،000 دلار کمک مالی جمع‌آوری کند و قصد دارد این کمک‌ها را تا رسیدن به مبلغ 1.5 میلیون دلار به تلاش خود ادامه دهد.

در تاریخ 6 ژانویه پرواز خطوط هوایی اوکراین بر اثر اصابت موشک‌های ایرانی سقوط کرد و تمامی 176 سرنشین آن که 138 نفر از آن‌ها قصد سفر به کانادا را داشتند، کشته شدند.

از آن تاریخ تاکنون مراسم گوناگونی نظیر روشن کردن شمع برای گرامیداشت قربانیان این حادثه در سرتاسر کشور برگزار شده و نخست‌وزیر جاستین ترودو تلاش‌های بسیاری به منظور احقاق حقوق و اجرای عدالت برای قربانیان حادثه انجام داده است.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید