Monday, March 1, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

21,994
Total deaths
Updated on March 1, 2021 2:41 am
30,731
Total active cases
Updated on March 1, 2021 2:41 am
866,503
Total confirmed cases
Updated on March 1, 2021 2:41 am

فشار در حال افزایش بدهی برای کانادایی‌ها


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جدیدترین مطالعه درباره میزان ماندگاری COVID-19 روی پوشاک

براساس مطالعه‌ای جدید ویروس COVID-19 می‌تواند بر روی پوشاک معمولی تا سه روز زنده بماند و ممکن است پزشکان و پرستاران آن را بر...

ماراتن Secret 3K، گرامیداشت برابری جنسیتی و آزادی زنان

شاید باورش سخت باشد اما هنوز در برخی نقاط دنیا زنان و دختران اجازه دویدن و پیاده‌روی در خارج از منزل را ندارند. هدف ماراتن...

کاناداپست برای ۱۳.۵ میلیون کانادایی کارت پستال رایگان ارسال می‌کند

از آغاز ماه مارس تقریباً ۱۳.۵ میلیون کانادایی در سراسر کانادا کارت پستال دریافت می‌کنند. طرح نوآورانه پست کانادا با نام «اینجا بنویس هم‌اکنون بنویس»...

شاید این هفته برنده لوتومکس ۷۰ میلیون دلاری مشخص شود

لوتو مکس می‌تواند سال فاجعه بار ۲۰۲۰ را از حافظه بعضی آدم‌ها پاک کند. به خصوص که جایزه ۷۰ میلیون دلاری هنوز بی‌برنده باقی...

هزینه اجاره در کلگری در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

انتظار می‌رود که بازار اجارهٔ کلگری در سال ۲۰۲۱، کمابیش ثابت باقی بماند، و این در حالی ست که بقیه شهرهای کانادا ممکن است...

امروزه کسری بودجه‌ها و بدهی‌های رو به افزایش تبدیل به یک چالش سالانه مهم برای دولت فدرال و بسیاری از دولت‌های استانی شده‌اند. از سال ۰۸-۲۰۰۷ جمع بدهی خالص سالانهٔ فدرال و استانی رو به رشد بوده و از ۸۳۷ میلیارد دلار در آن سال، به حدود ۱.۵ تریلیون دلار در ۲۰-۲۰۱۹ خواهد رسید.

در سال ۲۰-۲۰۱۹ مجموعه بدهی خالص استانی و فدرال کانادا احتمالا معادل ۶۴.۳٪ از اقتصاد کانادا خواهد شد که اگر آن را به بدهی فردی تبدیل کنیم، سهم هر کانادایی ۳۹,۴۸۳ دلار بدهی می‌شود.

در بین استان‌ها، اونتاریو بالاترین نسبتِ بدهی فدرال-استانی به GDP (تولید ناخالص داخلی) را دارد که ۷۵.۴ درصد است. اما ساسکاچوان با ۴۴.۳ درصد کمترین نسبت بدهی به GDP را دارد.

استان نیوفاندلند و لابرادور بالاترین بدهی سرانه (۴۸,۴۷۸ دلار) را دارد و اونتاریو با فاصله کمی از آن (۴۵,۸۹۱ دلار) قرار گرفته است.

در مقابل پرینس ادوارد آیلند کمترین نرخ بدهی سرانه را دارد که ۲۸,۳۹۴ دلار است.

growing-debt-burden-for-canadians-infographic.jpg

متاسفانه همانند فاصلهٔ بین دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۹۰، امروز هم کسری بودجه و انباشت بدهی تبدیل به روش‌های رایج دولت‌های فدرال و استانی شده‌اند.

یکی از عواقب بسیار بد انباشتِ بدهی، پرداخت بهره است. دولت‌ها باید بابت بدهی‌های خود بهره‌ای را بپردازند، درست مثل خانوارهایی که روی وام‌های دریافتی برای خرید خانه، خودرو، یا روی کارت‌های اعتباری‌شان بهره می‌پردازند.

در نتیجه بخشی از منابع درآمدی دولت‌ها به بازپرداخت این بهره‌ها اختصاص می‌یابد که باعث می‌شود پول کمتری برای برنامه‌های دولتی مثل بهداشت و درمان، آموزش، و خدمات اجتماعی موجود باشد. همچنین فرصت اعطای معافیت‌های مالیاتی نیز از دولت‌ها گرفته می‌شود.

باید منتظر بود و دید که در فصل نگارش بودجه سالانه جدید، چه تغییراتی در این رویکردها اتفاق می‌افتد و آیا دولت‌ها پاسخ مناسبی برای این معضل دارند یا خیر.

منبع: fraserinstitute
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید