Sunday, May 9, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

24,568
Total deaths
Updated on May 9, 2021 7:32 am
81,052
Total active cases
Updated on May 9, 2021 7:32 am
1,279,971
Total confirmed cases
Updated on May 9, 2021 7:32 am

فشار در حال افزایش بدهی برای کانادایی‌ها


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

احتمال واکسیناسیون پیش از موعد کانادایی‌ها

مقامات فدرال از احتمال واکسیناسیون پیش از موعد شهروندان خبر دادند. بگفته دکتر هاوارد انجو معاون سازمان بهداشت عمومی، تاکنون 41 درصد شهروندان بزرگسال...

برگزاری کنسرت مجازی با شعار توزیع عادلانه واکسن

ماه آینده نخست‌وزیر ترودو همراه با برخی چهره‌های سیاسی و مشهور دنیا در یک کنسرت مجازی شرکت می‌کند. Global Citizen در روز 8 می میزبان...

جریمه 2,000 دلاری بخاطر استفاده از پلاک کاغذی!

راننده اهل آلبرتا بخاطر استفاده از پلاک کاغذی و رانندگی بدون مدارک شناسایی و بیمه 2,000 دلار جریمه شد. بعلاوه باید در جلسه دادگاه...

خطرات قابل توجه انواع کووید۱۹ در افرادی که یک دز واکسن را دریافت کرده‌اند

مقامات بهداشتی به کانادایی‌ها هشدار می‌دهند که بین دریافت دوز اول و دوم واکسن کووید-۱۹ مراقبت‌های لازم را انجام دهند، زیرا شواهد جدید نشان...

زنان باردار بریتیش‌کلمبیا در اولویت واکسیناسیون قرار گرفتند

مقامات بریتیش‌کلمبیا زنان باردار بالای 16 سال را در اولویت دریافت واکسن COVID-19 قرار دادند. براساس اطلاعیه‌ای که عصر سه‌شنبه منتشر شده، شهروندان باردار در...

امروزه کسری بودجه‌ها و بدهی‌های رو به افزایش تبدیل به یک چالش سالانه مهم برای دولت فدرال و بسیاری از دولت‌های استانی شده‌اند. از سال ۰۸-۲۰۰۷ جمع بدهی خالص سالانهٔ فدرال و استانی رو به رشد بوده و از ۸۳۷ میلیارد دلار در آن سال، به حدود ۱.۵ تریلیون دلار در ۲۰-۲۰۱۹ خواهد رسید.

در سال ۲۰-۲۰۱۹ مجموعه بدهی خالص استانی و فدرال کانادا احتمالا معادل ۶۴.۳٪ از اقتصاد کانادا خواهد شد که اگر آن را به بدهی فردی تبدیل کنیم، سهم هر کانادایی ۳۹,۴۸۳ دلار بدهی می‌شود.

در بین استان‌ها، اونتاریو بالاترین نسبتِ بدهی فدرال-استانی به GDP (تولید ناخالص داخلی) را دارد که ۷۵.۴ درصد است. اما ساسکاچوان با ۴۴.۳ درصد کمترین نسبت بدهی به GDP را دارد.

استان نیوفاندلند و لابرادور بالاترین بدهی سرانه (۴۸,۴۷۸ دلار) را دارد و اونتاریو با فاصله کمی از آن (۴۵,۸۹۱ دلار) قرار گرفته است.

در مقابل پرینس ادوارد آیلند کمترین نرخ بدهی سرانه را دارد که ۲۸,۳۹۴ دلار است.

growing-debt-burden-for-canadians-infographic.jpg

متاسفانه همانند فاصلهٔ بین دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۹۰، امروز هم کسری بودجه و انباشت بدهی تبدیل به روش‌های رایج دولت‌های فدرال و استانی شده‌اند.

یکی از عواقب بسیار بد انباشتِ بدهی، پرداخت بهره است. دولت‌ها باید بابت بدهی‌های خود بهره‌ای را بپردازند، درست مثل خانوارهایی که روی وام‌های دریافتی برای خرید خانه، خودرو، یا روی کارت‌های اعتباری‌شان بهره می‌پردازند.

در نتیجه بخشی از منابع درآمدی دولت‌ها به بازپرداخت این بهره‌ها اختصاص می‌یابد که باعث می‌شود پول کمتری برای برنامه‌های دولتی مثل بهداشت و درمان، آموزش، و خدمات اجتماعی موجود باشد. همچنین فرصت اعطای معافیت‌های مالیاتی نیز از دولت‌ها گرفته می‌شود.

باید منتظر بود و دید که در فصل نگارش بودجه سالانه جدید، چه تغییراتی در این رویکردها اتفاق می‌افتد و آیا دولت‌ها پاسخ مناسبی برای این معضل دارند یا خیر.

منبع: fraserinstitute
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید