Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,822
Total deaths
Updated on April 23, 2021 4:51 am
86,768
Total active cases
Updated on April 23, 2021 4:51 am
1,155,834
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 4:51 am

همراهی معترضین به خط لوله در تورنتو و ونکوور با گروه حامی بومیان Wet’suwet’en


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

شنبه‌‌ای که گذشت، مردم معترض در تورنتو و ونکوور برای همراهی با گروه حامی بومیان Wet’suwet’en به میدان آمدند و برخی مسیرهای قطار و پل‌های منتهی به بنادر را مسدود کردند.

این جدیدترین مورد از فعالیت‌های مردمی برای همراهی با گروه حامیان زمین‌های Wet’suwet’en بود. با حکم دادگاه برای ادامه ساختن خط لوله در این منطقه، مردم بومی این قوم مجبور به تخلیه شده‌اند.

پلیس سوار نظام سلطنتی در روزهای اخیر به اجرای حکم دادگاه مشغول بوده که طبق آن ادامه ساخت خط لوله Coastal GasLink در زمین‌های Wet’suwet’en مجاز است، این خط لوله محصولات نفتی را به بندر Kitimat می‌برد.

رئسای این قبیله و همراهانشان با اجرای این پروژه مخالفند و مقری به نام Unist’ot’en در قلمروی قدیمی خود بر پا کرده‌اند.

این اعتراض‌های این هفته حداقل ۶ نفر دستگیر شدند و پلیس برخی روزنامه‌نگاران که مشغول ثبت وقایع بودند را نیز با خود از محل بُرد.

برگزارکنندگان این اعتراض در تورنتو، با اشاره به حق حاکمیتی مردم بومی در قلمروهای خود، می‌گویند: «پلیس سواره‌نظام در حال اجرای یک تعرض غیرقانونی به قلمرویی قدیمی است.»

«ما در حال مشاهدهٔ یک تعرض استعماری هستیم. تمام ادعاهای دولت و پلیس سواره‌نظام درباره گفتگوهای دوطرفه، مصالحه، و رایزنی، یک دروغ بزرگ است.»

بسیاری از رئسای منتخب Wet’suwet’en توافقنامه‌های برخوردار از مزایا در ازای ادامه ساخت را امضا کرده‌اند ولی چند نفر از رئسای موروثی قبیله، با این طرح مخالفند.

رئسای منتخب بخشی از سیستم حکمرانی این گونه مناطقند که در قانون بومیان (Indian Act) به آنها اشاره شده ولی مردم Wet’suwet’en چندین قرن است که از سیستم ریاست موروثی پیروی می‌کنند. بین این دو گروه اختلاف افتاده و رئسای موروثی خودشان را فصل الخطاب می‌دانند.

به گفتهٔ پلیس تورنتو معترضینِ تورنتویی بعد از دیدار در پارک Dovercourt به ریل‌های قطار در خیابان‌های Shanly و Hallam رفتند تا مانع رفت و آمد قطارها شوند.

همزمان در ونکوور، گروهی از معترضین پل‌های منتهی به بندر ونکوور را مسدود کردند.

در هفتهٔ گذشته هم چند مورد مشابه در تورنتو سازماندهی شد که باعث وقفه در عملیات ریلی بین مونترال و تورنتو گردید.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید