Monday, January 25, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,186
Total deaths
Updated on January 25, 2021 1:00 pm
62,656
Total active cases
Updated on January 25, 2021 1:00 pm
750,686
Total confirmed cases
Updated on January 25, 2021 1:00 pm

همراهی معترضین به خط لوله در تورنتو و ونکوور با گروه حامی بومیان Wet’suwet’en

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

خبر بسیار خوشحال‌کننده درباره درمان کرونا

تیمی تحقیقاتی در موسسه قلب مونتریال از یافتن دارویی موثر برای مبارزه با COVID-19 خبر داده است. این دارو که Colchicine نام دارد قرصی...

کانادا بهشت درونگرایان

طبق مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده کانادا بخاطر تراکم جمعیت پایین، اینترنت پرسرعت و هزینه‌های زندگی کم، بهترین کشور دنیا برای زندگی افراد درونگراست. محققان...

مردی از کلگری برنده جک‌پات ۲ میلیون دلاری ZING شد

این هفته یکی از اهالی کلگری با خراشیدن بلیت بخت‌آزمایی‌اش ۲ میلیون دلار کانادا به ثروت خود افزود. آقای ترِیسی آستینسون که ابتدا فکر می‌کرد...

نکات مهم برای رانندگی ایمن در زمستان

رانندگی در زمستان چالش‌های خود را دارد. برف و یخ چسبندگی لاستیک اتومبیل را کاهش داده و هوای مه‌آلود در کنار روزهای کوتاه به...

گزارش چندین مورد تعرض جنسی در معابر کلگری

به گزارش پلیس کلگری اخیرا چنیدن مورد شکایت تعرض به زنان هنگام تردد انفرادی در معابر شهر، به آن‌ها اطلاع داده شده است. طبق اطلاعیه‌...

شنبه‌‌ای که گذشت، مردم معترض در تورنتو و ونکوور برای همراهی با گروه حامی بومیان Wet’suwet’en به میدان آمدند و برخی مسیرهای قطار و پل‌های منتهی به بنادر را مسدود کردند.

این جدیدترین مورد از فعالیت‌های مردمی برای همراهی با گروه حامیان زمین‌های Wet’suwet’en بود. با حکم دادگاه برای ادامه ساختن خط لوله در این منطقه، مردم بومی این قوم مجبور به تخلیه شده‌اند.

پلیس سوار نظام سلطنتی در روزهای اخیر به اجرای حکم دادگاه مشغول بوده که طبق آن ادامه ساخت خط لوله Coastal GasLink در زمین‌های Wet’suwet’en مجاز است، این خط لوله محصولات نفتی را به بندر Kitimat می‌برد.

رئسای این قبیله و همراهانشان با اجرای این پروژه مخالفند و مقری به نام Unist’ot’en در قلمروی قدیمی خود بر پا کرده‌اند.

این اعتراض‌های این هفته حداقل ۶ نفر دستگیر شدند و پلیس برخی روزنامه‌نگاران که مشغول ثبت وقایع بودند را نیز با خود از محل بُرد.

برگزارکنندگان این اعتراض در تورنتو، با اشاره به حق حاکمیتی مردم بومی در قلمروهای خود، می‌گویند: «پلیس سواره‌نظام در حال اجرای یک تعرض غیرقانونی به قلمرویی قدیمی است.»

«ما در حال مشاهدهٔ یک تعرض استعماری هستیم. تمام ادعاهای دولت و پلیس سواره‌نظام درباره گفتگوهای دوطرفه، مصالحه، و رایزنی، یک دروغ بزرگ است.»

بسیاری از رئسای منتخب Wet’suwet’en توافقنامه‌های برخوردار از مزایا در ازای ادامه ساخت را امضا کرده‌اند ولی چند نفر از رئسای موروثی قبیله، با این طرح مخالفند.

رئسای منتخب بخشی از سیستم حکمرانی این گونه مناطقند که در قانون بومیان (Indian Act) به آنها اشاره شده ولی مردم Wet’suwet’en چندین قرن است که از سیستم ریاست موروثی پیروی می‌کنند. بین این دو گروه اختلاف افتاده و رئسای موروثی خودشان را فصل الخطاب می‌دانند.

به گفتهٔ پلیس تورنتو معترضینِ تورنتویی بعد از دیدار در پارک Dovercourt به ریل‌های قطار در خیابان‌های Shanly و Hallam رفتند تا مانع رفت و آمد قطارها شوند.

همزمان در ونکوور، گروهی از معترضین پل‌های منتهی به بندر ونکوور را مسدود کردند.

در هفتهٔ گذشته هم چند مورد مشابه در تورنتو سازماندهی شد که باعث وقفه در عملیات ریلی بین مونترال و تورنتو گردید.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید