Tuesday, July 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,560
Total deaths
Updated on July 27, 2021 6:27 pm
5,165
Total active cases
Updated on July 27, 2021 6:27 pm
1,427,917
Total confirmed cases
Updated on July 27, 2021 6:27 pm

همراهی معترضین به خط لوله در تورنتو و ونکوور با گروه حامی بومیان Wet’suwet’en


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

برنده خوش‌شانس لاتاری ۱ میلیون دلاری در کلگری

یک شهروند اهل کلگری پس از مراجعه به پمپ‌بنزین محل سکونتش متوجه شد که 1 میلیون دلار ثروتمندتر شده است! کوفی آدارکاوا پس از ورود...

دیزنی اکثر فروشگاه‌هایش در کانادا را تعطیل می‌کند

دیزنی در ماه آینده اکثر فروشگاه‌های فیزیکی خود در کانادا را برای همیشه تعطیل می‌کند. طبق اطلاعات منتشره در وبسایت دیزنی، تا 18 آگوست اکثر فروشگاه‌های...

آمازون شایعه پشتیبانی از بیت‌کوین را رد کرد

آمازون به سرعت شایعه پذیرش رمزارزها از جمله بیتکوین برای پرداخت‌ها در فروشگاه آنلاینش را رد کرد. سخنگوی این شرکت گفت که قطعا تا...

هشدار موج گرما برای مترو ونکوور

سازمان Environment Canada درباره ورود موج گرما به مترو ونکوور در نیمه پایانی هفته هشدار داد. آژانس هواشناسی فدرال این اطلاعیه را راس ساعت 5:26...

به زودی خرید با بیت‌کوین از آمازون ممکن می‌شود؟

یک منبع ناشناس در آمازون به روزنامه London Business اطلاع داده که تا پایان سال 2021 امکان خرید با بیت‌کوین از این فروشگاه ممکن...

شنبه‌‌ای که گذشت، مردم معترض در تورنتو و ونکوور برای همراهی با گروه حامی بومیان Wet’suwet’en به میدان آمدند و برخی مسیرهای قطار و پل‌های منتهی به بنادر را مسدود کردند.

این جدیدترین مورد از فعالیت‌های مردمی برای همراهی با گروه حامیان زمین‌های Wet’suwet’en بود. با حکم دادگاه برای ادامه ساختن خط لوله در این منطقه، مردم بومی این قوم مجبور به تخلیه شده‌اند.

پلیس سوار نظام سلطنتی در روزهای اخیر به اجرای حکم دادگاه مشغول بوده که طبق آن ادامه ساخت خط لوله Coastal GasLink در زمین‌های Wet’suwet’en مجاز است، این خط لوله محصولات نفتی را به بندر Kitimat می‌برد.

رئسای این قبیله و همراهانشان با اجرای این پروژه مخالفند و مقری به نام Unist’ot’en در قلمروی قدیمی خود بر پا کرده‌اند.

این اعتراض‌های این هفته حداقل ۶ نفر دستگیر شدند و پلیس برخی روزنامه‌نگاران که مشغول ثبت وقایع بودند را نیز با خود از محل بُرد.

برگزارکنندگان این اعتراض در تورنتو، با اشاره به حق حاکمیتی مردم بومی در قلمروهای خود، می‌گویند: «پلیس سواره‌نظام در حال اجرای یک تعرض غیرقانونی به قلمرویی قدیمی است.»

«ما در حال مشاهدهٔ یک تعرض استعماری هستیم. تمام ادعاهای دولت و پلیس سواره‌نظام درباره گفتگوهای دوطرفه، مصالحه، و رایزنی، یک دروغ بزرگ است.»

بسیاری از رئسای منتخب Wet’suwet’en توافقنامه‌های برخوردار از مزایا در ازای ادامه ساخت را امضا کرده‌اند ولی چند نفر از رئسای موروثی قبیله، با این طرح مخالفند.

رئسای منتخب بخشی از سیستم حکمرانی این گونه مناطقند که در قانون بومیان (Indian Act) به آنها اشاره شده ولی مردم Wet’suwet’en چندین قرن است که از سیستم ریاست موروثی پیروی می‌کنند. بین این دو گروه اختلاف افتاده و رئسای موروثی خودشان را فصل الخطاب می‌دانند.

به گفتهٔ پلیس تورنتو معترضینِ تورنتویی بعد از دیدار در پارک Dovercourt به ریل‌های قطار در خیابان‌های Shanly و Hallam رفتند تا مانع رفت و آمد قطارها شوند.

همزمان در ونکوور، گروهی از معترضین پل‌های منتهی به بندر ونکوور را مسدود کردند.

در هفتهٔ گذشته هم چند مورد مشابه در تورنتو سازماندهی شد که باعث وقفه در عملیات ریلی بین مونترال و تورنتو گردید.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید