Sunday, May 9, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

24,568
Total deaths
Updated on May 9, 2021 8:32 am
81,052
Total active cases
Updated on May 9, 2021 8:32 am
1,279,971
Total confirmed cases
Updated on May 9, 2021 8:32 am

ضرر ۱ میلیون دلاری سرقت هویت در ادمونتون در ۲۰۱۹


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

احتمال واکسیناسیون پیش از موعد کانادایی‌ها

مقامات فدرال از احتمال واکسیناسیون پیش از موعد شهروندان خبر دادند. بگفته دکتر هاوارد انجو معاون سازمان بهداشت عمومی، تاکنون 41 درصد شهروندان بزرگسال...

برگزاری کنسرت مجازی با شعار توزیع عادلانه واکسن

ماه آینده نخست‌وزیر ترودو همراه با برخی چهره‌های سیاسی و مشهور دنیا در یک کنسرت مجازی شرکت می‌کند. Global Citizen در روز 8 می میزبان...

جریمه 2,000 دلاری بخاطر استفاده از پلاک کاغذی!

راننده اهل آلبرتا بخاطر استفاده از پلاک کاغذی و رانندگی بدون مدارک شناسایی و بیمه 2,000 دلار جریمه شد. بعلاوه باید در جلسه دادگاه...

خطرات قابل توجه انواع کووید۱۹ در افرادی که یک دز واکسن را دریافت کرده‌اند

مقامات بهداشتی به کانادایی‌ها هشدار می‌دهند که بین دریافت دوز اول و دوم واکسن کووید-۱۹ مراقبت‌های لازم را انجام دهند، زیرا شواهد جدید نشان...

زنان باردار بریتیش‌کلمبیا در اولویت واکسیناسیون قرار گرفتند

مقامات بریتیش‌کلمبیا زنان باردار بالای 16 سال را در اولویت دریافت واکسن COVID-19 قرار دادند. براساس اطلاعیه‌ای که عصر سه‌شنبه منتشر شده، شهروندان باردار در...

اداره پلیس ادمونتون (EPS) با اعلام اینکه در سال ۲۰۱۹ حدود ۱.۰۳ میلیون دلار از ۱۰۰ قربانی در این حوزه سرقت شده است، به مردم هشدار داده که مراقب تشدید کلاهبرداری‌های هویتی در شهر باشند.

در بیانیهٔ پلیس می‌خوانیم: «در سال ۲۰۱۹ مجموعا ۹۸۶ گزارش درباره کلاهبرداری هویتی به دست ما رسید، و ۱۶۱ قربانی متحمل ضررهایی شدند که مجموعشان ۱,۰۳۲,۸۳۹.۲۵ دلار بوده است.»

«هر چند بسیاری از افراد ضرر مالی نکرده‌اند اما از اطلاعات فردی و مالی آنها برای انجام جرایم مختلفی سوءاستفاده شده است.»

EPS می‌گوید که کلاهبردارانِ نامه‌ای روش‌هایی از آسان گرفته تا بسیار پیچیده را برای دستبرد زدن به صندوق‌های پستی در زمان مناسب دارند و با آن‌ها مسیر کلاهبرداری خود را هموار می‌کنند.

یکی از اهالی ادمونتون به نام «لیان» قربانی یکی از این کلاهبرداری‌ها بوده است. سارقان هویتی با استفاده از اطلاعات شخصی او چندین حساب بانکی باز کرده بودند. البته پولی از او به سرقت نرفت ولی ساعت‌های ارزشمندی از وقتش صرف گزارش تک تک این حساب‌ها به پلیس و بانک شد.

کاراگاه لیندا هرزیگ می‌گوید: «برخی سازمان‌های مالی و کسب‌وکارها می‌توانند کارت‌های موقت برای مشتریانشان صادر کنند تا در بازه‌ای مشخص با محدودیت مبلغ از آن استفاده نمایند، و بعد از طی شدن مراحل اداری کارت اصلی را برای آنها می‌فرستند.»

«اگر یک کلاهبردار بتواند هویت قربانی را جعل کند، آن سازمان‌ها هیچ دلیلی برای مشکوک شدن به او در زمان ارسال کارت‌ها نخواهند داشت. متاسفانه در پرونده لیان این کلاهبردارها چند حساب بانکی به نام او باز کرده بودند.»

فصل مالیات به زودی از راه می‌رسد و اداره درآمد کانادا به شهروندان توصیه کرده که به طور پیوسته حساب CRA خود را چک کنند و هر مورد مشکوکی را گزارش نمایند.

تی.جِی مادیگان یکی از مدیران ارتباطات در این اداره می‌گوید:

«برای محافظت از خودتان در برابر سرقت هویت، بهتر است اعلان‌های ایمیلی را برای حساب CRA تان فعال کنید. با این حرکت، به محض اینکه تغییر محسوسی در پرونده شما ایجاد شود ایمیلی دریافت می‌کنید. از جمله وقتی که یک سارق هویت آدرس شما را تغییر بدهد یا اطلاعات دریافت پول شما را عوض کند.»

EPS به شهروندان یک نکته دیگر را هم گوشزد شده است: «نگذارید نامه‌هایتان داخل صندوق پستی بمانند.» اگر به مسافرت می‌روید، بهتر است ترتیبی دهید که نامه‌های شما به یکی از دفاتر پست کانادا ارسال شوند یا به یک فرد مطمئن بگویید که آنها را برایتان بردارد.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید