Tuesday, March 2, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,045
Total deaths
Updated on March 2, 2021 7:14 pm
30,252
Total active cases
Updated on March 2, 2021 7:14 pm
872,747
Total confirmed cases
Updated on March 2, 2021 7:14 pm

ضرر ۱ میلیون دلاری سرقت هویت در ادمونتون در ۲۰۱۹


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پیشبینی آب‌وهوای کانادا در بهار توسط Weather Network

پیشبینی بلندمدت The Weather Network نشان می‌دهد بیشتر نواحی کانادا بهاری ملایم خواهند داشت.البته ورود دیرهنگام توده هوای سرد وجود دارد و در برخی...

18 عکس قدیمی از مرکز شهر کلگری در اوایل دهه 1900

این روزها با ظهور ساختمان‌های جدید که به طور مداوم در کلگری پدیدار می‌شوند، به نظر می‌رسد نگاهی به گذشته و جستجو در مرکز...

افزایش نرخ ادارات متروک تورنتو و پیشبینی وضعیت بازار

براساس برآوردهای اخیر CBRE Real Estate Market Outlook نرخ ادارات متروک تورنتو در سال 2021 به 12.4 درصد می‌رسد که در مقایسه با رقم...

مرحله دوم بازگشایی آلبرتا با محدودیت‌های COVID-19 کمتر

جیسون کنی نخست‌وزیر آلبرتا اعلام کرد که این استان محدودیت‌های بهداشتی عمومی بیشتری را لغو می‌کند و وارد مرحله دوم برنامه واکنش به پاندمی...

جشنواره شکوفه‌های گیلاس ونکوور 2021

فستیوال شکوفه‌های گیلاس ونکوور (VCBF) را باید زیباترین رویداد سالانه شهر نامید. خوشبختانه امسال بار دیگر شاهد برگزاری این جشنواره تماشایی خواهیم بود. باز شدن...

اداره پلیس ادمونتون (EPS) با اعلام اینکه در سال ۲۰۱۹ حدود ۱.۰۳ میلیون دلار از ۱۰۰ قربانی در این حوزه سرقت شده است، به مردم هشدار داده که مراقب تشدید کلاهبرداری‌های هویتی در شهر باشند.

در بیانیهٔ پلیس می‌خوانیم: «در سال ۲۰۱۹ مجموعا ۹۸۶ گزارش درباره کلاهبرداری هویتی به دست ما رسید، و ۱۶۱ قربانی متحمل ضررهایی شدند که مجموعشان ۱,۰۳۲,۸۳۹.۲۵ دلار بوده است.»

«هر چند بسیاری از افراد ضرر مالی نکرده‌اند اما از اطلاعات فردی و مالی آنها برای انجام جرایم مختلفی سوءاستفاده شده است.»

EPS می‌گوید که کلاهبردارانِ نامه‌ای روش‌هایی از آسان گرفته تا بسیار پیچیده را برای دستبرد زدن به صندوق‌های پستی در زمان مناسب دارند و با آن‌ها مسیر کلاهبرداری خود را هموار می‌کنند.

یکی از اهالی ادمونتون به نام «لیان» قربانی یکی از این کلاهبرداری‌ها بوده است. سارقان هویتی با استفاده از اطلاعات شخصی او چندین حساب بانکی باز کرده بودند. البته پولی از او به سرقت نرفت ولی ساعت‌های ارزشمندی از وقتش صرف گزارش تک تک این حساب‌ها به پلیس و بانک شد.

کاراگاه لیندا هرزیگ می‌گوید: «برخی سازمان‌های مالی و کسب‌وکارها می‌توانند کارت‌های موقت برای مشتریانشان صادر کنند تا در بازه‌ای مشخص با محدودیت مبلغ از آن استفاده نمایند، و بعد از طی شدن مراحل اداری کارت اصلی را برای آنها می‌فرستند.»

«اگر یک کلاهبردار بتواند هویت قربانی را جعل کند، آن سازمان‌ها هیچ دلیلی برای مشکوک شدن به او در زمان ارسال کارت‌ها نخواهند داشت. متاسفانه در پرونده لیان این کلاهبردارها چند حساب بانکی به نام او باز کرده بودند.»

فصل مالیات به زودی از راه می‌رسد و اداره درآمد کانادا به شهروندان توصیه کرده که به طور پیوسته حساب CRA خود را چک کنند و هر مورد مشکوکی را گزارش نمایند.

تی.جِی مادیگان یکی از مدیران ارتباطات در این اداره می‌گوید:

«برای محافظت از خودتان در برابر سرقت هویت، بهتر است اعلان‌های ایمیلی را برای حساب CRA تان فعال کنید. با این حرکت، به محض اینکه تغییر محسوسی در پرونده شما ایجاد شود ایمیلی دریافت می‌کنید. از جمله وقتی که یک سارق هویت آدرس شما را تغییر بدهد یا اطلاعات دریافت پول شما را عوض کند.»

EPS به شهروندان یک نکته دیگر را هم گوشزد شده است: «نگذارید نامه‌هایتان داخل صندوق پستی بمانند.» اگر به مسافرت می‌روید، بهتر است ترتیبی دهید که نامه‌های شما به یکی از دفاتر پست کانادا ارسال شوند یا به یک فرد مطمئن بگویید که آنها را برایتان بردارد.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید