Friday, February 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

21,915
Total deaths
Updated on February 26, 2021 7:13 pm
30,518
Total active cases
Updated on February 26, 2021 7:13 pm
861,472
Total confirmed cases
Updated on February 26, 2021 7:13 pm

اعلام وضعیت اضطراری محلی در شهر کلگری


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جدیدترین مطالعه درباره میزان ماندگاری COVID-19 روی پوشاک

براساس مطالعه‌ای جدید ویروس COVID-19 می‌تواند بر روی پوشاک معمولی تا سه روز زنده بماند و ممکن است پزشکان و پرستاران آن را بر...

ماراتن Secret 3K، گرامیداشت برابری جنسیتی و آزادی زنان

شاید باورش سخت باشد اما هنوز در برخی نقاط دنیا زنان و دختران اجازه دویدن و پیاده‌روی در خارج از منزل را ندارند. هدف ماراتن...

کاناداپست برای ۱۳.۵ میلیون کانادایی کارت پستال رایگان ارسال می‌کند

از آغاز ماه مارس تقریباً ۱۳.۵ میلیون کانادایی در سراسر کانادا کارت پستال دریافت می‌کنند. طرح نوآورانه پست کانادا با نام «اینجا بنویس هم‌اکنون بنویس»...

شاید این هفته برنده لوتومکس ۷۰ میلیون دلاری مشخص شود

لوتو مکس می‌تواند سال فاجعه بار ۲۰۲۰ را از حافظه بعضی آدم‌ها پاک کند. به خصوص که جایزه ۷۰ میلیون دلاری هنوز بی‌برنده باقی...

هزینه اجاره در کلگری در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

انتظار می‌رود که بازار اجارهٔ کلگری در سال ۲۰۲۱، کمابیش ثابت باقی بماند، و این در حالی ست که بقیه شهرهای کانادا ممکن است...

همزمان با افزایش شیوع COVID-19 شهرداری کلگری وضعیت اضطراری محلی در شهر اعلام کرده است.

براساس اطلاعیه منتشر شده این اقدام به مسئولان استانی آلبرتا کمک خواهد کرد تا بتوانند با شیوع ویروس در استان بهتر مقابله کنند.

علاوه بر این اعلام وضعیت اضطراری محلی به مسئولان شهر کلگری این اجازه را می‌دهد تا ظرفیت شرکت‌کنندگان تمامی رویدادها و مراجعه‌کنندگان به مراکز مختلف را به نصف ظرفیت fire load، یعنی حداکثر 250 نفر، کاهش دهند.

مجموعه‌های زیر بلافاصله پس از اعلام وضعیت اضطراری تا اطلاع بعدی تعطیل شدند:

 • کتابخانه عمومی کلگری
 • تمام مراکز تفریحی شهر کلگری

تعدادی از مجموعه‌های متعلق به شهرداری کلگری همچون YMCA که توسط شرکا اداره می‌شدند نیز بسته شده‌اند:

 • Remington YMCA در Quarry Park
 • Great Plains Recreation Facility
 • Shane Homes YMCA در Rocky Ridge
 • Brookfield YMCA در Seton
 • Westside Recreation Centre
 • Melcor YMCA در Crowfoot
 • Shawnessy YMCA
 • Saddletowne YMCA
 • Cardel Rec South (شامل South Fish Creek Rec Association)
 • Vivo Ventre for Healthier Generations
 • Genesis Centre (شامل NECCS)
 • Trico Centre for Family Wellness
 • Repsol Centre

اعلام وضعیت اضطراری فعالیت فروشگاه‌های مواد غذایی، فرودگاه‌ها، مراکز خرید، داروخانه‌ها و کازینوها را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. با اینحال برخی از این مراکز اعلام کرده‌اند که ساعات کاری خود را کاهش می‌دهند.

ادارات و دیگر مراکز شغلی نیز تعطیل نخواهند شد. البته شهرداری کلگری به کارکنان خود توصیه کرده تا در صورت امکان وظایف خود را به صورت دورکاری و از خانه انجام دهند.

تام سامپسون مدیر آژانس مدیریت بحران کلگری در اینباره گفت: به طور خلاصه آب درون لوله‌ها و انرژی برق داخل سیم‌ها همچنان جریان خواهند داشت. سیستم حمل‌ونقل فعال است و در صورت بروز حادثه می‌توانید با 911 تماس بگیرید. شهروندان به هیچ عنوان نباید در مورد ارائه خدمات ضروری شهری نگرانی و وحشت‌زده باشند.

سامپسون افزود که اعلام وضعیت اضطراری در شهر کلگری این اجازه را به مسئولان می‌دهد تا پیش از بروز شرایط بحرانی و شیوع گسترده ویروس، مانند آن‌چه در شهرها و کشورهای دیگر شاهد بودیم، وضعیت را تحت کنترل بگیرند.

او گفت شهروندان نیازی به انبار مواد غذایی و دارویی خود ندارند و فروشگاه‌های مواد غذایی، داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها و دیگر مراکز خدماتی ضروری همچنان باز هستند.

مدارس آلبرتا تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند

مسئولان شهر کلگری اعلام کرده‌اند که مدارس این شهر نیز پس از اعلام مسئولان استانی مبنی بر تعطیلی مدارس با هدف جلوگیری از شیوع کروناویروس، تعطیل شده‌اند.

مسئولان شهر می‌گویند که این دستور بلافاصله اجرا شده و دانش‌آموزان مدارس K-12 اجازه حضور در مراکز آموزشی را ندارند. هنوز هیچ تاریخی برای بازگشایی مجدد مدارس اعلام نشده است.

نمره نهایی پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان برای سال آینده در ماه سپتامبر اعلام خواهد شد، اما فعلا تمامی امتحانات استانی لغو شده‌اند. هر دانش‌آموزی که امسال شرایط پایان مقطع 12 را داشته باشد فارغ‌التحصیل خواهد شد. به این ترتیب امتحانات مربوطه برای دانش‌آموزان دبیرستانی به منظور دریافت مدرک دیپلم همچنان برگزار خواهند شد.

بر اساس اعلام دکتر دینا هینشاو مدیر ارشد پزشکی اداره بهداشت آلبرتا 17 مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان تایید شده و به این ترتیب تعداد موارد ابتلا به COVID-19 در آلبرتا تاکنون به 56 مورد افزایش یافته است.

همزمان با افزایش تعداد مبتلایان به کروناویروس در استان اداره خدمات بهداشتی آلبرتا از تمامی شهروندانی که در رویدادها و گردهمایی‌های بزرگ شرکت می‌کنند خواسته تا به صورت مواوم وضعیت سلامت و بروز علائم COVID-19 در خودشان را رصد کنند. به توصیه مسئولان بهداشتی در صورتی که احساس بیماری می‌کنید باید در خانه بمانید. علاوه بر این با توجه به اجرای محدودیت‌های جدید حتما پیش از حضور در رویدادهای برنامه‌ریزی شده از برگزاری آن‌ها اطمینان حاصل کنید. آخرین اخبار مربوط به شیوع کروناویروس در آلبرتا را می‌توانید از این‌جا دنبال کنید.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید