Tuesday, July 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,553
Total deaths
Updated on July 27, 2021 9:25 am
5,061
Total active cases
Updated on July 27, 2021 9:25 am
1,427,370
Total confirmed cases
Updated on July 27, 2021 9:25 am

دولت آلبرتا توافق ۱.۵ میلیارد دلاری خط لوله Keystone XL را نهایی کرد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

برنده خوش‌شانس لاتاری ۱ میلیون دلاری در کلگری

یک شهروند اهل کلگری پس از مراجعه به پمپ‌بنزین محل سکونتش متوجه شد که 1 میلیون دلار ثروتمندتر شده است! کوفی آدارکاوا پس از ورود...

آمازون شایعه پشتیبانی از بیت‌کوین را رد کرد

آمازون به سرعت شایعه پذیرش رمزارزها از جمله بیتکوین برای پرداخت‌ها در فروشگاه آنلاینش را رد کرد. سخنگوی این شرکت گفت که قطعا تا...

هشدار موج گرما برای مترو ونکوور

سازمان Environment Canada درباره ورود موج گرما به مترو ونکوور در نیمه پایانی هفته هشدار داد. آژانس هواشناسی فدرال این اطلاعیه را راس ساعت 5:26...

به زودی خرید با بیت‌کوین از آمازون ممکن می‌شود؟

یک منبع ناشناس در آمازون به روزنامه London Business اطلاع داده که تا پایان سال 2021 امکان خرید با بیت‌کوین از این فروشگاه ممکن...

کاهش شدید کیفیت هوای شهر تورنتو

سازمان Environment Canada طی اطلاعیه‌ای از کاهش شدید کیفیت هوای تورنتو خبر داد. بر اساس این اطلاعیه وقوع آتش‌سوزی‌های فصلی موجب افزایش شدید آلاینده‌ها...

دولت آلبرتا اعلام کرد که ۱.۵ میلیارد دلار در خط لوله Keystone XL سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا مطمئن شود که این پروژه تا سال ۲۰۲۳ تکمیل می‌شود و عملیات آن آغاز می‌گردد.

در کنفرانس خبری سه‌شنبه، آقای کِنی گفت که این سرمایه‌گذاری تنها راه برای تضمین کردن ادامه ساخت‌و‌ساز این خط لوله است: «بدون سرمایه‌گذاری دولت آلبرتا، به نظر من این خط لوله تکمیل نمی‌شد، یا حداقل تا مدت‌های مدید به تعویق می‌افتاد. تصمیم امروز نشان می‌دهد که ما به آینده آلبرتا و صنعت انرژی بسیار مطمئن هستیم.»

به گفته مقامات دولت آلبرتا این توافق با شرکت TC Energy بعد از ۶ ماه مذاکره به نتیجه رسیده است. علاوه بر سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری، دولت آلبرتا تضمین کرده که ۶ میلیارد دلار هم وام در ۲۰۲۱ به این پروژه تزریق می‌شود.

انتظار می‌رود که TC Energy بلافاصله ساختن بخشی از این خط لوله را که در آلبرتا قرار دارد، آغاز نماید. این پروژه ۱,۴۰۰ شغل مستقیم و ۵,۴۰۰ شغل غیرمستقیم ایجاد خواهد کرد.

جیسون کِنی درباره ضرورت ادامه پروژه گفته است: «ما نمی‌توانیم تا پایان اپیدمی کرونا و خاتمه رکود جهانی صبر کنیم، گام‌هایی هست که باید برای تضمین آینده مشاغل، اقتصاد، و صنعت انرژی برداریم. امروز ما این پروژه را برای تضمین آینده‌ای خوب جلو می‌بریم.»

«این سرمایه‌گذاری یک حرکت برجسته برای تعیین سرنوشت اقتصادی استان و به دست گرفتن کنترل منابع طبیعی‌مان است. دولت آلبرتا به نمایندگی از مردم این سرمایه‌گذاری هوشمندانه را انجام می‌دهد.»

«الآن وقت رهبری با ترس نیست، مردم آلبرتا دوره سختی را در پیش دارند. ما بدترین بحران سلامتی تاریخ‌مان را داریم. اما به دنبال این اپیدمی، قرار است بستهٔ اقتصادی بزرگی را معرفی کنیم و اگر خطوط نفت را هم به موقع بسازیم، بازگشت‌مان سریع‌تر خواهد بود.»

کِنی این را هم اضافه کرد که دولت آلبرتا می‌تواند بعد از تکمیل این پروژه سهام خودش را بفروشد که سود خوبی برای استان به همراه خواهد داشت. انتظار می‌رود بازگشت این سرمایه‌گذاری برای مردم آلبرتا رقم ۳۰ میلیارد دلار طی ۲۰ سال باشد.

بعد از تکمیل خط لوله ۱,۹۴۷ کیلومتری Keystone XL ظرفیت آلبرتا برای ارسال نفت خام به نبراسکا ۸۳۰,۰۰۰ بشکه در روز افزایش می‌یابد.

به گفتهٔ کِنی عملیات اجرایی از فردا شروع می‌شود و استخدام‌ها برای آن در راهند.

منبع: CTV News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید