Friday, May 7, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

24,489
Total deaths
Updated on May 7, 2021 7:34 am
81,325
Total active cases
Updated on May 7, 2021 7:34 am
1,265,320
Total confirmed cases
Updated on May 7, 2021 7:34 am

وضعیت نامعلوم پرداخت اجاره در دوران کرونا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

ارسال محموله کمک‌های دارویی و پزشکی کانادا به هند

طی هفته‌های اخیر هند درگیر شدیدترین بحران شیوع کرونا از ابتدای پاندمی بوده است. تنها در روز چهارشنبه 412,618 بیمار در این کشور شناسایی...

قیمت خانه‌ها مستقل در کلگری رکورد سال ۲۰۱۴ را شکست (ماه آپریل ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرىاین روزها بازار مسکن کلگری در حال شکستن همه رکوردهای قبلی است. در ماه آپریل، ۳۲۰۹ واحد...

آموزگاران و کادر آموزشی آلبرتا واکسینه می‌شوند

برنامه واکسیناسیون آلبرتا طی هفته جاری گسترده‌تر می‌شود و بیش از 105,000 شهروند دیگر را در بر خواهد گرفت. نخست‌وزیر جیسون کنی در جریان کنفرانس...

اعلام محدودیت‌های کرونایی جدید برای آلبرتا

مقامات آلبرتا محدودیت‌های کرونایی جدیدی را با هدف کاستن از نرخ شیوع ویروس در استان اعلام کردند. بگفته جیسون کنی این محدودیت‌ها از آخر...

خوردن غذا در فضای باز رستوران‌های آلبرتا ممنوع شد

مقامات آلبرتا محدودیت‌های جدیدی را برای بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان وضع کردند که از اواخر هفته اجرا خواهند شد. نخست‌وزیر جیسون کنی در جریان...

اجرای محدودیت‌های گوناگون همزمان با شیوع COVID-19 باعث وارد آمدن آسیب‌های جدی به شهروندان شاغل در رستوران‌ها و فروشندگان شده و از سوی دیگر پرداخت اجاره‌بهای منازل شرایط را برای کارکنان و کارمندان بسیار دشوارتر کرده است.

هم‌اکنون یک مستاجران در اونتاریو یک کمپین برای عدم پرداخت اجاره راه‌اندازی کرده‌اند. گروه فیسبوکی Keep Your Rent Toronto در کمتر از دو هفته بیش از 5،000 عضو کسب کرده و گردانندگان آن قصد دارند با ارسال بیش از 100،000 نامه به مالکان خانه در تورنتو به آن‌ها اعلام کنند اجاره خود را پرداخت نخواهند کرد.

بر اساس آمار سال 2016 بیش از 32 درصد از مالکان کانادا را اجاره‌دهندگان تشکیل می‌دهند و بسیاری از کسب‌وکارها در املاک اجاره‌ای مشغول به فعالیت هستند.

طبق پیشبینی بنجامن تال اقتصاددان CIBC تنها حدود 70 درصد از مبالغ اجاره ماه آوریل توسط مستاجرها پرداخت شده است. او در یادداشت گفت: در حال حاضر نگاه همگی به ماه می دوخته شده و بجز در بریتیش‌کلمبیا مقامات دیگر استان‌ها هیچگونه سیاستی برای مالکین منازل وضع نکرده‌اند.

Restaurant Canada گروه لابی ملی صنعت رستوران پیشبینی کرده که هم‌اکنون 10 درصد از رستوران‌های سرتاسر کانادا تعطیل شده و در صورت ادامه یافتن شرایط کنونی تا یک ماه آینده 18 درصد دیگر نیز برای همیشه بسته خواهند شد.

به گفته دنیل لفور سخنگوی این گروه شرایط کنونی برای صاحبان رستوران و شاغلان در این بخش بسیار بحرانی است و در صورت ادامه پیدا کردن این وضعیت برای چهار یا پنج ماه دیگر باید مسئولان فکری اساسی برای آن‌ها بکنند.

اتاوا به صاحبان کسب‌وکارهای کوچک پیشنهاد کرده وام بدون بهره به میزان 40،000 دلار از دولت دریافت کنند اما هنوز اقدام خاصی در مورد وضعیت پرداخت اجاره‌ها انجام نداده است.

به گفته سمی پیکولو که صاحب هشت کافی‌شاپ در Lower Mainland بریتیش‌کلمبیا است وام پیشنهادی دولت فدرال کافی نیست و در شرایط کنونی اضافه شدن یک قسط جدید به هیچ عنوان منطقی بنظر نمی‌رسد. او معتقد است هیچکس نباید انتظار پرداخت از کس دیگری را داشته باشد و تا زمان پایان بحران نباید به دیگری بدهکار باشیم.

به گفته دن کلی مدیرعامل Canadian Federation of Independent Businesses دولت‌های استانی و فدرال تنها باید با اعمال تخفیف بر روی وام‌های مسکن و ارائه یارانه‌ اجاره وضعیت را کنترل کنند. به عقیده او هر اقدام دیگر تنها اعلام ورشکستگی را به تعویق می‌اندازد و جلوی آن را نخواهد گرفت.

جن آگ که صاحب پنج رستوران و بار در تورنتو است اعلام کرده کرایه املاک خود را پرداخت نمی‌کند. او در اینباره گفت: ما تمام هزینه‌های غیرضروری خود را قطع کرده‌ایم اما نمی‌توانیم از بزرگترین آن که پرداخت اجاره است صرفنظر کنیم. وقتی درآمد ندارم چطور می‌توانم کرایه خود را بپردازم؟

منبع: Reuters
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید