Tuesday, January 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,376
Total deaths
Updated on January 26, 2021 3:14 pm
60,877
Total active cases
Updated on January 26, 2021 3:14 pm
756,250
Total confirmed cases
Updated on January 26, 2021 3:14 pm

کاهش چشمگیر فروش مسکن بریتیش‌کلمبیا در ماه اپریل

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

مقایسه ایالات متحده و کانادا در واکسیناسیون شهروندانشان

در حالی که ایالات متحده به صورت روزانه حدود یک میلیون نفر را در برابر ویروس کرونا واکسیناسیون می‌کند، به‌نظر می‌رسد کانادا ناامیدکننده عمل...

362‌ مورد جدید COVID-19‌ در آلبرتا و کاهش تعداد بستری‌شدگان

در 24 ساعت گذشته، آلبرتا 362 مورد جدید COVID-19 را شناسایی کرده است که این امر بیانگر دلیل کاهش تست‌های انجام شدهٔ اخیر این...

خبر بسیار خوشحال‌کننده درباره درمان کرونا

تیمی تحقیقاتی در موسسه قلب مونتریال از یافتن دارویی موثر برای مبارزه با COVID-19 خبر داده است. این دارو که Colchicine نام دارد قرصی...

کانادا بهشت درونگرایان

طبق مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده کانادا بخاطر تراکم جمعیت پایین، اینترنت پرسرعت و هزینه‌های زندگی کم، بهترین کشور دنیا برای زندگی افراد درونگراست. محققان...

مردی از کلگری برنده جک‌پات ۲ میلیون دلاری ZING شد

این هفته یکی از اهالی کلگری با خراشیدن بلیت بخت‌آزمایی‌اش ۲ میلیون دلار کانادا به ثروت خود افزود. آقای ترِیسی آستینسون که ابتدا فکر می‌کرد...

رکود ایجاد شده به دلیل شیوع COVID-19 حجم فروش مسکن در بریتیش‌کلمبیا را به شدت کاهش داده است.

BC Real Estate Association (BCREA) در گزارشی حجم فروش مسکن در ماه اپریل 2020 به نسبت سال گذشته 30 با 40 درصد کاهش اعلام کرده است. بنا به این گزارش وضعیت فروش مسکن در فصل تابستان نیز بهبود نخواهد یافت.

اقتصاد کانادا در چهارماهه نخست امسال حدود 4 درصد کوچک شده و برآورد می‌شود در چهارماهه دوم این انقباض به رقم خیره‌کننده 21 درصد برسد.

میزان رشد GDP بریتیش‌کلمبیا در ماه فوریه و همزمان با شیوع کروناویروس در استان منفی شد و با گسترش تعطیلی‌ها این نرخ به مراتب کمتر نیز می‌شود.

بنا به پیشبینی کارشناسان با وجود عمیق بودن رکود کنونی مدت ماندگاری آن کوتاه است.

BCREA با بررسی‌هایی که بر روی داده‌های متعلق به سه رکود اقتصادی در 40 سال گذشته انجام داده شباهت‌های بسیاری میان آن‌ها پیدا کرده است.

به طور میانگین رکود‌ها در کانادا بین هشت تا 25 ماه به طول می‌انجامند، میزان GDP 4 درصد کم می‌شود و نرخ بیکاری نیز حدود 4.5 درصد افزایش پیدا می‌کند.

علاوه بر این در سال نخست پس از پایان رکود اقتصادی بازار مسکن سریع‌تر از سایر بخش بهبود پیدا کرده و بین 24 تا 46 درصد رشد دارد.

در گزارش اخیر آمده: ویژگی مهم رکود کنونی نقش نداشتن بشر در ایجاد آن است. وضعیت کنونی به دلیل تصمیمات غلط اقتصادی، اعطای وام‌های نابجا یا مهندسی مالی اشتباه رخ نداده بلکه به صورت خودخواسته درگیر رکود شده‌ایم. هرچه زمان ماندگاری وضعیت فعلی کوتاه‌تر باشد میزان تقاضای بازار نیز سریع‌تر از گذشته به شرایط پیش از COVID-19 باز می‌گردد.

در حال حاضر انتظار داریم وضعیت بازار مسکن از اوایل سال 2021 روند بهبود خود را آغاز کند و نرخ فروش به رقم 85،000 واحد در سال افزایش یابد.

در بخش دیگری از گزارش آمده: وضعیت قیمت‌ها تا حد زیادی به شرایط عرضه بستگی دارد. اگر تعداد منازل موجود در لیست به دلایل گوناگون همچون بالا رفتن نرخ بیکاری و افزایش فروش مسکن بیشتر شود، قیمت مسکن نیز بیش از پیش متاثر خواهد شد.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید