Friday, May 7, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

24,489
Total deaths
Updated on May 7, 2021 7:34 am
81,325
Total active cases
Updated on May 7, 2021 7:34 am
1,265,320
Total confirmed cases
Updated on May 7, 2021 7:34 am

کاهش چشمگیر فروش مسکن بریتیش‌کلمبیا در ماه اپریل


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

ارسال محموله کمک‌های دارویی و پزشکی کانادا به هند

طی هفته‌های اخیر هند درگیر شدیدترین بحران شیوع کرونا از ابتدای پاندمی بوده است. تنها در روز چهارشنبه 412,618 بیمار در این کشور شناسایی...

قیمت خانه‌ها مستقل در کلگری رکورد سال ۲۰۱۴ را شکست (ماه آپریل ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرىاین روزها بازار مسکن کلگری در حال شکستن همه رکوردهای قبلی است. در ماه آپریل، ۳۲۰۹ واحد...

آموزگاران و کادر آموزشی آلبرتا واکسینه می‌شوند

برنامه واکسیناسیون آلبرتا طی هفته جاری گسترده‌تر می‌شود و بیش از 105,000 شهروند دیگر را در بر خواهد گرفت. نخست‌وزیر جیسون کنی در جریان کنفرانس...

اعلام محدودیت‌های کرونایی جدید برای آلبرتا

مقامات آلبرتا محدودیت‌های کرونایی جدیدی را با هدف کاستن از نرخ شیوع ویروس در استان اعلام کردند. بگفته جیسون کنی این محدودیت‌ها از آخر...

خوردن غذا در فضای باز رستوران‌های آلبرتا ممنوع شد

مقامات آلبرتا محدودیت‌های جدیدی را برای بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان وضع کردند که از اواخر هفته اجرا خواهند شد. نخست‌وزیر جیسون کنی در جریان...

رکود ایجاد شده به دلیل شیوع COVID-19 حجم فروش مسکن در بریتیش‌کلمبیا را به شدت کاهش داده است.

BC Real Estate Association (BCREA) در گزارشی حجم فروش مسکن در ماه اپریل 2020 به نسبت سال گذشته 30 با 40 درصد کاهش اعلام کرده است. بنا به این گزارش وضعیت فروش مسکن در فصل تابستان نیز بهبود نخواهد یافت.

اقتصاد کانادا در چهارماهه نخست امسال حدود 4 درصد کوچک شده و برآورد می‌شود در چهارماهه دوم این انقباض به رقم خیره‌کننده 21 درصد برسد.

میزان رشد GDP بریتیش‌کلمبیا در ماه فوریه و همزمان با شیوع کروناویروس در استان منفی شد و با گسترش تعطیلی‌ها این نرخ به مراتب کمتر نیز می‌شود.

بنا به پیشبینی کارشناسان با وجود عمیق بودن رکود کنونی مدت ماندگاری آن کوتاه است.

BCREA با بررسی‌هایی که بر روی داده‌های متعلق به سه رکود اقتصادی در 40 سال گذشته انجام داده شباهت‌های بسیاری میان آن‌ها پیدا کرده است.

به طور میانگین رکود‌ها در کانادا بین هشت تا 25 ماه به طول می‌انجامند، میزان GDP 4 درصد کم می‌شود و نرخ بیکاری نیز حدود 4.5 درصد افزایش پیدا می‌کند.

علاوه بر این در سال نخست پس از پایان رکود اقتصادی بازار مسکن سریع‌تر از سایر بخش بهبود پیدا کرده و بین 24 تا 46 درصد رشد دارد.

در گزارش اخیر آمده: ویژگی مهم رکود کنونی نقش نداشتن بشر در ایجاد آن است. وضعیت کنونی به دلیل تصمیمات غلط اقتصادی، اعطای وام‌های نابجا یا مهندسی مالی اشتباه رخ نداده بلکه به صورت خودخواسته درگیر رکود شده‌ایم. هرچه زمان ماندگاری وضعیت فعلی کوتاه‌تر باشد میزان تقاضای بازار نیز سریع‌تر از گذشته به شرایط پیش از COVID-19 باز می‌گردد.

در حال حاضر انتظار داریم وضعیت بازار مسکن از اوایل سال 2021 روند بهبود خود را آغاز کند و نرخ فروش به رقم 85،000 واحد در سال افزایش یابد.

در بخش دیگری از گزارش آمده: وضعیت قیمت‌ها تا حد زیادی به شرایط عرضه بستگی دارد. اگر تعداد منازل موجود در لیست به دلایل گوناگون همچون بالا رفتن نرخ بیکاری و افزایش فروش مسکن بیشتر شود، قیمت مسکن نیز بیش از پیش متاثر خواهد شد.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید