Saturday, June 12, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,886
Total deaths
Updated on June 12, 2021 4:31 am
18,411
Total active cases
Updated on June 12, 2021 4:31 am
1,399,716
Total confirmed cases
Updated on June 12, 2021 4:31 am

توصیه‌های دولت در آستانه پرداخت فاز سوم CERB


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بروز عفونت قلب پس از دریافت دوز دوم واکسن‌های mRNA

روز پنجشنبه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات‌متحده (CDC) اعلام کرد که طبق داده‌های سیستم نظارت بر ایمنی واکسن، تعداد مردان جوانی که پس...

بازگشایی استخرها و سالن‌های بدنسازی کلگری

شهرداری کلگری قصد دارد تعداد از مراکز تفریحی شهر را از هفته آینده بازگشایی کند. هم‌اکنون مرحله دوم بازگشایی‌ها در آلبرتا آغاز شده و بر...

تورنتو: بازگشایی مجدد نمایشگاه Immersive Van Gogh

همزمان با آغاز مرحله نخست بازگشایی‌ها در آنتاریو، نمایشگاه Immersive Van Gogh نیز بار دیگر از هفته آینده پذیرای شهروندان تورنتو خواهد بود. به این...

هواپیمایی Flair Airlines اولین پرواز با اولین بویینگ ۸-۷۳۷ جدید

کمپانی کاناداییِ Flair Airlines که به پروازهای بسیار ارزانش معروف است، امروز خبر داد که با ورود ۱۳ فروند بویینگ ۸-۷۳۷ جدید به خدمت،...

آلبرتا با بیشترین میزان واکسیناسیون کامل در میان استان‌های کانادا

مقامات دولت آلبرتا اعلام کردند در حال حاضر نزدیک به 16% از جمعیت این استان در برابر کووید-19 به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند. جیسون کنی...

دوشنبه ۱۱ مِی کانادایی‌های واجد شرایط می‌توانند دوباره به وبسایت CERB بروند و برای سومین بار درخواست کمک هزینه اضطراری دولت کانادا به مبلغ ۲,۰۰۰ دلار را بدهند. این پرداخت برای پوشش هزینه‌های ۱۰ مِی تا ۶ ژوئن است.

تا امروز آژانس درآمد کانادا (CRA) بیش از ۱۱ میلیون درخواست از ۷.۶ میلیون نفر را دریافت کرده و حدود ۳۰ میلیارد دلار نیز مزایا پرداخته است.

برای بیشتر مردم کانادا، فرآیند ثبت درخواست و دریافت پول در CERB مثل آب خوردن بوده و به گفته CRA بیشتر درخواست‌ها در زیر ۲ دقیقه ثبت شده و تا ۳ روز بعد مردم مبلغ را در حساب بانکی‌شان دریافت کرده‌اند.

اما در حالی که بخش‌هایی از کشور در حال بازگشایی‌اند، CERB برای برخی کسب‌و‌کارها تبدیل به لنگری شده که شاید در جذب دوباره کارمندان تاخیر بیندازد.

شما هم اگر فکر می‌کنید که به زودی به سر کار برخواهید گشت، شاید بهتر باشد برای درخواست فاز سوم CERB کمی بیشتر فکر کنید. چنانچه معلوم شود که نیازی به این کمک‌هزینه نداشته‌اید، مجبور به بازپرداخت آن خواهید شد.

قبلا در پیکوبینو درباره شرایط دریافت CERB نوشته بودیم و می‌دانید که اگر با انتخاب خودتان سر کار نروید، بعدا باید این کمک‌هزینه را پس بدهید. همچنین نمی‌توانید همزمان دو کمک‌هزینهٔ مربوط به کووید-۱۹ را دریافت کنید و کسانی که بیمه اشتغال دارند نیز واجد دریافت CERB نیستند.

پس دادن کمک‌هزینه CERB

پس اگر دیگر واجد شرایط نیستید بهتر است پرداختیِ سوم CERB را دریافت نکنید. دولت به افرادی که ممکن است به زودی دوباره کارشان را از سر بگیرند، گفته که خیلی زود برای مرحله سوم CERB درخواست ندهند و مدتی صبر کنند تا تکلیف کارشان معلوم شود.

اگر تا ۴ هفته بعد از دریافت این کمک مشغول به کار شوید، یا با خوداشتغالی درآمدی بالاتر از ۱,۰۰۰ دلار کسب کنید، آن‌وقت صلاحیتتان از دست می‌رود.

برای پس‌دادنِ چک نقد نشدهٔ CERB کافی است آن را به مرکز مالیات Sudbury پست کنید، و در بخش توضیح عبارت «Revenue Processing – Repayment of CERB» را همراه با شماره بیمه اجتماعی و دلیل پس‌دادن پول (مثلا not entitled یا overpayment) بنویسید.

اگر هم پرداخت CERB مستقیم به حساب بانکی‌تان بیاید یا چک کاغذی را نقد کنید، می‌توانید خودتان یک چک بنویسید و به آدرس بالا بفرستید، یا از ۱۱ مِی از امکان جدید پنل کاربری CRA برای پس‌دادن وجه استفاده کنید.

مالیات CERB

در نظر داشته باشید که به وجوه CERB هم مالیات تعلق می‌گیرد ولی از پیش کسر نشده و باید آن را در قالب مالیات کل سال ۲۰۲۰ حساب کنید. برای این کار یک فُرم T4A برای مالیات CERB دریافت خواهید کرد. اگر هم بخشی از CERB را پس بدهید، به آن بخش مالیات نمی‌خورد.

CRA از همه مشمولین پرداخت مالیات CERB خواسته که این مبلغ را تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ بپردازند و چنانچه وقت بیشتری نیاز دارند، بهتر است تا ۳۱ دسامبر با CRA تماس بگیرند و روی تاریخ پرداخت با اداره مالیات توافق کنند.

خلاصه اینکه اگر برای‌تان ممکن است برای دریافت کمک‌هزینه سوم CERB عجله نکنید تا هم تکلیف کارتان معلوم شود و هم مالیات اضافه نپردازید.

منبع: Financial Post


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید