Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 2:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 2:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 2:14 am

کاهش 50 درصدی معاملات مسکن کانادا در ماه اپریل


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

شیوع کروناویروس باعث شده تا معامله ملک و موارد جدید افزوده شده به لیست فروش بازارهای مسکن کانادا در مقایسه با ماه مارچ کاهشی 50 درصدی داشته باشد.

براساس آمار منتشر شده توسط Canadian Resl State Association (CREA) فروش ملک در ماه اپریل در مقایسه با ماه قبل 56.8 درصد افت پیدا کرده است. فعالیت خرید و فروش مسکن در مقایسه با اپریل سال گذشته نیز 57.6 درصد کم‌تر شده که پایین‌ترین سطح معامله مسکن ماه اپریل کانادا از سال 1984 به این سو بوده است.

میزان خانه‌های افزوده شده به لیست فروش نیز در ماه اپریل به نسبت ماه مارچ کاهش 55.7 درصدی را نشان می‌دهد.

بازارهای مسکن کانادا که بیشترین افت را داشته‌اند عبارتند از:

Greater Toronto Area (GTA) کاهش 66.2 درصدی، مونتریال کاهش 64.4 درصدی، Greater Vancouver کاهش 57.9 درصدی، Fraser Valley کاهش 54.8 درصدی، کلگری کاهش 53.1 درصدی، ادمونتون کاهش 46.6 درصدی، وینیپگ کاهش 42 درصدی، Hamilton-Burlington کاهش 59.8 درصدی، اتاوا کاهش 51.5 درصدی

کاستا پولوپولوس عضو هیئت‌مدیره CREA در اینباره گفت: در سال‌های اخیر هیچگاه با مشکلی گسترده همچون شیوع COVID-19 که تا این حد زندگی روزانه شهروندان را تحت تاثیر قرار دهد مواجه نبوده‌ایم. کارگزاران کانادایی هم‌اکنون تمام توصیه‌های دولت‌ را رعایت می‌‌کنند تا امنیت سرمایه مشتریان تضمین شود. در این مدت تکنولوژی‌های جدید برای نمایش مجازی املاک و تکمیل مدارک مختلف استفاده شده است. کارگزارن مسکن در شرایط ناپایدار کنونی بهترین راهنما و منبع اطلاعاتی برای مشتریان در زمان فروش یا خرید ملک هستند.

با کاهش دوباره تعداد خانه‌های وارد شده به لیست در ماه اپریل، نسبت فروش املاک به تعداد خانه‌های جدید 62.4 درصد بوده، این نرخ برای ماه‌های مارچ و فوریه به ترتیب 64 و 65.4 است.

کاهش نرخ مذکور نشان دهنده وجود تعادل در بازار است و ثابت می‌کند شرایط رکود کنونی ناشی از آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی ناشی از کرونا بوده است.

به گفته CREA از آنجایی که میزان فروش و نیز املاک افزوده شده به لیست در بازارهای گوناگون کاهش یافته، نرخ فروش خانه‌های تازه افزوده به لیست نیز در سطح محلی بسیار اندک بوده است.

به طور کلی ارزش ماه اپریل املاک در اکثر بازارها ثابت بوده یا کاهش یافته اما برخی شهرها نیز به نسبت ماه مارچ افزایش داشته‌اند.

میانگین قیمت املاک فروخته شده در ماه اپریل حدود 488،000 دلار بوده که به نسبت اپریل 2019 کاهش 1.3 درصدی داشته است.

CREA به این نکته اشاره کرده که میانگین قیمت املاک تا حد زیادی به فروش ملک در دو بازار پر رونق و گران Greater Vancouver و GTA بستگی دارد. با حذف معاملات این دو بازار میانگین ارزش املاک فروخته شده تقریبا 100،000 دلار کاهش یافته و به 392،000 دلار می‌رسد.

در ماه‌های پیش رو نوسان این دو بازار می‌تواند تاثیرات چشمگیری بر میانگین قیمت‌ها بگذارد.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید