Monday, November 29, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

29,633
Total deaths
Updated on November 29, 2021 4:34 am
27,634
Total active cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am
1,786,246
Total confirmed cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am

با شروع فصل دوچرخه‌سواری، این ۴ قاعده را رعایت کنید


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

سفر آزادانه ساکنین سیل‌زده بریتیش‌کلمبیا به آمریکا بمنظور تهیه سوخت و غذا

پس از سیل مرگبار بریتیش‌کلمبیا دولت فدرال به آن دسته از شهروندان استان که برای تهیه نیازهای اساسی مجبور به عبور از مرز ایالات‌متحده...

کشف 56 سلاح ممنوعه در اتومبیل زن اهل فلوریدا

یک شهروند اهل فلوریدا پس از آنکه هنگام ورود به کانادا 56 سلاح ممنوعه در اتومبیلش کشف گردید با اتهامات گوناگون روبرو شده است. بگفته...

تعداد قربانیان رانش زمین بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا به چهار نفر افزایش یافت

خدمات پزشکی قانونی بریتیش کلمبیا، افزایش تعداد قربانیان رانش زمین در بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا را به چهار نفر تأیید کرد. به گفته لیزا لاپوینت،...

آغاز نوبت‌دهی واکسن کووید۱۹ کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در آلبرتا

با ورود ۴۰۰ هزار دوز واکسن کووید-۱۹ فایزر به آلبرتا، ساکنان این استان می‌توانند از امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر برای دریافت نوبت واکسن کووید-۱۹...

آلبرتای زیبا: بازدید از آبشارهای یخ‌ زده رشته کوه راکی

آلبرتا در زمستان بی‌نظیر است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای لذت بردن از این زیبایی از آبشار‌های یخ‌ زده رشته کوه راکی بازدید...

در فصلی هستیم که فروش دوچرخه افزایش می‌یابد و در هفته‌های آینده افراد زیادی با آنها به خیابان‌ها می‌آیند.

اما در شهرهای بزرگی مثل ونکوور، دوچرخه‌سوارها باید خیلی مراقب خودروهای سبک و سنگین باشند تا آسیبی نبینند و به سلامت به مقصد برسند.

به خصوص رعایت قوانین وقتی مهمتر می‌شود که بدانیم، عدهٔ زیادی به تازگی دوچرخه می‌خرند تا از آن به عنوان وسیلهٔ نقلیهٔ شهری استفاده کنند. در ضمن، دوچرخه‌های جدید با امکانات مدرن‌تر و سرعت بالقوهٔ بیشتر به بازار می‌آیند.

پس دوچرخه‌سوارهای تازه‌کار باید مدتی با دقت سواری کنند تا تجربهٔ رفت‌و‌آمد در خیابان‌ها را پیدا کنند. برای این مهم، بهتر است این ۴ قاعده را در ذهن خودمان جا بیندازیم:

۱. از راست برانید

شاید به نظر بدیهی بیاید، ولی خیلی‌ها آن را رعایت نمی‌کنند. فقط زمانی که می‌خواهید از کسی جلو بزنید حق دارید به سمت چپ منحرف شوید. آن هم به مقدار کافی برای عبور امن.

۲. موقع عبور، تغییر مسیر یا توقف از علایم استفاده کنید

در شهرهای بزرگ مثل ونکوور، وجود زنگ روی دوچرخه الزامی است. اگر زنگ ندارید، باید با صدای خودتان اعلام حضور کنید. نیازی هم نیست عصبانی داد بزنید، در حد لازم بلند بگویید که می‌خواهید از سمت چپ کسی عبور کنید. موقع چرخش یا توقف هم کاملا مراقب اطراف باشید. می‌توانید با دست علامت گردش دهید و از چراغ ترمز برای توقف استفاده کنید.

۳. به وضعیت خیابان و اطراف توجه کنید

بعضی افراد موقع دوچرخه‌سواری از هدفون استفاده می‌کنند، بعضی هدفون‌های جدید فناوری حذف صداهای اطراف را دارند که می‌تواند واقعا خطرساز شود. این در حالی است که صدای وسایل نقیلهٔ در حال عبور، می‌تواند شما را هشیار نگه دارد. ضمنا موقع دوچرخه‌سواری بهتر است عکاسی، چت، یا مکالمه نکنید. چند لحظه توقف در گوشه‌ای برای انجام این کارها، بهتر از یک تصادف خطرناک و چند ماه خانه‌نشینی است.

۴. فاصله را رعایت کنید. در شلوغی‌ها نروید

به خصوص در دوران کووید-۱۹ این اصل را رعایت کنید. عبور از کنار افراد خطر بالایی ندارد ولی حضور در مکان‌های شلوغ، به دردسرش نمی‌ارزد. ماسک یا اسکارف به صورت بزنید و خودتان را در ترافیک گیر نیندازید.

افرادی که به خیابان آمده‌اند رقیب ما نیستند. همه ما برای رسیدن به مقصد از خیابان استفاده می‌کنیم و باید به فکر هم باشیم.

منبع: CBC


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید