Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,871
Total deaths
Updated on April 23, 2021 11:53 am
85,983
Total active cases
Updated on April 23, 2021 11:53 am
1,161,439
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 11:53 am

با شروع فصل دوچرخه‌سواری، این ۴ قاعده را رعایت کنید


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

در فصلی هستیم که فروش دوچرخه افزایش می‌یابد و در هفته‌های آینده افراد زیادی با آنها به خیابان‌ها می‌آیند.

اما در شهرهای بزرگی مثل ونکوور، دوچرخه‌سوارها باید خیلی مراقب خودروهای سبک و سنگین باشند تا آسیبی نبینند و به سلامت به مقصد برسند.

به خصوص رعایت قوانین وقتی مهمتر می‌شود که بدانیم، عدهٔ زیادی به تازگی دوچرخه می‌خرند تا از آن به عنوان وسیلهٔ نقلیهٔ شهری استفاده کنند. در ضمن، دوچرخه‌های جدید با امکانات مدرن‌تر و سرعت بالقوهٔ بیشتر به بازار می‌آیند.

پس دوچرخه‌سوارهای تازه‌کار باید مدتی با دقت سواری کنند تا تجربهٔ رفت‌و‌آمد در خیابان‌ها را پیدا کنند. برای این مهم، بهتر است این ۴ قاعده را در ذهن خودمان جا بیندازیم:

۱. از راست برانید

شاید به نظر بدیهی بیاید، ولی خیلی‌ها آن را رعایت نمی‌کنند. فقط زمانی که می‌خواهید از کسی جلو بزنید حق دارید به سمت چپ منحرف شوید. آن هم به مقدار کافی برای عبور امن.

۲. موقع عبور، تغییر مسیر یا توقف از علایم استفاده کنید

در شهرهای بزرگ مثل ونکوور، وجود زنگ روی دوچرخه الزامی است. اگر زنگ ندارید، باید با صدای خودتان اعلام حضور کنید. نیازی هم نیست عصبانی داد بزنید، در حد لازم بلند بگویید که می‌خواهید از سمت چپ کسی عبور کنید. موقع چرخش یا توقف هم کاملا مراقب اطراف باشید. می‌توانید با دست علامت گردش دهید و از چراغ ترمز برای توقف استفاده کنید.

۳. به وضعیت خیابان و اطراف توجه کنید

بعضی افراد موقع دوچرخه‌سواری از هدفون استفاده می‌کنند، بعضی هدفون‌های جدید فناوری حذف صداهای اطراف را دارند که می‌تواند واقعا خطرساز شود. این در حالی است که صدای وسایل نقیلهٔ در حال عبور، می‌تواند شما را هشیار نگه دارد. ضمنا موقع دوچرخه‌سواری بهتر است عکاسی، چت، یا مکالمه نکنید. چند لحظه توقف در گوشه‌ای برای انجام این کارها، بهتر از یک تصادف خطرناک و چند ماه خانه‌نشینی است.

۴. فاصله را رعایت کنید. در شلوغی‌ها نروید

به خصوص در دوران کووید-۱۹ این اصل را رعایت کنید. عبور از کنار افراد خطر بالایی ندارد ولی حضور در مکان‌های شلوغ، به دردسرش نمی‌ارزد. ماسک یا اسکارف به صورت بزنید و خودتان را در ترافیک گیر نیندازید.

افرادی که به خیابان آمده‌اند رقیب ما نیستند. همه ما برای رسیدن به مقصد از خیابان استفاده می‌کنیم و باید به فکر هم باشیم.

منبع: CBC
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید