Sunday, January 17, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

17,865
Total deaths
Updated on January 17, 2021 2:23 am
76,233
Total active cases
Updated on January 17, 2021 2:23 am
702,183
Total confirmed cases
Updated on January 17, 2021 2:23 am

مجوز سفر آمریکایی‌ها به آلاسکا از خاک کانادا و چالش‌های آن

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آیا با امتیاز CRS پایین بایستی وارد Express Entry شویم؟

آیا در بین کسانی هستید که امتیاز CRS پایینی دارند و احساس می‌کنند که نباید پروفایل Express Entry بسازند و بخت خود را بیازمایند؟ شاید...

امید کلگری برای میزبانی رقابت‌های جهانی اسکی و اسنوبورد

کلگری قصد دارد برای میزبانی رقابت‌های جام جهانی اسکی و اسنوبورد در ماه فوریه اقدام کند. بنابراین بهترین ورزشکاران این دو رشته ورزشی ممکن...

گذرنامه کانادایی یکی از قدرتمندترین گذرنامه‌های جهان

گذرنامه کانادایی به عنوان یکی از 20 گذرنامه قدرتمند جهان شناخته می‌شود. شاخص گذرنامه که توسط Arton Capital ایجاد شده است، لیستی از قدرتمندترین گذرنامه‌ها...

اخراج ۱۷۰۰ کارمند ایر کانادا و کاهش پروازهای این شرکت هواپیمایی

ایر کانادا در حالی که پروازهای سه ماهه اول 2021 را کاهش می‌دهد، تقریباً 1700 کارمندش را اخراج می‌کند. بیانیه‌ای که تحت عنوان « تنظیم...

هینشاو: آلبرتا از انتشار عمده COVID-19 در ایام تعطیلات جلوگیری کرد

آلبرتا، پس از تعطیلات، شاهد افزایش شیوع COVID-19 جدید نبوده است. این امر باعث شد دکتر دینا هینشاو از اکثریت ساکنان بخاطر پیروی از...

با وجود بسته ماندن مرز میان کانادا و ایالات‌متحده آن دسته از شهروندان آمریکایی که قصد سفر به آلاسکا را دارند می‌توانند از خاک کانادا گذر کنند.

آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) اعلام کرده شهروندان آمریکایی که علائم COVID-19 نداشته باشند در صورت ارائه دلیل قانع‌کننده می‌توانند از خاک کانادا به آلاسکا سفر کنند.

در بیانیه CBSA آمده: کسانی که قصد ورود به مرز و عبور از خاک کانادا برای رسیدن به آلاسکا را دارند باید دلیلی فوری و قانع‌کننده‌ (همچون بازگشت به خانه) را به عنوان هدف سفر خود ارائه دهند.

چنانچه مامورین مرزی درباره دلیل ارائه شده دچار شک و تردید شوند فرد باید مدرکی معتبر برای اثبات گفته‌های خود ارائه کند.

مسافران پس از دریافت مجوز ورود دستورالعمل آژانس سلامت کانادا (PHAC) را دریافت خواهند کرد که در آن نکاتی همچون لزوم نداشتن توقف‌ غیرضروری در طول مسیر و لزوم حفظ فاصله با شهروندان گوشزد شده است.

از دیگر نکات می‌توان به لزوم ماندن در اتومبیل، رعایت نکات بهداشتی در زمان پرداخت هزینه سوخت در پمپ‌های بنزین، استفاده از رستوران‌های drive-through، استفاده از ماسک مناسب، داشتن تجهیزات محافظتی و ضدعفونی و حفظ فاصله فیزیکی در زمان سفر یا توقف در استراحتگاه‌ها اشاره کرد.

آن دسته از مسافران که به دلایل غیرضروری قصد سفر به آلاسکا از خاک کانادا را دارند مجوزی دریافت نکرده و مستقیما به خاک آمریکا بازگردانده می‌شوند.

در روزهای اخیر شهروندان بسیاری نگرانی خود درباره ورود توریست‌های آمریکایی به شهرها و محل زندگی خود را در شبکه‌های اجتماعی بیان کرده‌اند.

نخست‌وزیر جاستین ترودو روز دوشنبه در واکنش به این اتفاقات گفت درباره چنین موضوعی آگاهی دارد و همراه با دیگر اعضای دولت در حال رسیدگی به گزارش‌ها است.

او افزود: ما به مذاکرات خود با مقامات آمریکایی ادامه می‌دهیم تا مطمئن شویم مقررات همواره اجرا شوند. تمام تلاش خود را می‌کنیم تا از شهروندان کانادایی در شرایط حساس کنونی محافظت نماییم.

اگر مقامات متوجه تخلف مسافران در مبادی مرزی و ارائه دلایل غیرواقعی برای سفر به آلاسکا شوند عواقب سنگینی در انتظارشان خواهد بود.

در وهله اول اگر چنین دروغی مشخص شود این احتمال وجود دارد مجوز ورود به کانادا را از دست دهند. بی‌توجهی به محدودیت‌های مرزی فعلی به معنای نقض آشکار قانون قرنطینه بوده و مسافران ممکن است تا 750،000 دلار جریمه و یا شش ماه زندانی شوند.

چنانچه نقض غیرعمد یا عمد قوانین و محدودیت‌ها توسط مسافران موجب آسیب به سلامت، مرگ یا آسیب جسمی جدی به شهروندان کانادایی شود نیز تا 1 میلیون دلار جریمه و یا سه سال زندانی در انتظار متخلفان است.

هم‌اکنون ایالات‌متحده بیشترین تعداد موارد قطعی ابتلا به کروناویروس در دنیا را دارد.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید