Friday, October 22, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,667
Total deaths
Updated on October 22, 2021 2:36 am
29,209
Total active cases
Updated on October 22, 2021 2:36 am
1,693,169
Total confirmed cases
Updated on October 22, 2021 2:36 am

اداره درآمد کانادا ۲ تغییر جدید در CERB ایجاد کرد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حذف محدودیت‌ ظرفیت رویدادهای داخلی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا محدودیت‌های ظرفیت رویدادهای فضای داخلی نظیر کنسرت‌ها، تئاتر و سالن‌های سینما را در اواخر ماه جاری لغو می‌کند. دکتر بانی هنری مسئول بهداشت...

کمک کانادا به ناسا در پرتاب بزرگترین تلسکوپ فضایی در طول تاریخ

ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا و کانادا (CSA) تلسکوپ فضایی جیمز وب که ۱۰۰ برابر قوی‌تر از هابل و بزرگترین تلسکوپ در طول...

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

برنامه مزایای واکنش اضطراری کانادا (CERB) در اوایل پَندمیِ کووید-۱۹ به اجرا در آمد. از مارچ، کانادایی‌های بیکار شده، قادر به دریافت کمک نقدی دولت شدند. اما بسیاری مردم حتی بدون اینکه واجد شرایط باشند، توانستند این مبلغ را دریافت کنند و تا ۳ ژوئن، حدود ۱۹۰,۰۰۰ نفر مزایایی را که حق‌شان نبوده پس داده‌اند.

حتی شاید در آینده خود اداره درآمد کانادا (CRA) به سراغ افراد فاقد شرایط برود و دریافتی CERB را از آنها پس بگیرد. اما این ماه دو تغییر روی این برنامه اعلام شده که در ادامه می‌خوانید.

۱. تمدید CERB برای ۸ هفته دیگر

ابتدا قرار بود این برنامه برای ۴ ماه یا ۱۶ هفته اجرا شود ولی هنوز بحران کووید-۱۹ به پایانش حتی نزدیک هم نشده و به نظر می‌رسد وضعیت نامناسب بسیاری از افرادِ وابسته به CERB دولت را متقاعد کرده که آن را برای ۸ هفته دیگر هم تمدید کند.

پس به جای ۱۶ هفته، ۲۴ هفته مزایای نقدی قابل دریافت است و ۴,۰۰۰ دلار به مبلغ کلی اضافه شده است.

۲. ارسال تعهدنامهٔ امضا شده لازم است

از ۵ جولای، CRA از متقاضیان می‌خواهد که برای دریافت مزایا در ۸ هفتهٔ جدید، تعهدنامه‌ای امضادار بفرستند و اعلام کنند که به دنبال شغل خواهند گشت.

در وبسایت CERB آمده که «در آینده CRA از شما اطلاعاتی را می‌خواهد که ثابت کند به دنبال شغل گشته‌اید، پس مهم است که تاریخچه جستجوهای شغلی خود را نگه دارید.»

به نظر می‌رسد اداره درآمد کانادا از این پس با وسواس بیشتری مزایا را پرداخت خواهد کرد تا افرادی که مایل به بازگشت بر سر کار یا یافتن حرفهٔ جدید نیستند، نتوانند از این برنامه سواستفاده کنند.

آیا با استفاده از مزایای CERB سرمایه‌گذاری کنیم؟

اگر مزایای CERB را دریافت کرده‌اید و پول مازاد دارید، سرمایه‌گذاری روی سهام و چیزهای دیگر می‌تواند یک راه خوب برای نگهداری ارزش دارایی‌هایتان باشد. برای مثال خرید یکی از سهام مطمئن مثل Telus می‌تواند سرمایه‌گذاری خوبی باشد.

این شرکت مخابراتی هر سه ماه سود ۰.۲۹۱۲۵ دلاری بین سهامدارانش توزیع می‌کند. یعنی سالانه ۵٪ درآمد سود هر سهم است.

اگر حدود ۱۰,۰۰۰ دلار سهام Telus بخرید، سالی ۵۰۰ دلار سود سهام خواهید داشت و اگر این سرمایه‌گذاری در قالب یک حساب پس‌انداز معاف از مالیات (TFSA) باشد، درآمد آن هم معاف از مالیات خواهد بود.

Telus یکی از آن سهم‌هایی است که مشکل بزرگی برایش پیش نمی‌آید و سرمایه‌گذاری امنی به حساب می‌آید. چه سرمایه‌گذاری بلندمدت مد نظرتان باشد، چه سرمایه‌گذاری برای عبور از بحران کووید-۱۹، Telus گزینه امنی است.

منبع: Yahoo Finance


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید